23 Ocak 2013, Çarşamba 19:31:51

TİS'TE İŞE İADE İSTENDİ THY CEVAP VERDİ

Hava-İş ile THY arasında bugün yapılan 24. dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmesinin ikinci oturumu uyuşmazlıkla sonuçlandı. Görüşmelerin ardından THY Genel Müdür Yardımcısı Kazım Çalışkan, THY personeline bilgi geçti.
  • Yalaka...
  • 305 çalışanı işten atmak sizin için kolay oldu dimi..ya 20 bin kişi greve giderse halinizin ne olacağını hiç düşündünüzmü acaba..şu an çalışan personel çıkartılan arkadaşlarına manevi olarak destek vermekle mükelleftir..çünki eğer şu an bir iyileştirme oluyor ise 305 kiş sayesindedir..bu arada yapılan eylem değil hak arayışıdır..çalışanlar grev hakkını tekrar geri aldı ama olan 305 kişiye oldu..bu arkadaşların elleri hem bu dünyada hem öbür dünyada yakanızdadır ..ben şahsen bu arkadaşları bu duruma getirenlere beddua ediyorum..yazıktır yaaaa utanmazlar..
  • Sevgili yorumcular, Yorumlarınıza bir göz attım sizlerin adına üzüldüm,hayat sizin nasıl bakarsanız öğle görürsünüz ancak inançsız olsanız bile biraz vicdanlı olmak gerek,İftira hele insanları tanımadan atılan iftira vicdanlık ve insanlık sucudur,bunun cezasını ise vicdanınız verecektir.Kazım çalışkan Türk hava yollarının şu ana kadar gelmiş geçmiş en dürüst,soy adı gibi en çalışkan genel müdür yardımcısıdır.Başkalarından dinlemeyin lütfen kendisini yakınen tanımaya calışın ve kararınızı ona göre verin.Adam personel ve ona bağlı bütün birimlerde devrim yaptı,herşey elektronik ortaama dönüştü,yani artık kaçak göcek olmayacak,hersey daha seffaf olacak,bu sizleri nicin rahatsız ediyor anlayamadım.İstirham ediyorum yorum yaparken duyumlara göre yorum yapmayın,sizlerin hakkındada yorum yapanlar olacaktır mutlaka belkide en yakın arkadaşınız tarafından en acımasız biçimde yorumlanacaksınız tepkiniz ne olur bilemiyorum ancak ben olsam hiç tepki göstermem,bilirimki ilahi adalet vardır,
  • Bu dünya adil mi?Bu yöneticiler adil mi?Yönetim kademesindekiler çok büyük veballer taşıyorlar.Acaba kul hakkı ödenebilir mi?

Bugün ile Hava İş (Türkiye Sivil Havacılık Sendikası) ve Türk Hava  Yolları (THY) arasında yapılan 24. Toplu İş Sözleşmesi'nin 2'inci oturumu uyuşmazlıkla sonuçlandı.

Görüşmelerinden ardından akşam saatlerinde Türk Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı Kazım Çalışkan, THY personeline görüşmenin içeriği hakkında yazı elektronik posta gönderdi. 

Çalışkan, gönderdiği yazıda Hava İş Sendikası'nın, işten çıkarılan 305 personelin geri alınması konusunun da TİS maddeleri kapsamında değerlendirilmesini istediğini ancak bu konudaki görüşmelerinin net olduğunu belirtti.

 İşte Kazım Çalışkan'ın THY personeline gönderdiği o yazı; 

Değerli Arkadaşlarım,

Ortaklığımız ile Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (HAVA-İŞ) arasında 24. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin ikinci oturumunu bugün gerçekleştirdik.

Hava-İş’e 2013 yılının ilk 6 ayı için % 3, ikinci 6 ayı için % 3, 2014 yılının ilk 6 ayı için  % 3, ikinci 6 ayı için de % 3 ücret artışı teklifi sunduk. Teklifimizde enflasyon oranının belirtilen dönemler için teklif ettiğimiz ücret artış oranlarının üzerşnde gerçekleşmesi halinde farkın ücretlere yansıtılacağı da yer almaktadır. Aynı şekilde sosyal yardım, doğum yardımı, ölüm yardımı, evlenme yardımı ve iş kazası, maluliyet ve ölüm maddelerinde velirlenmiş olan tutarlara da aynı dönemleri içerecek şekilde ve aynı oranlarda artış önerisi sunduk. Bunların dışındaki maddelerin 23. Dönem Toplu İş Sözleşmesi’nde yer aldığı şekilde olmasını teklif ettik.

