12 Temmuz 2012, Perşembe 16:42:19

THY'Yİ BÜYÜKELÇİLİĞE ŞİKAYET ETTİLER

Tayland Havayolları'nın 30 personeli Türk Hava Yolları'nda işten çıkarılan 305 kişi için, Türkiye büyükelçiliğine protesto mektubu verdiler.
  • İscilerin eylemlerine desdek verenleri kutluyorum. Yalnız bu olayda bazı haber sitelerinde yazılan yazilarida takip ediyorum. Bır sitede is akitleri feshedilen işçilerin feryadlarını fırsatda dönüştüren kisiler olduğunu ,kackisinin davasını alırım pesinde koşan,Koyün can derdinde kasap et derdinde misali , bu tip iliskileri değerlendirmek gerekiyor.
  • İşçilere desdek çığ gibi buyurken, bazı haber sitelerinde bu işçilerin desteklenmesi bir yana bunlar üzerinden nasıl para kazanırım, nasıl bir gündem oluşturum pesinde kosan, sendika yetkilerini sorumlu tutacağını belirterek dava şovu yapanlarin gercek yüzleri ortaya çıkıyor. Bunların amaçları destek değil nasıl dava kaparım bunun peşindeler. Kısacası bu tip insanlara ve bunların destekçilerine yazıklar olsun.
  • helal olsun.. bizim yapamadıklarımız onlar yapıyor. thy yüzünden dünyaya rezil olduk. kendi personelini bir firma tazminatsız sebepsiz nasıl kovar, anlamak mümkün değil
  • Kemal Bey, bu protestoyu düzenleyen zaten sendika, emin ol kendi ülkelerindeki hak ihlalleri için de mücadele ediyorlardır. Nereden biliyorsunuz, 3 kuruşa ABD fabrikalarında çalıştırılanlar için protesto yapmadıklarını? Türkiye'deki meslektaşlarının işten atılmasına da seyirci kalmamışlar. Binlerce kilometre öteden duyarlılık göstermek kötü bir şey mi? Asıl akıl verilmesi gerekenler, burada her şey için sessiz kalanlar.

Tayland Havayolları Uluslararası Sendikası üyesi 30 işçi, THY’nin işten çıkardığı işçilerle dayanışma içinde olduklarını göstermek ve sivil havacılık sektörüne getirilen grev yasağı ile ilgili duydukları endişeyi iletmek için, sendikanın başkanı Çamsri’nin önderliğinde dün Türkiye büyük elçiliğini ziyaret ettiler.


Ziyaret sonrasında Türk büyük elçiliğine bir protesto mektubu verdiler.

Tayland Havayolları (Thai Airways) Türk Hava Yolları’nın da üyesi olduğu Star Alliance üyesi bir havayolu. Bu dayanışma eylemi Hava-İş’in üye olduğu Uluslar arası Taşımacılık İşçileri Federasyonu’nun (ITF) koordinasyonu altında gerçekleştirildi.THY'Yİ BÜYÜKELÇİLİĞE ŞİKAYET ETTİLER

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

İşbirlikçi ~ 6 yıl önce
İscilerin eylemlerine desdek verenleri kutluyorum. Yalnız bu olayda bazı haber sitelerinde yazılan yazilarida takip ediyorum. Bır sitede is akitleri feshedilen işçilerin feryadlarını fırsatda dönüştüren kisiler olduğunu ,kackisinin davasını alırım pesinde koşan,Koyün can derdinde kasap et derdinde misali , bu tip iliskileri değerlendirmek gerekiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Takdir ~ 6 yıl önce
İşçilere desdek çığ gibi buyurken, bazı haber sitelerinde bu işçilerin desteklenmesi bir yana bunlar üzerinden nasıl para kazanırım, nasıl bir gündem oluşturum pesinde kosan, sendika yetkilerini sorumlu tutacağını belirterek dava şovu yapanlarin gercek yüzleri ortaya çıkıyor. Bunların amaçları destek değil nasıl dava kaparım bunun peşindeler. Kısacası bu tip insanlara ve bunların destekçilerine yazıklar olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bravo ~ 6 yıl önce
helal olsun.. bizim yapamadıklarımız onlar yapıyor. thy yüzünden dünyaya rezil olduk. kendi personelini bir firma tazminatsız sebepsiz nasıl kovar, anlamak mümkün değil

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BB ~ 6 yıl önce
Kemal Bey, bu protestoyu düzenleyen zaten sendika, emin ol kendi ülkelerindeki hak ihlalleri için de mücadele ediyorlardır. Nereden biliyorsunuz, 3 kuruşa ABD fabrikalarında çalıştırılanlar için protesto yapmadıklarını? Türkiye'deki meslektaşlarının işten atılmasına da seyirci kalmamışlar. Binlerce kilometre öteden duyarlılık göstermek kötü bir şey mi? Asıl akıl verilmesi gerekenler, burada her şey için sessiz kalanlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000