11 Mart 2015, Çarşamba 15:05:26

THY'YE ATATÜRK TEPKİSİ

Türk Hava Yolları'nın uçak içi dergisi Skylife'ın bu ayki sayısına yolculardan tepki geldi.
  • O zamanlar henüz Atatürk soyadını almamıştı, soyadı kanunu ile beraber aldı. Yazılsa idi bunu da hata olarak sunarlardı. Thy'nin Atatürk'ü ne kadar sevip saydığını geçmiş zamanlardan biliyoruz. Selanik seferine Mustafa Kemal'in doğum yılı verilmişti mesela, bunun için takdir etmeyenler şimdi ileri Atatürkçü olmuş. Sahte insanlardan korusun Allah bizi.
  • Kutsala sövülür, "ifade özgürlüğü, ne kadar yobazsın" derler. Bahsi geçen diğer kumandanlar soyisimleriyle bilinmediği için yazının ahengi düşünülerek Mustafa Kemal'in soyadı yazılmaz, nem kapar cazgırlık ederler. Ne pis huylu insanlarsınız be!
  • 1912-13 Balkan Harbi bozgunundan sonra Osmanlı ordusunun yeni bir savaşa girecek hali olmadığı halde kendini 1914-18 1.cihan harbi içinde bulur kendini. İttifak devletleri saflarındadır ve Almanya ile birlikte Avusturya_Macaristan İmp. beraber harp etmektedir ama Almanyanın kendine hayrı kalmamıştır. Karşısında 7 düvel diye bilinen İtilaf devletleri ve muazzam bir donanması vardır. 1915-16 Çanakkale harbi osmanlının girdiği bu cihan savaşındaki 9 cephesinden sadece biridir ve sadece bu cephede başarılı olmuştur. neden önemlidir, istanbulun işgali önlenmiştir, rusyadaki çarlık yönetimine karşı başlatılan savaş devam etmekte olduğundan oraya yardımın yolu kesilmiştir. sonuç olarak cihan harbi 1918 mondros mütarekesi ile sona ermiş ve 1920 de de Sevr ile savaş osmanlı ve ittifak devletlerinin yenilgisi ile sonlanmıştır. Şimde merak edenler Sevr anlaşmasının haritasını önüne bir de aradaki kurtuluş savaşı sonrasında Lozan haritasını koysunlar. Atatürk ü o zaman anlayacaklardır.
  • Atatürk e ilişkin put lafını telafuz eden yobazlar yönünüzü bir başka yere çevirin, bakın orada bol miktarda putperest ve put da var. tapınıyorsunuz işte. 360 tane puttan devşirilmiş araplara bir bakın, ne göreceksiniz.

Türk Hava Yolları'nın uçak içi dergisi Skylife'ın bu ayki sayısına yolculardan tepki geldi.

18 Mart Çanakkale Zaferi nedeniyle bu ayki sayısında Çanakkale destanına büyük yer veren Skylife'ın, dergide Mustafa Kemal Atatürk yerine Mustafa Kemal ifadeleri kullanmasına yolculardan tepki geldi.

Kahraman komutanlar bölümünde Esad Paşa, Fevzi Çakmak ve Kazım Karabekir'in, işgal güçleri komutanlarına, Seyit Onbaşı'ya, Alman komutan Otto Liman von Sanders ve Hamilton'un hikayelerine ve fotoğralarına yer verildi. Ancak Mustafa Kemal Atatürk'ten Mustafa Kemal diye söz edildi. Bu durum bazı okuyucuların dikkatini çekti. Sosyal medyada THY, Atatürk ifadesini kullanmadığı için eleştirildi.

