11 Ağustos 2014, Pazartesi 09:54:32

THY'YE DLR TEPKİSİ

Türk Hava Yolları’nın pilot alımları sırasında uyguladığı DLR sistemininde tek modülden kalan adaylara bir yılı bulan bekletme sürecinin kaldırılması için change.org sitesinde imza kampanyası başlatıldı.
  • Tarih , Çalışanın maaşından % 2,5 +% 2,5 Zam oranını MALİ DURUM VE ZARAR gerekçesiyle iptal ederek,çok lazımmış gibi Tunus devlet başkanının uçagına 78 milyon dolar sayıp Vip uçağı alan ve butür gereksiz reklâm maliyetlerine Zarar ilan edip milyonlarca dolar sayan TÜRK HAVA YOLLARININ , nasıl yönetildiğini ve halkını KERİZ yerine koyduğunu UNUTMAYACAK..
  • Mühendislik mezunu (Odtu) ve akademiyi bitirmiş 3 yıldır hatta ucan birisi olarak bu yazılanlara arkadaşların kulak asmamasini öneririm.Pilotluk ortalama trigonometri bilen okuduğunu anlayan ve becerikli, ortalama bir insanın rahatlıkla yapabileceği bir iştir .Size önerim ingilizceniz yönünde olacaktır.Sahsi fikrim arkadaşların ingilizce konusunda yaptıkları yorumların yanlis oldugu yönünde.Evet gun icinde ucarken makale yazacak bir ingilizce gerekli değildir ,fakat okuyup anlaşılması gereken, dili cok hafif olmayan ,bir cok dokuman var ve hepsi ingilizce.Hayat herkesin gonlunce olsun basarilar
  • Akademideyim iktisat mezunuyum hemen yarın kaydımı sildirmem lazım. Tavsiyen önemli.. Sen önemlisin dünyada en iyi sensin.
  • Zamanında işletme mezunlarıyla ilgili bir sorun yaşamadın dimi? Sende travma yaratabilecek?

 2009 yılındaki Amsterdam kazasından sonra pilot alımı öncesinde şart koştuğu DLR sınavları tepki çekmeye devam ediyor.  Alman Lufhtansa’dan alınan DLR sisteminin THY tarafından çok katı şekilde uygulandığını öne süren kampanya düzenleyicileri, gerekçelerini ise şöyle açıkladı:

“ Lufthansa’da DLR sınavından tek modülden kalanlara re-take şansı belirli bir ceza süresinden veriliyor. Lufthansa'da bu süre beklenmeksizin alınıyor. Çoğu aday bu ceza sürelerinden dolayı akademiye 1 yıl gecikmeli olarak giriyor ama eninde sonunda giriyor. Sınavı ikinci kez alan adayların büyük bir çoğunluğu geçiyor. Lufthansa'nın seçim sürecinde bu bekleme süreleri yok. Buna tepki olarak bir kampanya başlattık.”

İlan sonrası süreçteki DLR sınavları, gerek stres, gerek heyecan gerekse de iş dolayısıyla yeteri kadar vakit ayıramayan adaylar için kötü sonuçlandığını hatırlatan kampanya sahipleri, “ Tek modülden kalan çoğu aday tekrar sınav alabilmek için aylarca hatta bazen bir yıl boyunca beklemek zorunda kalmaktadır. THY A.O.'nun aynı zamanda iş ortağı olduğu Lufthansa Havayolları'nda aynı sınav prosedürler uygulanmaktadır. Lutfhansa DLR sınavında başarısız olan adayları hemen ertesi gün çağırıp kötü geçen modüllere tekrar sokmakta, adaylar geçtiği takdirde sürece cezasız devam etme şansı vermektedir. Bunun aksine THY kendi adaylarına altı ay veya bir yıllık ceza süreçleri vererek adayları sancılı bir bekleyiş içerisine sokmaktadır. Gereğinden fazla uzun olan bu ceza süreleri, hem adaylar için hem de THY A.O.'nun gelecekteki çalışanları için büyük bir vakit kaybı oluşturmaktadır. THY'nin özellikle aday bulamıyoruz bahanesiyle İranlı 200 pilot ile Almanya'dan aldıkları 80 tane FO düşünülünce ne yazık ki durum çok iç açıcı olmuyor. TALPA ve SHGM her şeye tepkisiz” diyerek uygulamanın düzeltilmesini istedi.

©AirportHaber.com

THY'YE DLR TEPKİSİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (76)

Avcı ~ 2 yıl önce
Tarih , Çalışanın maaşından % 2,5 +% 2,5 Zam oranını MALİ DURUM VE ZARAR gerekçesiyle iptal ederek,çok lazımmış gibi Tunus devlet başkanının uçagına 78 milyon dolar sayıp Vip uçağı alan ve butür gereksiz reklâm maliyetlerine Zarar ilan edip milyonlarca dolar sayan TÜRK HAVA YOLLARININ , nasıl yönetildiğini ve halkını KERİZ yerine koyduğunu UNUTMAYACAK..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Mühendislik mezunu (Odtu) ve akademiyi bitirmiş 3 yıldır hatta ucan birisi olarak bu yazılanlara arkadaşların kulak asmamasini öneririm.Pilotluk ortalama trigonometri bilen okuduğunu anlayan ve becerikli, ortalama bir insanın rahatlıkla yapabileceği bir iştir .Size önerim ingilizceniz yönünde olacaktır.Sahsi fikrim arkadaşların ingilizce konusunda yaptıkları yorumların yanlis oldugu yönünde.Evet gun icinde ucarken makale yazacak bir ingilizce gerekli değildir ,fakat okuyup anlaşılması gereken, dili cok hafif olmayan ,bir cok dokuman var ve hepsi ingilizce.Hayat herkesin gonlunce olsun basarilar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Akademideyim iktisat mezunuyum hemen yarın kaydımı sildirmem lazım. Tavsiyen önemli.. Sen önemlisin dünyada en iyi sensin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Zamanında işletme mezunlarıyla ilgili bir sorun yaşamadın dimi? Sende travma yaratabilecek?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000