22 Nisan 2016, Cuma 09:51:27

THY'yi 'herif' mi düşürdü?

Traderlar, gizemli “herif”in ülkenin en çok tavsiye edilen hisse senedindeki satış dalgasını hızlandırdığından şüpheleniyor.
  • Bu borsada çok kaba saba bir ortammış. Boğa piyasası, ayı piyasası, keriz silkeleme derken şimdi de herif çıktı. Boyun devrilsin heriff :))
  • TK DA ŞEFLER DAHA DURUYOR SONRA SAYIN CUMHUR BAŞKANIMIZ KİZAR GÖNDERİN PARELELE ÇOK ÖNEM VERİYOR
  • ahmet bey tokadı basıyor, borsalardan sesi işitiliyor :)) tayyipçi kadrolara elveda, devir ahmet bey devri!!
  • Arkadaslar investing adlı uygulamayı google play storeden indirerek günlük borsa takibi ve devlet tahvil ve hisse senetlerini ve thy nin borsadaki işlemini takip edebilirsiniz.

Traderlar, gizemli “herif”in ülkenin en çok tavsiye edilen hisse senedindeki satış dalgasını hızlandırdığından şüpheleniyor.

Türk Hava Yolları (THY), Çarşamba günü beş ayın en sert düşüşünü gerçekleştirdi. El değiştiren hisse senedi sayısı 145 milyon olurken, Temmuz 2009'dan bu yana en yüksek seviyesine çıktı. 144 milyon liralık (51 milyon dolar) alış ile hisse senedinde bu yılın en büyük net alıcı olan Yatırım Finansman, THY hisselerinde dün 68 milyon liralık satış yaparak, ikinci net satıcıyı ikiye katladı.

THY hisselerineki ani düşüş, gizemli traderın ülkenin hisse senedi piyasasındaki destekleyici hacimden sorumlu olduğunun son kanıtı oldu. Öz konusu yatırımcı yaklaşık bir buçuk yıl önce bir günde piyasa ortalamasının yaklaşık iki katı olan 450 milyon dolarlık pozisyon alarak ortaya çıkmıştı. Traderların “herif” olarak isimlendirdiği yatırımcı Borsa İstanbul 100 (BIST 100) Endeksi'ndeki ortalama günlük hacmi Aralık ayından bu yana yaklaşık yüzde 20 artırdı.

THY hisseleri 20 Nisan'dan bu yana 23 al tavsiyesi alırken, şirket hisseleri Çarşamba günü yüzde 6.8 düştü ve BIST 100 Endeksi'nde en fazla işlem gören hisse senedi oldu. Şirket hisseleri Perşembe günü yüzde 1.1 düştü. (bloomberght)

THY'yi 'herif' mi düşürdü?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

isim ~ 2 yıl önce
Bu borsada çok kaba saba bir ortammış. Boğa piyasası, ayı piyasası, keriz silkeleme derken şimdi de herif çıktı. Boyun devrilsin heriff :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SARAY SAW ~ 2 yıl önce
TK DA ŞEFLER DAHA DURUYOR SONRA SAYIN CUMHUR BAŞKANIMIZ KİZAR GÖNDERİN PARELELE ÇOK ÖNEM VERİYOR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tokatçı ~ 2 yıl önce
ahmet bey tokadı basıyor, borsalardan sesi işitiliyor :)) tayyipçi kadrolara elveda, devir ahmet bey devri!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rte ~ 2 yıl önce
Fitne fesat çıkarmayin, işİnize bakın..
u ~ 2 yıl önce
Sende kina yak
Finans günlüğü. ~ 2 yıl önce
Arkadaslar investing adlı uygulamayı google play storeden indirerek günlük borsa takibi ve devlet tahvil ve hisse senetlerini ve thy nin borsadaki işlemini takip edebilirsiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000