30 Kasım 2017, Perşembe 13:00:58

THY'ye karbon emisyon şoku!

Dünyanın en yoğun havalimanlarından biri olan Londra'daki Heathrow'a uçan şirketlerin karbon emisyon verilerine dayandırılarak sıralaması yapıldı. Türk Hava Yolları gürültülü ve karbon emisyonu yüksek şirketler arasında gösterildi.
  • Kotulemeye calistikca yukseltiyorsunuz.
  • Tamamen ticari bir karşılaştırma.Emisyonu düşükler ONE WORLD üyeleri , emisyonu yüksekler STARALLIANCE üyeleri . İngilizlerin oyunununa gelmeyelim arkadaşlar :)
  • 1500de şu gazı kesin diyom diyom dinleyen yok adam kafası karışınca 1000ft de basıyo vs e +2000 devam etmeye çalışıyor sonra düzeltmeye uğraş dur.
  • Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Dünyanın en yoğun havalimanlarından biri olan Londra'daki Heathrow'a uçan şirketlerin karbon emisyon verilerine dayandırılarak sıralaması yapıldı. Türk Hava Yolları gürültülü ve karbon emisyon salınımı yüksek şirketler arasında gösterildi.

Gürültü ve karbon emisyon salınım oranları verilerine dayandırılarak hazırlanan tabloya göre Air India, Qantas ve Aer Lingus en temiz ve gürültüsüz şirketler oldu.

Temmuz ve Eylül ayları arasında yapılan ölçümler sonrasında en gürültülü ve karbon emisyon salınımı yüksek havayolu şirketi Kuwait Airways olurken, Türk Hava Yolları uzun mesafede ikinci sırada yer aldı. Türk Hava Yolları kısa mesafede de en kötüler listesinde altıncı sırada yer aldı.

Heathrow Havalimanı'nda karbon emisyon salınımı yüksek ve gürültülü havayolu şirketlerine uygulanan cezaların tarifelerinin iki katına çıkarıldığı ve en gürültülü şirketler listesinde yer alan havayollarına 9 bin Pound civarında ceza kesileceği belirtildi.

Bu yılın son dönemde Heathrow'daki gürültülü uçuşlar nedeniyle 20 bin 642 şikayet alındığı açıklandı.

©AirportHaber.com

THY'ye karbon emisyon şoku!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (43)

AIRCRAFT TECHNICIAN ~ 8 ay önce
Kotulemeye calistikca yukseltiyorsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Airliner ~ 8 ay önce
Tamamen ticari bir karşılaştırma.Emisyonu düşükler ONE WORLD üyeleri , emisyonu yüksekler STARALLIANCE üyeleri . İngilizlerin oyunununa gelmeyelim arkadaşlar :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yahu ~ 8 ay önce
1500de şu gazı kesin diyom diyom dinleyen yok adam kafası karışınca 1000ft de basıyo vs e +2000 devam etmeye çalışıyor sonra düzeltmeye uğraş dur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Amk ~ 8 ay önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000