17 Ekim 2014, Cuma 09:50:49

THY'Yİ BAŞBAKAN'A ŞİKAYET ETTİLER

Türk Hava Yolları'nın Ekim ayı sonu itibariyle İstanbul-Merzifon-İstanbul sefer saatlerinde yapacağı değişikliği Başbakan Davutoğlu'na şikayet ettiler...
  • Bilet alayım derken şok oldum. Bir baktım saatler değişmiş. Yeni tarife rezalet. Acilen eski tarifeye dönülmeli. Bu tarife işe yaramayan bir tarife. THY duy sesimizi.
  • Bence hiç iyi olmamış gece istanbuldan kalkması daha iyidi
  • Bi is adami olarak gunduze gecmesine cok sevindim bu işte emegi gecen herkeze ayri ayri teşekkür ederim kış ayinda gece kac defa kaza atlattik merzifona gelebilmek icin bu uygulama geç bile kaldi illa birilerinin olmesi mi lazimdi
  • Taha rumuz degistirerek devamli yorum yaziyorsun senin nasil bir karakterde oldugunu herkez biliyo patronlarin da dahil ekibin kaldigi otelden rüşvet alip kizlarla egleniyorsun gündüzleri ikinci işin aksamamasi için gündüz uçuşa karşı geliyorsun yolculari buranin muduruyum degiyip kandirmaya calisiyorsun onlara vaatte bulunuyorsun thy yetkilileri gelip havaalani calisanlarindan senin hakkinda bilgi almasini ve gerekeni yapmasini istiyorum

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (ÇTSO) Çetin Başaranhıncal, Türk Hava Yolları, İstanbul-Merzifon / Merzifon-İstanbul uçuş sefer saatlerinde 1 Kasım 2014 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yapacağı değişikliğin iş dünyası açısından verimlilik arz etmediğini açıkladı.

Türk Hava Yolları, İstanbul-Merzifon / Merzifon-İstanbul uçuş sefer saatlerinde 1 Kasım 2014 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere değişiklik yapacağını resmi web sayfası aracılığıyla ilan etti. Bunun ardından harekete geçen Çorum Ticaret ve Sanayi Odası, değişikliğin gerçekleşmemesi için girişimlerde bulundu.

AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdari Amiri Salim Uslu, TSO’nun talebi üzerine konuyu bakanlık düzeyinde ele alarak, 1 Kasım 2014 tarihinden itibaren yürürlüğe girmesi planlanan değişikliğin iptal edilmesi noktasında girişimlerde bulunurken, AK Parti Çorum milletvekili Cahit Bağcı da, Türk Hava Yolları’nın Merzifon-İstanbul arası uçuş saatlerinde yapmayı planladığı değişiklikle ilgili konuyu Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’na iletti.

Uçuş saatlerinde yapılacak değişikliğin duyurulmasının ardından TSO’nun harekete geçtiğini belirten Başaranhıncal, “Söz konusu değişikliğin gerçekleşmemesi için yaptığımız girişimlerde milletvekillerimiz bizlere destek olmuşlardır. Desteklerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. 1 Kasım’dan itibaren uygulanmak istenen uçuş saatleri, iş dünyası açısından verimlilik arz etmemektedir. Sayın Başbakanımızın da konuya kayıtsız kalmayacağını, iş dünyasının talebini görmezden gelmeyeceğini düşünüyorum” dedi.

Çorum’da bazı kesimlerin, uçuş saatleri ile ilgili medya aracılığıyla açıklamalar yaptıklarının altını çizen Başaranhıncal, “Elbette herkes istediğini söylemekte, yerel basınımız da yazmakta özgürdür. Ancak basın aracılığıyla yapılan çağrılar, yalnızca ilimizi değil, ilimizin taleplerinin karşısında talepleri bulunan bazı odakları da harekete geçirmektedir. Dolayısıyla bu tür girişimlerin belli bir koordinasyon ve gizlilik içerisinde yapılması, ilimizin menfaatine olacaktır. Çorum Ticaret ve Sanayi Odası olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonra da ilimizin menfaatine olan konuların takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

SEFER SAATLERİ DEĞİŞECEK

Türk Hava Yolları, Kasım ayından itibaren İstanbul-Merzifon / Merzifon-İstanbul sefer saatlerini değiştireceğini duyurmuştu ancak mevcut sefer saatleri Kasım ayına kalmadan, 10 gün sonra değişiyor.

