19 Nisan 2016, Salı 19:55:19

THY'ye 'tek sefer' tepkisi

Türk Hava Yolları’nın (THY) İstanbul Atatürk Havalimanı-Ordu Giresun Havalimanı arasında günlük tek sefer düzenlemesi bölgede tepki çekmesi üzerine Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, THY mektup yazarak sefer sayısının arttırılmasını talep etti.
  • adıyaman havalimanında thy bütün uçakları günün en ölü vakti öğlen gidip geliyo diğer zamanlarda kuş uçuyo lütfen yetkililer thy sefer sdayılarını arttırsın sabah veya akşsamda uçak olmalı bu kdadar emek sarfedilen havalimanına yazık hükümetimiz çok güzel büyük havalimanı yaptı ama firmalar gelsin değişik
  • Burası seçim yatırımı fuzulidir demedik mi? Paralara yazık günah. Yarın bir gün kapanacak zaten.
  • Bir tek şey lazım. THY frekans dağılımını doluluk oranına göre düzenlesin, Siyasi baskılarla değil... 15 kişilik uçuşlara frekans var, % 90 doluluk olan OGU ya yok... Bu nasıl iş???
  • aferin sayın valim bu tayyipçi kadrolar ordu'yu gözden çıkardı ahmet bey'e verdiğimiz destek yüzünden. ordunun sizin gibi cesur adamlara ihtiyacı var!!

Türk Hava Yolları’nın (THY) İstanbul'dan Ordu-Giresun Havalimanı'na düzenlediği günlük bir tek sefer, bölge halkının tepkisine neden olunca, Ordu Valisi Balkanlıoğlu Türk Hava Yolları'na mektup yazdı.

Vali İrfan Balkanlıoğlu imzasıyla Türk Hava Yolları’na gönderilen yazıda, “Ordu-Giresun Havalimanı açıldığı tarihten itibaren tahminlerin ve beklentilerin üzerinde talep görmüş ülkemizdeki birçok havalimanını geride bırakmıştır.

Ordu Giresun Havalimanı’nda her geçen gün artan yolcu trafiğinde şirketinizce İstanbul Atatürk Havalimanı-Ordu Giresun Havalimanı arasında günde tek sefer yapılması vatandaşlarımız ve sivil toplum örgütleri tarafından eleştirilmekte ve tepkilere neden olmaktadır. Vatandaşlarımız ve sivil toplum örgütleri şikâyetlerini bizlere ilettiği gibi basın yoluyla da gündeme getirmektedir.

Ordu-Giresun Havalimanı-İstanbul Atatürk Havalimanı arasında sabah erken ve akşam geç sefer olmamasının bölgede yaşayan insanları mağdur ettiği, Trabzon ve Samsun’daki havalimanlarını kullandığı, sefer sayısının tek olması nedeniyle bilet fiyatlarının pahallı olduğu ifade edilmektedir.

Bu mağduriyetin giderilmesi için yeni seferlerin konulmasını beklemekteyiz”
ifadelerine yer verildi.

Ordu Valiliği’nin yazısına THY tarafından Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur ve Üretim Planlama Başkanı Murat Baş imzasıyla cevap verildi.

THY'nin Ordu Valiliğine gönderdiği cevap yazısında şu görüşler yer aldı;
İstanbul-Ordu-Giresun seferleri 2015/16 yaz tarifesinde haftada 7 frekansla başlatılmış olup, bölgenin potansiyelini ve büyümesini derinden etkilemiştir.
Yüksek yolcu doluluk oranıyla seyreden  bu iki güzide şehrimiz arasındaki seferlerde  frekansın arttırılabilmesi için  Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü  nezdinde girişimlerimiz sürmektedir. Gerekli izinlerin alınmasına müteakiben imkanlar dahilinde İstanbul-Ordu-Giresun yeni sefer planlama çalışmaları başlayacaktır”

THY'ye 'tek sefer' tepkisi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (37)

ady02 ~ 2 yıl önce
adıyaman havalimanında thy bütün uçakları günün en ölü vakti öğlen gidip geliyo diğer zamanlarda kuş uçuyo lütfen yetkililer thy sefer sdayılarını arttırsın sabah veya akşsamda uçak olmalı bu kdadar emek sarfedilen havalimanına yazık hükümetimiz çok güzel büyük havalimanı yaptı ama firmalar gelsin değişik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Demedik mi ~ 2 yıl önce
Burası seçim yatırımı fuzulidir demedik mi? Paralara yazık günah. Yarın bir gün kapanacak zaten.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DİYORUZ BAK... ~ 2 yıl önce
Önce Rize, peşine de Gümüşhane açılınca ben sana soracağım kapanacak havalimanını...
Çotanak. ~ 2 yıl önce
Bir tek şey lazım. THY frekans dağılımını doluluk oranına göre düzenlesin, Siyasi baskılarla değil... 15 kişilik uçuşlara frekans var, % 90 doluluk olan OGU ya yok... Bu nasıl iş???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
helal ~ 2 yıl önce
aferin sayın valim bu tayyipçi kadrolar ordu'yu gözden çıkardı ahmet bey'e verdiğimiz destek yüzünden. ordunun sizin gibi cesur adamlara ihtiyacı var!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000