30 Ocak 2016, Cumartesi 13:46:25

THY'ye İzmir için HUB talebi

İzmir Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, İzmir’in hava yolu aktarım merkezi (HUB) olması için Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil ile görüştü.
  • İzmir'in dağlarında çiçekler açar! nokta. bitmiştir. daha fazla söze gerek yok. derhal gereği yerine getirilmelidir. ne demek, istanbul yeter, izmir'e ne gerek var. böyle bir düşünce olabilir mi? o vakit adam da kalkar, bu uçaklar araba lobisinin eseri der. ne diyecen o zaman? kağnıya mı binsin bu millet? ne istiyorsunuz?
  • Orda tgs istasyon müdürü sorunu var o yüzden olmaz işçiyi köle sanan emekli olması gereken bir arkadaş kadro komple değişmeli
  • Why not?
  • Orda kemer problemi var. Base olması zor

İzmir Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, İzmir’in hava yolu aktarım merkezi (HUB) olması için Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil ile görüşerek, "İzmir’i bir HUB haline getirmenizi, yurt dışı uçuşlarını artırmanızı istiyoruz" dedi. Kotil ise bu çağrıya, "Yaz tarifesinde İzmir’den uçma programı yapıyoruz" diyerek cevap verdi.

İzmir Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş ve beraberindeki heyet, İstanbul’da Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil ile akşam yemeğinde bir araya geldi. THY Genel Müdürlüğünde yemekte Demirtaş, Kotil'e önemli bir çağrı yaptı. İzmir’in hava yolu aktarım merkezi (HUB) olmasını istediklerini ifade eden Ekrem Demirtaş, "İstanbul’a yeni havalimanı yapılması ile ilgili heyecanınızı görüyoruz ve bizde aynı heyecanı yaşıyoruz. Hem ülkemiz, hem de bayrak taşıyan THY için çok önemli bir gelişme. Ama bu süreç içinde Atatürk Havalimanının, Sabiha Gökçen Havalimanının çok dolu olduğunu biliyoruz. Bu nedenle İzmir’i değerlendirmenizi ve mutlaka İzmir’i bir HUB haline getirmenizi, yurt dışı uçuşlarını artırmanızı istiyoruz” dedi.
Demirtaş, ayrıca yurt dışında fuarlara, iş görüşmelerine katılan İzmirli iş adamlarının İstanbul üzerinden aktarma ile dönmek istediklerinde gece son uçuş olan 01:30 İzmir uçağını beklemek zorunda kaldıklarını hatırlatarak, daha erken bir saate uçak konulmasını istedi.

"İZMİR HUB OLMAYI HAK EDİYOR"

THY Genel Müdürü Temel Kotil ise THY’nin dünyanın en büyük ilk üç hava yolundan birisi olması konusunda önemli gelişmeler olduğunu belirterek, THY filosuna yeni uçakların katıldığını, dünyada en çok noktaya uçan hava yolu olmaya devam edeceklerini söyledi. İstanbul’daki yeni hava limanı inşaatından büyük heyecan duyduklarını belirten Kotil, "Diğer yandan İstanbul’da şu an büyük bir yoğunluğumuz var. İzmir’in potansiyelini değerlendireceğiz. Yaz tarifesi hazırlıklarımızı yapıyoruz. Yaz tarifesinde İzmir’den uçma programı yapıyoruz. İzmir’in ikinci HUB olmayı hak ediyor. Taleplerinizi bu yaz tarifesinde değerlendirmek için çalışacağız” diye konuştu.

THY'ye İzmir için HUB talebi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (57)

meraklı ~ 2 yıl önce
İzmir'in dağlarında çiçekler açar! nokta. bitmiştir. daha fazla söze gerek yok. derhal gereği yerine getirilmelidir. ne demek, istanbul yeter, izmir'e ne gerek var. böyle bir düşünce olabilir mi? o vakit adam da kalkar, bu uçaklar araba lobisinin eseri der. ne diyecen o zaman? kağnıya mı binsin bu millet? ne istiyorsunuz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 2 yıl önce
Orda tgs istasyon müdürü sorunu var o yüzden olmaz işçiyi köle sanan emekli olması gereken bir arkadaş kadro komple değişmeli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
adb ayt ~ 2 yıl önce
Why not?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
antalya ~ 2 yıl önce
Orda kemer problemi var. Base olması zor

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000