Türk Hava Yolları'nın resmi internet sitesinde halihazırda Merzifon sefer saatleri şu şekilde; 

Kalkış - Varış YeriKalkış Saatiİniş Saati
İstanbul - Merzifon23.2000.50
Merzifon - İstanbul05.5507.25

26 Ekim Pazar gününden itibaren geçerli olacak saatler ise şu şekilde;

Kalkış - Varış YeriKalkış Saatiİniş Saati
İstanbul - Merzifon16.1017.40
Merzifon - İstanbul18.3019.55


 

THY'Yİ BAŞBAKAN'A ŞİKAYET ETTİLER

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (37)

rezalet ~ 4 yıl önce
Bilet alayım derken şok oldum. Bir baktım saatler değişmiş. Yeni tarife rezalet. Acilen eski tarifeye dönülmeli. Bu tarife işe yaramayan bir tarife. THY duy sesimizi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
akif ~ 4 yıl önce
Bence hiç iyi olmamış gece istanbuldan kalkması daha iyidi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yolcu ~ 4 yıl önce
Talebinizi ve şikayetinizi lütfen THY çağrı merkezi üzerinden ve/veya web üzerinden iletiniz. Kazanım kaybedilmesin.
corumlu ~ 4 yıl önce
Bi is adami olarak gunduze gecmesine cok sevindim bu işte emegi gecen herkeze ayri ayri teşekkür ederim kış ayinda gece kac defa kaza atlattik merzifona gelebilmek icin bu uygulama geç bile kaldi illa birilerinin olmesi mi lazimdi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
corumluya ~ 4 yıl önce
Kardeş ne iş yapıyorsun? Mahsuru yoksa adın soyadın işyerinin adı nedir? Yoksa sahte yorumcumusun?
Tokatli ~ 4 yıl önce
Çorumlu kardeş, Bir kaç defa kaza atlattığına göre, ya çok kötü bir şoför, yada kurallara uymayan bir şoförsün. Çorum-Merzifon Havaalanı 35-40 dakikada gidilebilen, çok güzel bir duble yola sahip. Tehlikeli falan bir yolda değil. Tarife gündüzde olsa, eğer şoför sen olursan mazallah her zaman kaza riskin var. Sorun için kendine bak dostum :)
adalet savaşcısı ~ 4 yıl önce
Taha rumuz degistirerek devamli yorum yaziyorsun senin nasil bir karakterde oldugunu herkez biliyo patronlarin da dahil ekibin kaldigi otelden rüşvet alip kizlarla egleniyorsun gündüzleri ikinci işin aksamamasi için gündüz uçuşa karşı geliyorsun yolculari buranin muduruyum degiyip kandirmaya calisiyorsun onlara vaatte bulunuyorsun thy yetkilileri gelip havaalani calisanlarindan senin hakkinda bilgi almasini ve gerekeni yapmasini istiyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
adaletciye ~ 4 yıl önce
Öncelikle beni başkasıyla karıştırmayın. Yorumcular arasında Taha diye birisi yok.Ayrıca ben Taha değilim. THY Merzifon Şefliğinin ve çalışanlarının sahte anket muhabbeti ta buraya İstanbula kadar yansıdı. Tek tek araştırılacak. El yazıları karşılaştırılacak. Başkalarını karalayan kişilere ait IP adreslerini kimlerin ve ne zaman kullandıkları belli. THY en uygun tarifeyi bulur. Belkide konu hakkında bir soruşturma açılmıştır? Sizin THY personeli olma ve birilerinin ayağını kaydırmaya çalışma olasılığınız ne?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000