Ayrıca Toplu İş Sözleşmesi’nin bir bütün olarak değerlendirilmesi talebimizi Hava-İş Sendikası’na bir kez daha bildirdik.

Hava-İş Sendikası yetkilileri kendi tekliflerinin madde madde değerlendirilmesini, ayrıca yasadışı eyleme katıldıkları için iş akdi sonlandırılan eski çalışanların yeniden işe başlatılması taleplerinin TİS teklifleri ile birlikte değerlendirilmesi gerektiğini belirttiler.

Bildiğiniz üzere olumsuz sonuç doğuracağı hakkında bildilendirilmiş olmalarına rağmen yasadışı eyleme katılarak Ortaklığımızı zarara uğratmış olanlar ile ilgili kararımızda bir değişikik bulunmamaktadır

Taraflar teklidlerin değerlendirilmesi konusunda anlaşamadığı için bugün yapılan oturumda Uyuşmazlık Tutanağı tutuldu.

Bundan sonraki kanuni süreçte yetkili makam tarafından Arabulucu atanacak ve görüşmelere Arabulucu başkanlığında devam edilecektir.

Bilgilerinize sunar, çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.

©AirportHaber
 

TİS'TE İŞE İADE İSTENDİ THY CEVAP VERDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (48)

Analist'e ~ 5 yıl önce
Yalaka...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
uyuma thy ~ 5 yıl önce
305 çalışanı işten atmak sizin için kolay oldu dimi..ya 20 bin kişi greve giderse halinizin ne olacağını hiç düşündünüzmü acaba..şu an çalışan personel çıkartılan arkadaşlarına manevi olarak destek vermekle mükelleftir..çünki eğer şu an bir iyileştirme oluyor ise 305 kiş sayesindedir..bu arada yapılan eylem değil hak arayışıdır..çalışanlar grev hakkını tekrar geri aldı ama olan 305 kişiye oldu..bu arkadaşların elleri hem bu dünyada hem öbür dünyada yakanızdadır ..ben şahsen bu arkadaşları bu duruma getirenlere beddua ediyorum..yazıktır yaaaa utanmazlar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Analist ~ 5 yıl önce
Sevgili yorumcular, Yorumlarınıza bir göz attım sizlerin adına üzüldüm,hayat sizin nasıl bakarsanız öğle görürsünüz ancak inançsız olsanız bile biraz vicdanlı olmak gerek,İftira hele insanları tanımadan atılan iftira vicdanlık ve insanlık sucudur,bunun cezasını ise vicdanınız verecektir.Kazım çalışkan Türk hava yollarının şu ana kadar gelmiş geçmiş en dürüst,soy adı gibi en çalışkan genel müdür yardımcısıdır.Başkalarından dinlemeyin lütfen kendisini yakınen tanımaya calışın ve kararınızı ona göre verin.Adam personel ve ona bağlı bütün birimlerde devrim yaptı,herşey elektronik ortaama dönüştü,yani artık kaçak göcek olmayacak,hersey daha seffaf olacak,bu sizleri nicin rahatsız ediyor anlayamadım.İstirham ediyorum yorum yaparken duyumlara göre yorum yapmayın,sizlerin hakkındada yorum yapanlar olacaktır mutlaka belkide en yakın arkadaşınız tarafından en acımasız biçimde yorumlanacaksınız tepkiniz ne olur bilemiyorum ancak ben olsam hiç tepki göstermem,bilirimki ilahi adalet vardır,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ELİF ~ 5 yıl önce
ANALİST VİCDANDAN BAHSEDİYORSUNUZ DA KAZIM ÇALIŞKAN O ÇALIŞANLAR BIZE IHANET ETTI DERKEN NASIL BIR VICSANLA HAREKET ETTI ACABA. GÜNAHSIZ SUÇSUZ İNSANLARI İŞTEN ATARKEN VE DAMGALARKEN AİLELERİNİDE ÇARESİZ BIRAKIRKEN,İFTİRA ATARKEN HİÇMİ İÇİN SIZLAMADI,HİÇMİ DÜÜŞÜNMEDİ!!BU İNSANLAR İNANNÇLIMI,ALLAH KORKUSU VARMIDIR!!YAZIKLAR OLSUN, ALLAH FİTİL FİTİL BURUNLARINDAN GETİRSİN!BU DÜNYADA OLMAZSADA 20 TIRNAĞIM YAKALARINDA OLSUN!
Acaba ~ 5 yıl önce
Bu dünya adil mi?Bu yöneticiler adil mi?Yönetim kademesindekiler çok büyük veballer taşıyorlar.Acaba kul hakkı ödenebilir mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000