15 Mart 2010, Pazartesi 17:42:31

THY'YE ARIZA RÖTARI

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Seul seferini yapan Airbus 340 tipi uçağı slat arızası yüzünden havadan geri döndü. Uçak 6 saat rötarla Seul'e uçtu.
  • Peki o zaman su anlami cikarabilirmiyiz? THY Ucagin bakimlarini hakkiyla yapmiyor?
  • rötar kralı nassın bakiimmm...ya git saçma sapan sponsorluk bilmem ne ile milletin kafasını karıştıracagına dogru düzgün uçakları uçurun...biz yapamıyoruz diyorsanızda deve falan kesin,hamdolsun deyin yaaa yapın birşeyler yoksa daha havadan çookk geri dönersiniz
  • bence artık thy 340 siparişi vermez.bu uçak 4 motorlu olduğu için bakımı,yeni motor alımı falan daha pahalıya geliyor.yeni üretilen uçaklar hem çevreci,daha az yakıt tüketiyor.330-200 ve 777-200 uçakları daha az yolcu almakla beraber uzun mesafe uçaklarıdır.a330 ise 777 kadar yolcu taşımakta ama orta menzil uçağıdır.340 lar yerine 777ler tercih edilebilir.a380 ise farklı tabi.380 ı iki tane 777 gibi düşünmek gerekir.4motor burada pahalıya gelmez.iki uçak alınacağına bir 380 alınabilir ki şu anda 380lar en ekonomik uçaklardan.ama LTBA daki park sorunu buna şimdilik engel.inşallah yeni bir büyük havaalanıyla bunlar da mümkün olabilecek.
  • Arkadaşım amma da hazımsızmışsın.Oku beğen beğenme yorumunu yaz herkesin kendine göre uygun olan olmayan bir düşüncesi var saygı duyalım. Varsa farklı bir düşünceniz yazın paylaşın ama yorumcular diğerlerini de ezmeye çalışmamalı, benim fikrim şahane sen ne biliyorsunki yaklaşımında olmamalı diye düşünüyorum.Kimse kimsenin fikrine zincir vurmamalı ve saygısızca yorumlamamalı. Havacılığa gönül veripde bu sayfada beğensemde beğenmesemde başkasına hakaret etmeden incitmeden yorum yazan herkese selam olsun.

İstanbul’dan Seul’e gitmek üzere dün gece saat 23:40'ta havalanan Türk Hava Yolları’na ait TC-JII kuyruk tescilli Airbus 340 tipi uçak kalkıştan kısa süre sonra Atatürk Havalimanı’na geri döndü.

TK-90 sefer sayılı uçağın kalkıştan sonra slat’lar toplanamadığı için pilotun Atatürk Havalimanı’na dönme kararı aldığı öğrenildi.

Uçakta 192 yolcu bulunduğu kaydedilirken arızanın giderilmesinden sonra yolcuların 6 saat gecikmeli olarak Seul’e uçtuğu bildirildi.

THY'YE ARIZA RÖTARI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Misafir ~ 8 yıl önce
Peki o zaman su anlami cikarabilirmiyiz? THY Ucagin bakimlarini hakkiyla yapmiyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
rötar kralı nassın bakiimmm...ya git saçma sapan sponsorluk bilmem ne ile milletin kafasını karıştıracagına dogru düzgün uçakları uçurun...biz yapamıyoruz diyorsanızda deve falan kesin,hamdolsun deyin yaaa yapın birşeyler yoksa daha havadan çookk geri dönersiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
bence artık thy 340 siparişi vermez.bu uçak 4 motorlu olduğu için bakımı,yeni motor alımı falan daha pahalıya geliyor.yeni üretilen uçaklar hem çevreci,daha az yakıt tüketiyor.330-200 ve 777-200 uçakları daha az yolcu almakla beraber uzun mesafe uçaklarıdır.a330 ise 777 kadar yolcu taşımakta ama orta menzil uçağıdır.340 lar yerine 777ler tercih edilebilir.a380 ise farklı tabi.380 ı iki tane 777 gibi düşünmek gerekir.4motor burada pahalıya gelmez.iki uçak alınacağına bir 380 alınabilir ki şu anda 380lar en ekonomik uçaklardan.ama LTBA daki park sorunu buna şimdilik engel.inşallah yeni bir büyük havaalanıyla bunlar da mümkün olabilecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Arkadaşım amma da hazımsızmışsın.Oku beğen beğenme yorumunu yaz herkesin kendine göre uygun olan olmayan bir düşüncesi var saygı duyalım. Varsa farklı bir düşünceniz yazın paylaşın ama yorumcular diğerlerini de ezmeye çalışmamalı, benim fikrim şahane sen ne biliyorsunki yaklaşımında olmamalı diye düşünüyorum.Kimse kimsenin fikrine zincir vurmamalı ve saygısızca yorumlamamalı. Havacılığa gönül veripde bu sayfada beğensemde beğenmesemde başkasına hakaret etmeden incitmeden yorum yazan herkese selam olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000