28 Şubat 2009, Cumartesi 09:28:59

"THY'ye nazar değdi"

Yurtdışı seyahatlerimin hemen tamamını Türk Hava Yolları (THY) ile yapıyorum. Bunun birçok sebebi var: Benim için en iyi uçuş seçeneklerini THY veriyor, uçuşlarda gecikmelere ender rastlıyorum, ayrıca uçaklarda verilen hizmetten çok memnunum.
  • Demek deve kesmek yetmiyor, Koc da lazim yoksa Hindistan i mi ornek alsak ne de olsa havacilikta bizi 5 e katlarlar.Buldum Fil kesince nazar degmiyor,ne diyor Bekir coskun deve uctu ucak dustu.
  • Ulkeye kimin nasil zararlar verdigi belli siz fazla kendinizi kasmayin rakamsal verilere bakaraktan,anladiniz mi,haa ona gore!!!THY ekibi,calisanlarinin dertlerini,cilelerini bilirmisiniz siz,ayrica siyaset yapmayin demissin,neyin siyaseti,zaten spora,sanata oldugu gibi her seye siyaset bulasmis durumda,kasimpasalin sagolsun..ama diyorum ya 30 marta saatler kaldi bekliyoruz!
  • herkese düşmez tabii ki
  • olen sehitlerimizin arkasindan saygisizca bu elim olayi firsat bilip kullanarak siyaseti alet ederek pervasizca thy ve yonetimine saldiran,aptalca yorumlar yapan zihniyeti siddetle kiniyorum. lutfen gidin baska yerde siyaset yapin.bu ulkeye ve milli havayolumuza zarar veremeyeceksiniz.

Öyle ki bir yazıda ulusal havayolu şirketinin başarılarından duyduğum memnuniyetten söz etmeyi düşünüyordum. Bu son olarak yakınlarda yaptığım Stockholm yolculuğu sırasında aklımdan geçti. Gidiş yolunda yanımda oturan bir İsveçli karı koca ile sohbet ettik. THY ile Singapur'dan gelip İstanbul üzerinden ülkelerine dönüyorlardı. Pek çok konuya değindik. Bu arada Türkiye'yi henüz ziyaret edemediklerini ama THY ile sık uçtuklarını söylediler. Karı koca, THY'nin "harika" bir havayolu şirketi olduğunda hemfikirdiler...

İsveç izlenimlerimi aktarmayı vaat ettiğim yazıda buna da değinmeyi tasarlamışken, ne yazık ki, geçen çarşamba günü Amsterdam'daki acı uçak kazası meydana geldi. Gerek hayatlarını kaybeden ve yaralanan yolculara gerekse THY'nin imajına kaçınılmaz olarak gelecek zarara çok üzüldüm. Gerçekte THY, kendi reklamını hizmetleriyle kendisi yapacak duruma gelmişti; doğrusu, Kevin Costner'li reklam filmlerine de ihtiyacı yoktu. Her bakımdan yazık oldu.

Hürriyet gazetesinin ertesi günkü manşeti duygularımı yansıtıyordu: "Nazar değdi..." (26 Şubat) Nazara inandığımdan değil, dostum Cem Kozlu'nun genel müdürlüğünden bu yana giderek daha başarılı bir grafik çizdiğini düşündüğüm bir Türk şirketinin başına gelenlerden duyduğum üzüntüyü ifade ettiği için. Kazanın sebebi insan kusuru muydu? Son 5 yılda yolcu sayısını 5 kat arttıran hızlı büyümenin getirdiği bir sonuç muydu? Yoksa kazada Boeing 737–800 tipi uçaklardaki yapım hatalarının mı rolü var? Eğer THY gerçekten iyi yönetiliyorsa, bu ve başka sorular en kısa zamanda aydınlığa kavuşturularak kamuoyuna bilgi verilmeli ve yanlışlar varsa derhal düzeltilmeli.

Şahin ALPAY /
ZAMAN

"THY'ye nazar değdi"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (28)

Misafir ~ 9 yıl önce
Demek deve kesmek yetmiyor, Koc da lazim yoksa Hindistan i mi ornek alsak ne de olsa havacilikta bizi 5 e katlarlar.Buldum Fil kesince nazar degmiyor,ne diyor Bekir coskun deve uctu ucak dustu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Ulkeye kimin nasil zararlar verdigi belli siz fazla kendinizi kasmayin rakamsal verilere bakaraktan,anladiniz mi,haa ona gore!!!THY ekibi,calisanlarinin dertlerini,cilelerini bilirmisiniz siz,ayrica siyaset yapmayin demissin,neyin siyaseti,zaten spora,sanata oldugu gibi her seye siyaset bulasmis durumda,kasimpasalin sagolsun..ama diyorum ya 30 marta saatler kaldi bekliyoruz!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
herkese düşmez tabii ki

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
olen sehitlerimizin arkasindan saygisizca bu elim olayi firsat bilip kullanarak siyaseti alet ederek pervasizca thy ve yonetimine saldiran,aptalca yorumlar yapan zihniyeti siddetle kiniyorum. lutfen gidin baska yerde siyaset yapin.bu ulkeye ve milli havayolumuza zarar veremeyeceksiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000