07 Haziran 2012, Perşembe 11:31:56

THY'YE "PİŞMANIZ" MEKTUPLARI YAĞIYOR

Türk Hava Yolları, 29 Mayıs'ta iş yavaşlatmanın başladığı saat 03.00'de bilet satışının da yapıldığı internet sitesinin çökertilmesi ile ilgili uluslararası takip başlattı.
  • Ben de İngilterede doktorum. Burada yazan meslektaşımı görünce utandım. Tüm THYden özür diliyorum(personelden) Almayın geri diyenler: yine beni şaşırttınız memleketimin koompleksli, götgüsüz, hazımsız insanları. Sizi hiç özlememişim
  • Hadi hersey bir tarafa diyelim! Ya ogün kendileride sizler gibi ailelerini vede bakmakla yükümlü oldukları insanları düşünen ama görevine devam edenlere yaptığınız muamele ne olacak? Kendi meslektaş yada mesai arkadaşlarını yuhalayan vede başka tarif etmek istemediğimiz saygısızlıklar edenler şimdi hak hukuktan bahsediyorlar. Vicdan vs vs.... Siz neler yaptınız o gün?
  • Hülya hanım işinizden rahatsız iseniz neden yapıyorsunuz? Ayrıca 70 bin fit'tte hangi iş için hangi uçak ile uçuyorsunuz,astronot!!!
  • Ohhh istee 4000 lira para aliyodum cunku sozlesmemi boyle imzaladim!!! Amaa baktimki haklarim elimden gidiyooo 4000 lirayi bileee gozden cikardim!!! Anlayana- yani burda oturup halaa masslarimizi tartisanlara- isimden oldum pisman da degilim ozur mektuplari falan yok.yine olsa yine yaparim cunku ben onurumla varim arkadas

Türk Hava Yolları, 29 Mayıs'ta iş yavaşlatmanın başladığı saat 03.00'de bilet satışının da yapıldığı internet sitesinin çökertilmesi ile ilgili uluslararası takip başlattı. Yapılan incelemede müdahalenin yurt dışından gerçekleştirildiği tespit edildi. THY'nin hukuk bölümü konuyu uluslararası yargıya taşımak ve zararın tazmini için harekete geçti.

THY'nin tüm dünyaya bilet satışı ve rezervasyonu yaptığı siteye ulaşılamaması nedeniyle ciddi zarara uğradığı ifade edildi. Kısa sürede önlem alan THY, sürekli yedeklenen ve milyonlarca bilet rezervasyon bilgisinin bulunduğu veri merkezini başka bir adres üzerinden yayına koydu. Yolcu mağduriyeti en aza indirilerek satış-rezervasyon işlemleri geçici bir süre bu site üzerinden yapıldı. Güvenlik kontrolünün ardından THY'nin internet sitesi aynı gün yeniden yayına verildi. Saldırının yurt dışında farklı ülkeler üzerinden geldiği ortaya çıkarken, sitenin çökertilmesini 'RedHack' adı verilen grup üstlenmişti.

"PİŞMANIZ" MEKTUPLARI GELİYOR

THY, çalışanların iş yavaşlatma ve bırakma eylemleri nedeniyle 29 Mayıs ve sonra 223 uçuşunu iptal etmek zorunda kalırken 2 milyon dolarlık zarara uğradığını açıklarken, eylem ardından 305 personeliyle yollarını ayırmıştı. Çıkışları verilen birçok personelin bunun üzerine THY'ye "Pişmanız, işimize dönmek istiyoruz" mektubu yazdığı ortaya çıktı.

THY hukukçuları, havayolu greviyle ilgili olarak Almanya'daki kuralları inceledi. Almanya'da bir havayolu şirketi greve gideceği zaman öncelikle personel arasında anket düzenleniyor. Grev isteği yüzde 75'e ulaştığında işverene grev kararı bildiriyor.

Bir sonraki adımda iş veren konuyu uzmanlaşmış çalışma mahkemelerine taşıyor. Mahkeme, kamu yararı ile çalışanlara yapılacak zamla ilgili karşılaştırma yaparak grevin yapılıp yapılamayacağı konusunda kararını veriyor.

(Haberler.com)

THY'YE "PİŞMANIZ" MEKTUPLARI YAĞIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (49)

Dr UK ~ 3 yıl önce
Ben de İngilterede doktorum. Burada yazan meslektaşımı görünce utandım. Tüm THYden özür diliyorum(personelden) Almayın geri diyenler: yine beni şaşırttınız memleketimin koompleksli, götgüsüz, hazımsız insanları. Sizi hiç özlememişim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hadi canım.. ~ 6 yıl önce
Hadi hersey bir tarafa diyelim! Ya ogün kendileride sizler gibi ailelerini vede bakmakla yükümlü oldukları insanları düşünen ama görevine devam edenlere yaptığınız muamele ne olacak? Kendi meslektaş yada mesai arkadaşlarını yuhalayan vede başka tarif etmek istemediğimiz saygısızlıklar edenler şimdi hak hukuktan bahsediyorlar. Vicdan vs vs.... Siz neler yaptınız o gün?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hülya 322 ~ 6 yıl önce
Hülya hanım işinizden rahatsız iseniz neden yapıyorsunuz? Ayrıca 70 bin fit'tte hangi iş için hangi uçak ile uçuyorsunuz,astronot!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cabin attendant ~ 6 yıl önce
Ohhh istee 4000 lira para aliyodum cunku sozlesmemi boyle imzaladim!!! Amaa baktimki haklarim elimden gidiyooo 4000 lirayi bileee gozden cikardim!!! Anlayana- yani burda oturup halaa masslarimizi tartisanlara- isimden oldum pisman da degilim ozur mektuplari falan yok.yine olsa yine yaparim cunku ben onurumla varim arkadas

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000