06 Haziran 2011, Pazartesi 09:20:31

THY'yi Japon pilotlar uçuruyor

THY'de görev yapan 304 yabancı pilottan 13'ü Japon. Japon pilotlar, THY'yi seçmelerindeki en büyük etken olarak tarihi ilişkileri gösteriyor...
  • Yorumlardan belli oluyor ki iliskiler çok iyi Emekli yasi dolmus Pilot yerli Pilotlarin isini kapiyor.!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Eeee ANA yaş haddinden çıkartınca dünyada başka şirket mi var matsuda efendiyi işe alacak. gelin aga gelin, biz de yedik tarihi ilişki yalanını, haydi bakalım emniyetli uçuşlar olsun.
  • bu gercekleri bilipte hala oy veriyorsaniz bu partiye diyecek bir kelime bulamiyorum bende cok ugrastim giremedim simdi yurtdisinda yabanci bir sirkette ucuyorum kucuk ama guzel bir sirket ama ailemin yaninda vatanimda kendi havayolumuzda calismayi cok istedim benim eksigim neydi merak ediyorum alinmamamin sebebini hala soylemediler elin yabanci ulkesi beni aliyorsa sayet bir kusurda olmagini eksikligimin olmadigini bildigi halde acikcasi sasirip kaliyorum thy ye bundan sonrada acikcasi gelmeyi ben istemuyorum cunku emin olun yabanci ulke gurbet olsada cok sey ogreniyorsunuz buralardan herkes zorlasin yurtdisini birakin yandaslar girsin oralara gun gelir devran doner hesabi sorulur bunlarin bu dunya kimseye kalmaz
  • arkadaşlar çok konuşmayın gelin incirlik üssüne size bir iki manevra göstereyim öyle uçmak olmaz...
Türk Hava Yolları'nda görevli Japon pilotlardan biri olan Osamu Matsuda 61 yaşında. Pilotluk kariyerinde 16 bin saat uçuş yapmış. Toplamda 18 bin saatin üzerinde uçuş gerçekleştirmiş olan Matsuda 39 yıl Japon Hava Yolları'nda çalıştıktan sonra Türk Hava Yolları'na gelmiş.

İSTANBUL'A HAYRAN

Tecrübeli Japon pilot sırasıyla DC8, DC10, Boing 747 ve Boing 777 filolarında görev yapmış. Türk Hava Yolları'nda da 6 aydır Boing 777 filosunda uzun uçuşlar yapıyor. Gençliğinde Türkiye'ye ve İstanbul'a ilgi duyduğunu, kendisine İstanbul'un çok mistik geldiğini söyleyen Kaptan Pilot Matsuda, çok merak ettiği İstanbul'a gelişinin hikayesini şöyle anlatıyor: "Bir yıl önce Japon Hava Yolları'ndan emekli oldum. THY'de çalışan bir arkadaşım bana Türk Hava Yolları'na neden katılmadığımı sordu ve İstanbul'a davet etti. Ben de İstanbul'a geldim ve başvuruda bulundum. Herkes çok sıcak davranıyor." 60 yaşındaki Japon Kaptan pilot Yukio Kimura da meslektaşı gibi daha önce Japon Hava Yolları'nda çalışmış. 16 bin toplam uçuş saati olan ve DC8, DC10 ve Boing 777 tecrübesine sahip bir pilot.

'BİRBİRİMİZE ÇOK YAKINIZ'
9 aydır THY'de çalışıyor ve Boing 777 filosunda uçuyor. İki şirketin prensipte birbirine çok benzediğini vurgulayan Kimura "Diğer yabancı pilotlarla uçuş süresince iletişim ve teknik konularda hiçbir problemimiz yok ancak uçuş sonrası çok fazla iletişim kuramıyoruz. Türk ve Japon halkları arasındaki ilişkilerin iyi olduğu sürekli söyleniyordu. Bunu buraya geldikten sonra daha iyi gördüm, bu gerçekten doğru" diyor. 

(Serdar Canipek - Sabah)

THY'yi Japon pilotlar uçuruyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (37)

Misafir ~ 7 yıl önce
Yorumlardan belli oluyor ki iliskiler çok iyi Emekli yasi dolmus Pilot yerli Pilotlarin isini kapiyor.!!!!!!!!!!!!!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Eeee ANA yaş haddinden çıkartınca dünyada başka şirket mi var matsuda efendiyi işe alacak. gelin aga gelin, biz de yedik tarihi ilişki yalanını, haydi bakalım emniyetli uçuşlar olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
bu gercekleri bilipte hala oy veriyorsaniz bu partiye diyecek bir kelime bulamiyorum bende cok ugrastim giremedim simdi yurtdisinda yabanci bir sirkette ucuyorum kucuk ama guzel bir sirket ama ailemin yaninda vatanimda kendi havayolumuzda calismayi cok istedim benim eksigim neydi merak ediyorum alinmamamin sebebini hala soylemediler elin yabanci ulkesi beni aliyorsa sayet bir kusurda olmagini eksikligimin olmadigini bildigi halde acikcasi sasirip kaliyorum thy ye bundan sonrada acikcasi gelmeyi ben istemuyorum cunku emin olun yabanci ulke gurbet olsada cok sey ogreniyorsunuz buralardan herkes zorlasin yurtdisini birakin yandaslar girsin oralara gun gelir devran doner hesabi sorulur bunlarin bu dunya kimseye kalmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
arkadaşlar çok konuşmayın gelin incirlik üssüne size bir iki manevra göstereyim öyle uçmak olmaz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000