16 Temmuz 2012, Pazartesi 08:46:51

THY'YE RÖTAR ŞOKU

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, THY’nin 2002 yılından bu güne kadar iptal edilen veya rötar yaşayan uçak seferleri nedeniyle toplam 48 milyon TL harcamada bulunduğunu açıkladı...
  • senin hangi zihniteyi,mantaliteyi savunduğun ve kim olduğun açıkça belli yazından.kendi kinini öfkeni,nefretini dışa vurarak kusmuşsun doğrular işine gelmeyince.bu rakamlar gerçek verilerdir.2002 yılında THY'nin personel sayısı 11.000 civarında idi şimdi ise en az 17.000 kişi.bu dönemde atılan kişi sayısı 7000 civarında.ayrıca bu sayılara ilave olarak yeni personel alımı yapıldığı zaten hesaptan belli oluyor.yani kısaca olayı özetlersek 2002-2012 döneminde toplam 12-13 bin yeni personel istihdam edilmiş oluyor.hesap bu kadar basit ve ortada iken işinize gelmeyince gerçekleri hemen çapıtmaya çalışıyorsunuz.endişelenmeyin neyin ne olduğunun artık herkes bilincinde.insanlar uyandı.
  • eee, tayyareyi İETT otobüsü sanırsan olacağı budur...
  • Personel, yalan söylem ortaligi bulandira ya! Ne 12bini? Neredeymis 12bin yeni personel? Hala siz varsiniz bu sirkette 80 yilin pisligi öyle 3-4 yilda temizlenir mi hic? Bak devlette de aynisi, 80 yildir bu milletin iliklerine islemissiniz, sömüre sömüre kanlarina girmissiniz. Kolay mi sizleri oralardan cikarmak... Ama biz sabirliyiz,merak etmeyin.
  • Buna göz yuman devlete de bile bile bu şirketi bu hale getiren yoneticilerede, baskalarının hakkını yiyenlerede yazıklar olsun... Neredeyse 50 gündür daha da popüler oldu THY. Artık herkes onlarla ilgili haberleri cok iyi takip ediyor. Ee bütün kirli çamaşırlar dökülüyor bir bir. Umarım gereği en kısa zamanda yapılır. Millet haykırıyor bu kadar da uç maymun oynanmaz ki... İmaj daha da zedelenmeden kurtarın artik "Milli Gururumuzu" e dogruya doğru en tanınmış Türk şirketi THY ...

 

CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran’ın soru önergesini yanıtlayan Şimşek, 2011 yılında bu nedenle 9.4 milyon TL harcama yapıldığını açıkladı.

THY yönetiminin şirketi 2 milyon dolar zarara uğrattığını öne sürerek 305 kişiyi işten çıkarttığını anımsatan Oran, “Milletin 48 milyon TL’si, THY yönetimi iş bilmediği, doğru düzgün planlama ve ayarlama yapamadığı, yeni hat ve rotaların açılmasında kapasite analizini değil, siyasi bir takım durumları gözettiği için heba oldu” dedi. (thelira)

THY'YE RÖTAR ŞOKU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

Personel, yalan söyleme! 17 Temmuz 2012, Salı 02:29:08 ~ 6 yıl önce
senin hangi zihniteyi,mantaliteyi savunduğun ve kim olduğun açıkça belli yazından.kendi kinini öfkeni,nefretini dışa vurarak kusmuşsun doğrular işine gelmeyince.bu rakamlar gerçek verilerdir.2002 yılında THY'nin personel sayısı 11.000 civarında idi şimdi ise en az 17.000 kişi.bu dönemde atılan kişi sayısı 7000 civarında.ayrıca bu sayılara ilave olarak yeni personel alımı yapıldığı zaten hesaptan belli oluyor.yani kısaca olayı özetlersek 2002-2012 döneminde toplam 12-13 bin yeni personel istihdam edilmiş oluyor.hesap bu kadar basit ve ortada iken işinize gelmeyince gerçekleri hemen çapıtmaya çalışıyorsunuz.endişelenmeyin neyin ne olduğunun artık herkes bilincinde.insanlar uyandı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İETT.... ~ 6 yıl önce
eee, tayyareyi İETT otobüsü sanırsan olacağı budur...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Personel, yalan söyleme! ~ 6 yıl önce
Personel, yalan söylem ortaligi bulandira ya! Ne 12bini? Neredeymis 12bin yeni personel? Hala siz varsiniz bu sirkette 80 yilin pisligi öyle 3-4 yilda temizlenir mi hic? Bak devlette de aynisi, 80 yildir bu milletin iliklerine islemissiniz, sömüre sömüre kanlarina girmissiniz. Kolay mi sizleri oralardan cikarmak... Ama biz sabirliyiz,merak etmeyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yazik ~ 6 yıl önce
Buna göz yuman devlete de bile bile bu şirketi bu hale getiren yoneticilerede, baskalarının hakkını yiyenlerede yazıklar olsun... Neredeyse 50 gündür daha da popüler oldu THY. Artık herkes onlarla ilgili haberleri cok iyi takip ediyor. Ee bütün kirli çamaşırlar dökülüyor bir bir. Umarım gereği en kısa zamanda yapılır. Millet haykırıyor bu kadar da uç maymun oynanmaz ki... İmaj daha da zedelenmeden kurtarın artik "Milli Gururumuzu" e dogruya doğru en tanınmış Türk şirketi THY ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000