26 Nisan 2013, Cuma 09:56:21

THY'YE YARGITAY'DAN BİR SÜRPRİZ DAHA

Türk Hava Yolları'nda işten çıkarılan 305 kişiden 9'unun daha işe iade kararları Yargıtay tarafından onandı.
  • hayırlı olsun,darısı başımıza inş. ben geri dönmek istemediğim için umarım maddi olarak tüm haklarımızı veririler ve bu hastalıklı süreç biter diye ümit ediyorum.keşke tercih hakkımız olabilse.artık kararlar onanırken sendika grev lafı edip başkalarınında canını yakmaz umarım.yok çalışma şartları yok mesailer yok bilmem ne..umrumda değiller...bir yıldır umurlarında olmadığımız gibi..
  • Helal
  • Arkadaşlar herkes bildiğini okumuş yine ... Her zaman ki gibi anca klavye delikanlılığı yapmaktasınız.. Merak etmeyin üniformalarımı verdim kuru temizlemeye.. İsteseniz de istemesenizde geliyorum!!!!!!!!!! THY sizin olduğu kadar benimde şirketim ve benimde bu şirketde emeğim var.; Hayallerim var.. Bunu beğenmeyebillirsiniz ama saygı göstermek zorundasınız.... Buraya tekrar yazmıcam ekip odasında yüz yüze konuşuruz artık!!!
  • Sevgili aynen arkadasım !! Ben Ogün orada değildim bir akşamki uçuşundan dolayı 2,5 senede uçuş hayatımdan dolayı edindiğim bel fıtığından dolayı evde iki buklum yatmaktaydim!!! Devletin hipokrat yemini etmiş doktorundan 2 günlük raporum vardı .. Rapor gercekti ki Sirket doktoruda bu raporumu onayladı ... Sicilim tertemizdi geçim dahi yoktu!!! Servis yetişsin ve yolcu memnun kalsın diye kendimi yiprattigim için aldım o raporuda!!! Simdi sana soruyorum aylarca egitim aldım ben o kuruma girebilmek için !!! Ayagimdaki nasır lar kulak iltihabı ve geçici hafıza kayıplarımı anlatmıyorum bile!!! Geri donmem merak etme!!! Yargıtay suçsuz desede senin gibiler yüzünden donmem ama elini bir vicdanına koy öyle konus!!! Benim yerime sende olabilirdin!!!! Ozge Zengin

Teknik A.Ş'deki işe iade kararlarından sonra THY A.O'da da işe iade kararları geldi. Yargıtay, geçen yıl işten çıkarılan 9 uçucu personelin işe iade kararlarını onadı. Böylelikle, Teknik A.Ş'den sonra THY'de çalışanların açtığı davalar için de emsal kararlar çıkmış oldu.

İşte iade kararıyla ilgili Hava İş Sendikası'ndan yapılan o açıklama:

"24 Nisanda, Sendikamız Hukuk Müşavirliğince yürütülen işe iade dava sonuçları Yargıtay'ca onanan ve kesinleşen Teknik A.Ş'de görev yapan 19 üyemizden sonra bugün  THY A.O'da görev yapan ve Bakırköy 14. İş Mahkemesinde alınan 9 üyemizin işe iade kararları Yargıtay'ca onandı ve kesinleşti.

Böylelikle hem THY Teknik A.Ş hem de THY A.O'da üyelerimizin haklılığı net ve kesin olarak ortaya çıktı."

iŞTE iŞE İADESİ KESİNLEŞEN ÜYELERİMİZ

IŞIL ÖZCAN
ÖZGE CANDAN
SAMET TURGAY BAŞER
ÖZGE ZENGİN
HÜLYA DAĞAŞAN
FATMA BUKET AYTAÇ
HANDE BAYRAKTAR
BURCU DEMİRAL
LÜTFİYE DENİZ KIVRAK

THY'YE YARGITAY'DAN BİR SÜRPRİZ DAHA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (40)

çizgi ~ 5 yıl önce
hayırlı olsun,darısı başımıza inş. ben geri dönmek istemediğim için umarım maddi olarak tüm haklarımızı veririler ve bu hastalıklı süreç biter diye ümit ediyorum.keşke tercih hakkımız olabilse.artık kararlar onanırken sendika grev lafı edip başkalarınında canını yakmaz umarım.yok çalışma şartları yok mesailer yok bilmem ne..umrumda değiller...bir yıldır umurlarında olmadığımız gibi..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bravo Samet ~ 5 yıl önce
Helal

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Samet ~ 5 yıl önce
Arkadaşlar herkes bildiğini okumuş yine ... Her zaman ki gibi anca klavye delikanlılığı yapmaktasınız.. Merak etmeyin üniformalarımı verdim kuru temizlemeye.. İsteseniz de istemesenizde geliyorum!!!!!!!!!! THY sizin olduğu kadar benimde şirketim ve benimde bu şirketde emeğim var.; Hayallerim var.. Bunu beğenmeyebillirsiniz ama saygı göstermek zorundasınız.... Buraya tekrar yazmıcam ekip odasında yüz yüze konuşuruz artık!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aynen e !!! ~ 5 yıl önce
Sevgili aynen arkadasım !! Ben Ogün orada değildim bir akşamki uçuşundan dolayı 2,5 senede uçuş hayatımdan dolayı edindiğim bel fıtığından dolayı evde iki buklum yatmaktaydim!!! Devletin hipokrat yemini etmiş doktorundan 2 günlük raporum vardı .. Rapor gercekti ki Sirket doktoruda bu raporumu onayladı ... Sicilim tertemizdi geçim dahi yoktu!!! Servis yetişsin ve yolcu memnun kalsın diye kendimi yiprattigim için aldım o raporuda!!! Simdi sana soruyorum aylarca egitim aldım ben o kuruma girebilmek için !!! Ayagimdaki nasır lar kulak iltihabı ve geçici hafıza kayıplarımı anlatmıyorum bile!!! Geri donmem merak etme!!! Yargıtay suçsuz desede senin gibiler yüzünden donmem ama elini bir vicdanına koy öyle konus!!! Benim yerime sende olabilirdin!!!! Ozge Zengin

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000