30 Mart 2010, Salı 22:58:49

THY'YE ARABULUCU ATANDI

Türk Havayolları ile Hava-İş Sendikası arasında arasında Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin tıkanmasının ardından arabulucu istenmişti. Çalışma Bakanlığı İstanbul Bölge Müdürlüğü arabulucu atandığını taraflara bildirdi.
  • Evet ya bir tek thy kabin memurlarının standartları var.Pegasus ya da onur air in kabin memurlarının standartı yok. Onlar kuaföre gitmezler başları KEL ya.
  • Ettiği kar aslında çok komik rakam yıllardır zarar ederken sen cebinden mi veriyordun zararın parasını ,kar edince mi gördün.Zarar ederken maaşın düştümü hiç.Devlet yıllardır trilyonlarca lira para döktü bu kuruma tabi ki kar edecek ve döktüğü paraları tekrar elde edecek.Ne güzel ya zarar varken kapa gözlerini,kar varken ettiği kara bak de.Şu geçmiş yılların zararını ödesene o zaman.Sen yokmuydun yoksa zarar ettiği dönemlerde.Sen gelincemi kara geçti kurum.Sen yatırımını bankada vadesiz hesapta mı tutuyorsun,5 kuruş paran para kazansın diye 5 takla atıyorsun.Bu koca şirkete dünyanın yatırımı yapıldı.Bu parayı bankaya koysan bu kardan çok gelir gelirdi ,İşte o zaman senin gibiler bu maaşın kıymetini anlardı.
  • kabin memurunun uyması gereken mesleki standartları vardır buda çalıştığı şirket tarafından takip edilir bundan haberin varmı ? mesela kuaför masrafı vardır hususi araç kullanmak zorundadır vs. vs. . Sana verdik 1000 tl ver 700 kira fatura derken eee ondan sonra londraya sefer tası ile gidersin artık
  • ŞİRKETİN ETTİĞİ KARDANDAN BAHSETSENE BU ÇALIŞANLARIN SAYESİNDE ŞİRKET BU DURUMDA...SENİN GİBİLER DÜŞÜNEMEZ BUNU İŞTE..

THY'nin bu konu ile ilgili borsaya gönderdiği yazı şöyle: "İlgi yazımız ile Ortaklığımız ve Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş) tarafından 22.Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde bazı maddeler üzerinde anlaşma sağlanamayacağı anlaşıldığından 03.03.2010 tarihinde "Uyuşmazlık Tutanağı" imzalandığı  ve Arabulucu sürecinin başlayacağı bildirilmiş idi.

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İstanbul Bölge Müdürlüğü'nce Ortaklığımıza bugün tebliğ edilen yazı ile Arabulucunun atandığı bildirilmiştir."

THY'YE ARABULUCU ATANDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 8 yıl önce
Evet ya bir tek thy kabin memurlarının standartları var.Pegasus ya da onur air in kabin memurlarının standartı yok. Onlar kuaföre gitmezler başları KEL ya.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Ettiği kar aslında çok komik rakam yıllardır zarar ederken sen cebinden mi veriyordun zararın parasını ,kar edince mi gördün.Zarar ederken maaşın düştümü hiç.Devlet yıllardır trilyonlarca lira para döktü bu kuruma tabi ki kar edecek ve döktüğü paraları tekrar elde edecek.Ne güzel ya zarar varken kapa gözlerini,kar varken ettiği kara bak de.Şu geçmiş yılların zararını ödesene o zaman.Sen yokmuydun yoksa zarar ettiği dönemlerde.Sen gelincemi kara geçti kurum.Sen yatırımını bankada vadesiz hesapta mı tutuyorsun,5 kuruş paran para kazansın diye 5 takla atıyorsun.Bu koca şirkete dünyanın yatırımı yapıldı.Bu parayı bankaya koysan bu kardan çok gelir gelirdi ,İşte o zaman senin gibiler bu maaşın kıymetini anlardı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
kabin memurunun uyması gereken mesleki standartları vardır buda çalıştığı şirket tarafından takip edilir bundan haberin varmı ? mesela kuaför masrafı vardır hususi araç kullanmak zorundadır vs. vs. . Sana verdik 1000 tl ver 700 kira fatura derken eee ondan sonra londraya sefer tası ile gidersin artık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ŞİRKETİN ETTİĞİ KARDANDAN BAHSETSENE BU ÇALIŞANLARIN SAYESİNDE ŞİRKET BU DURUMDA...SENİN GİBİLER DÜŞÜNEMEZ BUNU İŞTE..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000