19 Mart 2012, Pazartesi 09:30:40

THY’Yİ 'ÇILDIR'TACAK İHALE!

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Aydın Çıldır Havaalanı’nı kiralamak için ihaleye çıkıyor. THY’nin dört gözle beklediği Çıldır Havaalanı ihalesi ne zaman?
  • Yorumunuzda yeni bir havalimanı yapılmasının israf olacağından bdem vurmuşsunuz. Bu havalimanı için kısa bir google araştırması neticesini aşağıda bilginize sunayım. Tahminim, bir havacılık okulu sahibi hissedarı veya nemalanan taifedensiniz ki, THY pilot okulu açmasın demişssiniz. Eskilerin güzel bir lafı var. ''Merdi kıpti şecaat arz ederken sirkatin söylermiş''. Yıl 1956 Aydın'da THK paraşütçülerinin gösterisinden etkilenen Mustafa Çıldır, o tarihteki değeri 1.5 milyon TL'lik 600 dönüm araziyi hazineye ''havalimanı yapılması şartı ile'' bağışlıyor. Ancak 1970 yılına kadar havalimanı yapılmayınca aile araziyi geri almak için dava açıyor ve alan 1993 yılında inşa ediliyor. Dolaysı ile yeni bir alan inşası yok. VAR OLANIN DEVİRİ
  • bu proje yapilirsa THY tum okullari silkeler malesef. THK gibi egitim tekeli olur. Devlet destegi ile birhavalani alip ucus okulu kurarlarsa THY ile kim rekabet edebilir? Daha gecen gun 1 milyar dolar zarar acikladilar. Okuldan'da zarar etseler kimin umrunda? Guzel olur gibi gorunuyor ama yanlis hareketler bunlar.
  • SULEYMAN BAB DA ISPARTAYA hava limani yaprirdi sadece isminin bas harflerini yazdirmak icin daha dune kadar af edersiniz inekler otluyordu antalya hava alani varken isparta calisirmi??????? nasil mantik DEVLETIN PARASINI cikarlari icin kullaniyorlar gidin kardesim fabrika yaptirin hic olmazsa issizlik azalsin diymi thy lari hafta da uc sefer yapi ben bir ispartali olarak kullanamiyorum saatleri bir birini tutmuyor yakin da kapatilir
  • yılda 300 pilot yetiştirmeyi hedefliyor.. ne kadar uçak alacak ki.. hoşgeldiniz işsiz pilotlar..
 
 
Türk Hava Yolları’nın geleceğin kokpit ekiplerini yetiştirmek için üs olarak belirlediği Aydın’daki Çıldır Havaalanı nihayet ihaleye çıkıyor. 
DHMİ, Çıldır Havaalanı’nın ihalesine ilişkin şartnameyi hazırladı. İhaleye ilanı ise bugün resmen duyuruldu. 9 Nisan günü saat 10.00’da DHMİ Genel Müdürlüğü’nün ihalelerle ünlenen Mavi Salonu’nda yapılacak Çıldır Havaalanı ihalesine, isteyen firma 10 bin TL bedelindeki şartnameyi alarak katılabilecek.
 
THY’NİN RÜYA PROJESİ
 
Türk Hava Yolları uzun süredir Aydın’daki Çıldır Havaalanı’nda kokpit ekibinin yetiştirilmesi için proje hazırlıyor. Aylardır DHMİ’nin ihaleye çıkmasını bekleyen THY, Çıldır Havaalanı’nın kiralanması ihalesini kazanırsa bütün kokpit ekibini burada yetiştirecek. ABD’deki FIT Aviation ile ortak proje yürüterek dünyanın en popüler ve modern pilot yetiştirme programını Türkiye’ye getirecek olan Türk Hava Yolları, yılda 300 pilot yetiştirmeyi hedefliyor. THY, pilot eğitim üssü olarak kullanacağı Çıldır Havaalanı’nda sadece kendi ihtiyacını değil, bölgedeki ülkelerin de pilot ihtiyacını karşılayacak. THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu’nun her fırsatta dile getirdiği proje ile kısa ve uzun vadede THY’nin pilot sorununu çözmesi bekleniyor. DHMİ’nin açacağı Çıldır Havaalanı ihalesine bu açıdan çok büyük önem veren THY’nin, ihaleyi ne pahasına olursa olsun bırakmayacağı kaydediliyor.
 
ÇILDIR SADECE HAVAALANI OLACAK
 
Çıldır Havaalanı bundan 40 yıl önce Aydınlı Mustafa Çıldır tarafından havaalanı yapılması için hazineye bağışlandı. Mustafa Çıldır’ın varisleri, bir süre önce uzun yıllar atıl vaziyette tutulan Çıldır Havaalanı’nı geri almak istemişti. Ancak bağışçı Çıldır’ın ‘Tek şartım buranın havaalanı olarak kullanılması’ şartı yerine getirilince varislerinin araziyi geri alma girişimi başarısız olmuştu. 
THY’Yİ 'ÇILDIR'TACAK İHALE!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 6 yıl önce
Yorumunuzda yeni bir havalimanı yapılmasının israf olacağından bdem vurmuşsunuz. Bu havalimanı için kısa bir google araştırması neticesini aşağıda bilginize sunayım. Tahminim, bir havacılık okulu sahibi hissedarı veya nemalanan taifedensiniz ki, THY pilot okulu açmasın demişssiniz. Eskilerin güzel bir lafı var. ''Merdi kıpti şecaat arz ederken sirkatin söylermiş''. Yıl 1956 Aydın'da THK paraşütçülerinin gösterisinden etkilenen Mustafa Çıldır, o tarihteki değeri 1.5 milyon TL'lik 600 dönüm araziyi hazineye ''havalimanı yapılması şartı ile'' bağışlıyor. Ancak 1970 yılına kadar havalimanı yapılmayınca aile araziyi geri almak için dava açıyor ve alan 1993 yılında inşa ediliyor. Dolaysı ile yeni bir alan inşası yok. VAR OLANIN DEVİRİ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
bu proje yapilirsa THY tum okullari silkeler malesef. THK gibi egitim tekeli olur. Devlet destegi ile birhavalani alip ucus okulu kurarlarsa THY ile kim rekabet edebilir? Daha gecen gun 1 milyar dolar zarar acikladilar. Okuldan'da zarar etseler kimin umrunda? Guzel olur gibi gorunuyor ama yanlis hareketler bunlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
SULEYMAN BAB DA ISPARTAYA hava limani yaprirdi sadece isminin bas harflerini yazdirmak icin daha dune kadar af edersiniz inekler otluyordu antalya hava alani varken isparta calisirmi??????? nasil mantik DEVLETIN PARASINI cikarlari icin kullaniyorlar gidin kardesim fabrika yaptirin hic olmazsa issizlik azalsin diymi thy lari hafta da uc sefer yapi ben bir ispartali olarak kullanamiyorum saatleri bir birini tutmuyor yakin da kapatilir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
yılda 300 pilot yetiştirmeyi hedefliyor.. ne kadar uçak alacak ki.. hoşgeldiniz işsiz pilotlar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000