13 Ekim 2008, Pazartesi 15:18:58

THY'YE BÖYLE VEDA ETTİ

Türk Hava Yolları (THY) Ankara İstasyon Müdürü Hasan İskender, görevinden ayrılacağını duyurdu.
  • HASAN ISKENDER MUDURUME BUNDAN SONRAKI HAYATINDA BASARILAR
  • sevgili USK,bu USK UŞAK'ın kısaltmasımı?
  • Hasan iskender insan olsaydı çalıştığı personel saygı duyardı kendisine onunla vedalaşmak için çalışanların yanına gitti personel ona arkasını dönüp gitti kimilereide hakkımızı helal etmiyoruz dedi yüzüne karşı ..
  • Hasan Bey,1977 yılından beri şirketin her kademesinde THY AO için çalıştınız ve bu şirketi gerçekten çok sevdiniz.İyi,kötü çok anılarınız oldu, seveniniz, sevmeyeniniz oldu.THY AO dan emekli olmayı alnınızın teriyle hak ettiniz ve bundan sonra ki yaşamınızda sevdiklerinizle beraber huzur ve sağlık diliyorum.

Hava-İş Sendikası ile yıldızı bir türlü barışmayan İskender’in, sendika temsilcisi Bahadır Altan’ın görevden alınmasına kadar varan olayın da bir numaralı sorumlusu olduğu ileri sürülmüş ve İskender, sendika tarafından adeta 'istenmeyen adam' ilan edilmişti.

Görevini bırakacağını açıklayan İskender, mesai arkadaşlarına bir veda mektubu yazdı. İşte İskender’in kaleminden veda satırları…

Efendim,

1977 yılının yoğun yaz trafiğinde, bugünlere ulaşabilmenin hayali ve heyecanı ile THY A.O. Ankara İstasyon Başmüdürlüğü’nde, Yolcu Trafik  Memuru olarak başlayan sivil havacılık eğitimimi ve çalışmamı, 15 Ekim 2008 tarihinde,  yine yoğun geçmeye namzet bu dönemde hayırlısıyla noktalayarak, emekli olarak aranızdan ayrılıyorum. 

Geride kalan 32 yıla yakın zaman içinde, 1987-1990 yılları arasında Singapor, New York ve Kuveyt’deki yurt dışı görevlerim hariç,  Ankara İstasyon Başmüdürlüğü'nde hemen her kademede aralıksız görev yaparken, hem THY A.O’nın gelişmesi ve büyümesine, hem de Esenboğa Havalimanı'nın geçirdiği acı tatlı evrelere tanıklık etmiş oldum. 

Sizlerle uzun yıllar bir arada görev yapmanın mutluluğuna, bende bıraktığı güzel ve tatlı anılara, gösterdiğiniz sevgi ve saygıya en samimi duygularımla teşekkür ediyor, ailelerinizle birlikte sağlıklı ve huzurlu yaşam ile çalışmalarınızda muvaffakiyetler diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyor,

Allah’ a ısmarladık diyorum.

thy

22 Eylül’deki iftar yemeğinde görevini bırakacağını açıklayan İskender’e Türk Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin ve Genel Müdür Temel Kotil tarafından hediye ve şilt takdim edildi.

THY'YE BÖYLE VEDA ETTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

GOM ~ 10 yıl önce
HASAN ISKENDER MUDURUME BUNDAN SONRAKI HAYATINDA BASARILAR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 10 yıl önce
sevgili USK,bu USK UŞAK'ın kısaltmasımı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ankara ~ 10 yıl önce
Hasan iskender insan olsaydı çalıştığı personel saygı duyardı kendisine onunla vedalaşmak için çalışanların yanına gitti personel ona arkasını dönüp gitti kimilereide hakkımızı helal etmiyoruz dedi yüzüne karşı ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DRV ~ 10 yıl önce
Hasan Bey,1977 yılından beri şirketin her kademesinde THY AO için çalıştınız ve bu şirketi gerçekten çok sevdiniz.İyi,kötü çok anılarınız oldu, seveniniz, sevmeyeniniz oldu.THY AO dan emekli olmayı alnınızın teriyle hak ettiniz ve bundan sonra ki yaşamınızda sevdiklerinizle beraber huzur ve sağlık diliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000