13 Eylül 2011, Salı 10:45:27

THY'YE MUHTEŞEM KOLTUK TASARIMLI UÇAKLAR

Türk Hava Yolları, “Sky Interior” kabin konseptine sahip Boeing 737-800 ve Boeing 737-900ER uçaklarını filosuna katmaya hazırlanıyor...
  • Gercekten cok guzel ve modern tasarimli bir kabine benziyor. Hep elestiriyoruz ama negatif elestirini yaninda pozitif elestiri ve begenileri de dile getirmek lazim diye dusunuyorum. Tukaka demek cok kolay..
  • uçaklar süperde malzemesi nasıl olacak her yani uçağın kabin malzemesi farklı birbirini tutmayan ucaklar alıyorlar arıza yapınca bir pimi için malzeme yedeğimiz yok diye teknisyen kaptana ayrı derdini anlatıyor rötar yememek için harekatcının peşinden ayrı koşturuyor siz önce malzemenizi ve rötar yeme baskısını kaldırın
  • thy deki mevcut düşünce ve zihniyet degişmedikte,çalısanların aidiyet duygusunu körelttikten ve magdur ettikten sonra son model donanımlı uçak alsan ne olur ki ?
  • Bir şeyi de beğenin ya bir kere ne güzel tasarım yapıp yepyeni uçaklar almışlar uçak eski olur car car car konuşursunuz uçak yeni olur beğenmezsiniz. Acaba dünyada kaç hava yolunda bu kadar yeni uçak var bir Delta Hava yollarının filosuna bakın 35 senelik dc9 kullanıyor adamlar kimsenin gıkı çıkmıyor. Az şükretmeyi bilin
Türk Hava Yolları Boeing firmasından sipariş ettiği 20 Adet Boeing 737-800 ve 15 Adet Boeing 737-900ER modeli uçaklarını filosuna eklemeye hazırlanıyor. Tamamı "Sky Interior" kabin dizaynına sahip Türk Hava Yolları’nın sipariş ettiği yeni Boeing 737 uçakları, yüksek kaliteli yeni tasarımı ile yolcuların hizmetine sunulacak. 
 
Boeing 737'lerin "Sky Interior" kabin tasarımında aydınlatma, gökyüzü hissini uyandıran yumuşak mavi tonda olacak. Kabin yan duvarları, geniş pencere oyuklarıyla tasarlanarak, daha geniş görüş açısı sunacak ve uçuş keyfini arttıracak. 737'lerin yeni baş üstü dolapları daha geniş bagaj imkanı sağlarken, az yer kaplayarak kabinde daha ferah bir ortam yaratacak.
 
Türk Hava Yolları, filosuna dahil edeceği yeni nesil Boeing 737-800 ve Boeing 737-900ER uçaklarının ilk dördünü Kasım ve Aralık 2011 ayları içerisinde Boeing’den teslim alacak ve siparişi verilen 737 uçaklarının tamamının teslimatı 2015 yılı sonuna kadar tamamlanacak.

Boeing 737-800 uçakları Boeing’in Seattle’daki merkezinden teslim alınırken Boeing 737-900ER uçakları ise PATS firmasının Georgetown/Delaware tesislerinde standart menzilini arttıracak iki adet ilave yakıt tankının takılmasından sonra teslim alınacak.

900ER uçaklarının çoğunlukla Afrika ülkelerine yapılacak uçuşlarda kullanılması planlanıyor ve uzun menzilde kullanılacak olması sebebiyle koltuk aralıkları Türk Hava Yolları’nın diğer yeni dar gövdeli uçaklarından, business sınıfında 20 cm, ekonomi sınıfında ise 7.5-10 cm daha geniş tutuldu.
 
Türk Hava Yolları, halihazırda devam eden filo genişletme ve yenileme  çalışmaları doğrultusunda Boeing 737 serisinin gelişmiş ve en teknolojik versiyona sahip bu uçaklarını filosuna dahil ederek dünyanın en modern filosuna sahip havayolu şirketi olma yolunda ilerliyor.THY'YE MUHTEŞEM KOLTUK TASARIMLI UÇAKLAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

Misafir ~ 7 yıl önce
Gercekten cok guzel ve modern tasarimli bir kabine benziyor. Hep elestiriyoruz ama negatif elestirini yaninda pozitif elestiri ve begenileri de dile getirmek lazim diye dusunuyorum. Tukaka demek cok kolay..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
uçaklar süperde malzemesi nasıl olacak her yani uçağın kabin malzemesi farklı birbirini tutmayan ucaklar alıyorlar arıza yapınca bir pimi için malzeme yedeğimiz yok diye teknisyen kaptana ayrı derdini anlatıyor rötar yememek için harekatcının peşinden ayrı koşturuyor siz önce malzemenizi ve rötar yeme baskısını kaldırın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
thy deki mevcut düşünce ve zihniyet degişmedikte,çalısanların aidiyet duygusunu körelttikten ve magdur ettikten sonra son model donanımlı uçak alsan ne olur ki ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bir şeyi de beğenin ya bir kere ne güzel tasarım yapıp yepyeni uçaklar almışlar uçak eski olur car car car konuşursunuz uçak yeni olur beğenmezsiniz. Acaba dünyada kaç hava yolunda bu kadar yeni uçak var bir Delta Hava yollarının filosuna bakın 35 senelik dc9 kullanıyor adamlar kimsenin gıkı çıkmıyor. Az şükretmeyi bilin

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000