27 Aralık 2011, Salı 12:40:41

THY'YE CEZA KAPIDA!

Türk Hava Yolları, haksız rekabete yol açtığı gerekçesiyle açılan soruşturma kapsamında suçlu bulunabilir...
  • adalet ve kalkınma partisi=adaletsizlikle kalkın partisi.üzüm üzüme baka baka kararır.
  • Verseler verseler usülsüzlükten 50 TL ağır para cezası verirler..Kapalı yerde sigara içenlerden daha ağır bir ceza verirlerse şaşabiliriz. O da 69 TL gibi.
  • Koskoca siyasi güdümlü THY ye ceza verecek Rekabet Kurulu.... Sabah sabah güldürdü..
  • Haksız rekabet sadece fiyat politikası ile olmuyor. "Hakim durumu kötüye kullanmak" ta rekabete aykırıdır. Eğer diğer şirketleri baltalamak amacıyla onların uçuşlarının hemen önüne aynı destinasyona sefer koyar ve bunları bilnçli olarak yapar ve bu da şirket içerisindeki email lerde tespit edilirse rekabet kurulu CİRONUN %10 gibi çok ciddi bir miktar ceza verebilir, buna mahkemede engel olamaz. Durum çok ciddi.
Türkiye'nin milli havayolu şirketi Türk Hava Yolları'nın, haksız rekabete yol açtığı gerekçesiyle açılan soruşturma kapsamında bugün sözlü savunması alındı. Rakabet Kurulu nihai kararını 5 Ocak Perşembe günü verecek.
 
Türk Hava Yolları'na haksız rekabete yol açtığı, yıkıcı fiyat politikası ve hakim durumunu kötü kullandığı gerekçesiyle soruşturma açılmıştı. Diğer şirketleri zor durumda bıraktığı gerekçesiyle açılan soruşturma kapsamında Rekabet Kurulu THY'den bugün sözlü savunma aldı. Gelen bilgilere göre Türk Hava Yolları'na para cezası gelebilir.
 
Soruşturmanın sonucu ile ilgili kararını 5 Ocak 2012 Perşembe günü verecek olan Rekabet Kurulu'nun THY'yi haksız bulacağı ve para cezasıyla cezalandıracağı gelen bilgiler arasında. 
 
Rekabet Kurulu'nun daha önce internet sitesinden 17 Kasım 2011 tarihli kararı uyarınca 27 Aralık 2011 günü THY'den sözlü savunma alınacağı duyurulmuştu.
THY'YE CEZA KAPIDA!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 6 yıl önce
adalet ve kalkınma partisi=adaletsizlikle kalkın partisi.üzüm üzüme baka baka kararır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Verseler verseler usülsüzlükten 50 TL ağır para cezası verirler..Kapalı yerde sigara içenlerden daha ağır bir ceza verirlerse şaşabiliriz. O da 69 TL gibi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Koskoca siyasi güdümlü THY ye ceza verecek Rekabet Kurulu.... Sabah sabah güldürdü..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Haksız rekabet sadece fiyat politikası ile olmuyor. "Hakim durumu kötüye kullanmak" ta rekabete aykırıdır. Eğer diğer şirketleri baltalamak amacıyla onların uçuşlarının hemen önüne aynı destinasyona sefer koyar ve bunları bilnçli olarak yapar ve bu da şirket içerisindeki email lerde tespit edilirse rekabet kurulu CİRONUN %10 gibi çok ciddi bir miktar ceza verebilir, buna mahkemede engel olamaz. Durum çok ciddi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000