THY'YE ATATÜRK TEPKİSİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (70)

Serhat Bilici ~ 3 yıl önce
O zamanlar henüz Atatürk soyadını almamıştı, soyadı kanunu ile beraber aldı. Yazılsa idi bunu da hata olarak sunarlardı. Thy'nin Atatürk'ü ne kadar sevip saydığını geçmiş zamanlardan biliyoruz. Selanik seferine Mustafa Kemal'in doğum yılı verilmişti mesela, bunun için takdir etmeyenler şimdi ileri Atatürkçü olmuş. Sahte insanlardan korusun Allah bizi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ulusalcı Kafa ~ 3 yıl önce
Kutsala sövülür, "ifade özgürlüğü, ne kadar yobazsın" derler. Bahsi geçen diğer kumandanlar soyisimleriyle bilinmediği için yazının ahengi düşünülerek Mustafa Kemal'in soyadı yazılmaz, nem kapar cazgırlık ederler. Ne pis huylu insanlarsınız be!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kısaca. ~ 3 yıl önce
1912-13 Balkan Harbi bozgunundan sonra Osmanlı ordusunun yeni bir savaşa girecek hali olmadığı halde kendini 1914-18 1.cihan harbi içinde bulur kendini. İttifak devletleri saflarındadır ve Almanya ile birlikte Avusturya_Macaristan İmp. beraber harp etmektedir ama Almanyanın kendine hayrı kalmamıştır. Karşısında 7 düvel diye bilinen İtilaf devletleri ve muazzam bir donanması vardır. 1915-16 Çanakkale harbi osmanlının girdiği bu cihan savaşındaki 9 cephesinden sadece biridir ve sadece bu cephede başarılı olmuştur. neden önemlidir, istanbulun işgali önlenmiştir, rusyadaki çarlık yönetimine karşı başlatılan savaş devam etmekte olduğundan oraya yardımın yolu kesilmiştir. sonuç olarak cihan harbi 1918 mondros mütarekesi ile sona ermiş ve 1920 de de Sevr ile savaş osmanlı ve ittifak devletlerinin yenilgisi ile sonlanmıştır. Şimde merak edenler Sevr anlaşmasının haritasını önüne bir de aradaki kurtuluş savaşı sonrasında Lozan haritasını koysunlar. Atatürk ü o zaman anlayacaklardır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eksik bilgi ~ 3 yıl önce
1. dünya savaşında Çanakkaleden başka birde Kut'ül Emmare zaferi vardır, çoğu kimse bilmez. Nedense öğretilmez. Herhalde içinde atatürk geçmediği için olsa gerek. Bugünkü ırak sınırları içinde ingiliz ordusu büyük bir bozguna uğratılmış ve 13 generalle birlikte bütün bir ordu teslim olmuştur. O güne kadar yenilmez bilinen ingiliz imparatorluğu karizmayı fena çizdirmiştir.
yanıt 1. ~ 3 yıl önce
sevr de muhatap osmanlıdır, anadolunun ortasında çaydanlık kadar bir yer, o da yönetimsiz olarak bırakılmıştır. lozan da ise muhatap TC devleti henüz kurulmamış olsada TBMM dir. Bugün ki misak ı milli sınırlarıdır. yatın kalkın da Atatürk e dua edin, küfür etme özgürlüğünü bu hainlere verdi de iyi etti sanki, bıraksaydı anaları, danaları, babaları karışsaydı, o zaman rahatlarlardı. meraklıdır bunlar, işgalcilere yalakalık yapmaya, bugün olduğu gibi.
Irak ~ 3 yıl önce
Kut Ül Emmare elbette bilinir ancak o bir cephe değildir, Atatürk ile ne ilgisi var bunun, sonuç olarak ırak cephelerinden birisidir ve orada ingiliz kuvvetlerine karşı bir başarı elde edilmiştir ama sonuç olarak ırak cephesindeki savaş kaybedilmiştir. yine de tamamladığınız için sağ olun.
put ~ 3 yıl önce
Atatürk e ilişkin put lafını telafuz eden yobazlar yönünüzü bir başka yere çevirin, bakın orada bol miktarda putperest ve put da var. tapınıyorsunuz işte. 360 tane puttan devşirilmiş araplara bir bakın, ne göreceksiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000