16 Temmuz 2012, Pazartesi 11:45:44

THY’YE ÇOK YAKIŞACAK...

Türk Hava Yolları’nın 25 yıllık emektar genel müdürlük hizmet binasının yerine son derece modern iki bina yapılacak. İşte uzay üssünü andıran o proje...
  • BU PROJENİN İÇİNDE ÇALIŞANLARIN SPOR YAPABİLECEĞİ BİR ALANDA MEVCUT MU ACABA? THY NİN RAKİP ŞİRKETLERİNİN KOMPLEXLERİNDE FİTNESS VE HAVUZ VAR DA....VAR MI THY DE ÖYLE VİZYONU OLAN BİR YÖNETİCİ???
  • eski binalar olduğu gibi duruyo projede, sadece şuanki bilet satış ile havak ın olduğu yere yeni tasarımlı binayı eklemişler. iki yeni bina değil yani bir yeni bina ve çevre düzenlemesi diyebiliriz ;)
  • biri saçma sapan, diğeri ise bu zamana yakışmayacak kadar sade bir tasarım olmus.. binanın orasını burasını yamultunca tasarım olmuyor malesef..
  • bilen varsa lütfen cevap. hani ücüncü hava limani yapiliyordu>? niye simdi bu eski binalari yeniliyorlar?

 

İki yıl üst üste Avrupa’nın en iyi havayolu ödülünü Türk Hava Yolları, uluslararası arenadaki yükselen çizgisine yakışan modern bir bina inşaa ettirmek için kolları sıvadı.

1988 yılında hizmete açılan THY Genel Müdürlük binası, içerisinde her ne kadar zaman içerisinde tadilat ve düzenleme yapılsa da eski görüntüsüyle dikkat çekiyordu. THY’yi yeni bir hizmet binasına kavuşturmak için kolları sıvayan THY yönetimi, ünlü mimar Murat Tabanlıoğlu’na bir çalışma hazırlattı.

Havacılık sektöründe de bir çok başarılı projeye imza atan Tabanlıoğlu, THY için yanyana iki ayrı binadan oluşan yeni bir proje çizdi. Son derece modern görüntüsüyle dikkat çeken projenin içeriği sır gibi saklanıyor.

Yeni binanın yapılacağı yer konusunda da henüz bir kesinlik bulunmuyor. Ancak ihtimaller arasında Sariyer, ikitelli ve Florya gibi bölgelerin adı geçiyor.

İşte THY’nin modern yüzü olacak o projeler:

THY’YE ÇOK YAKIŞACAK...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

ACABA ? ~ 6 yıl önce
BU PROJENİN İÇİNDE ÇALIŞANLARIN SPOR YAPABİLECEĞİ BİR ALANDA MEVCUT MU ACABA? THY NİN RAKİP ŞİRKETLERİNİN KOMPLEXLERİNDE FİTNESS VE HAVUZ VAR DA....VAR MI THY DE ÖYLE VİZYONU OLAN BİR YÖNETİCİ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yer yazana katılıyorum ~ 6 yıl önce
eski binalar olduğu gibi duruyo projede, sadece şuanki bilet satış ile havak ın olduğu yere yeni tasarımlı binayı eklemişler. iki yeni bina değil yani bir yeni bina ve çevre düzenlemesi diyebiliriz ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mimari ~ 6 yıl önce
biri saçma sapan, diğeri ise bu zamana yakışmayacak kadar sade bir tasarım olmus.. binanın orasını burasını yamultunca tasarım olmuyor malesef..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
a330 ~ 6 yıl önce
bilen varsa lütfen cevap. hani ücüncü hava limani yapiliyordu>? niye simdi bu eski binalari yeniliyorlar?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000