27 Kasım 2012, Salı 12:38:11

THY'YE ANKARA'DAN ÇAĞRI VAR

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Başkanı Barış Aydın, Başkent’ten direkt uçuş yapılan destinasyon sayısının 50’ye çıkarılması için THY’ye resmi başvuruda bulunduklarını bildirdi.
  • Basbakan Kutahya icin verdigi gibi bir talimatla bu isi halleder. Sayin komsular bu konuya bir el atarmisiniz? Saka degil haa! Saygilar
  • Ankaraya baskent deyilde bir taşra gibi bakan yöneticilerin hepsi utanması lazım Turkiyenin baskentinden direk ucuş olmaması veya cok az olması sessiz kalan tum başkentlilerin hatasıdır . Umarım Ankara birgun hak ettiği degeri bulur,seferlerde arz olursa talepte olur Turkiyeye gelen her yabancının oncelikle Ankara ya gelmesinide sağlamak lazım yerel yöneticilerde artık asvalt kazmayı bırakıp yerli yabancı turisti Ankaraya nasıl getireceklerini dusunsunler biraz göve baksınlar istikbal göklerdedir boşa dememiş ATA mız uyanın artık Ankarada yasayanlar Ankarayı sevenler lutfen uyanın
  • iktisadin temel kuralidir; bu konunun arz-talep dengesi icerdigini kabul etmek gerekir. oncelikle, ankara'nin gercek kapasitesini gostermesinde fayda var. ote yandan, thy yerine lufthansa'nin neden tercih edildiginin de arastirilmasi ve bu tercihin ankaralilara sorulmasi gerekir; ist aktarmali ucuslarla, herhangi bir avrupa kentine neredeyse 24 saate varan indi-bindilerle ulasiyorsunuz. lufthansa ise cok daha medeni saatlerde ve munih ya da frankfurt'tan cok daha esnek ve konforlu bir aktarma imkani sunuyor. bunu da gormemezlikten gelmeyelim. eger esb cikisli onemli bolge kentlerine dogrudan ucus soz konusu olursa, ben cevremdeki dostlarimin thy'yi sececeklerinden eminim. dolayisiyla sarmalin basina donelim: arz olmadan talep de gelismez (ki thy'nin son donem uyguladigi saldirgan stratejisinin arkasinda bu vardir) -- bir diger deyisle gerektiginde talebi de olusturmak/yaratmak soz konusudur. sucu salt ankaralilara yuklemek yerine, birakalim thy bu kapasiteyi olustursun...
  • Evet söyleyin, neden THY'ye başvuruyorsunuz? Pegasus da uçabilir, AtlasJet de uçabilir, Onur Air da uçabilir... Neden sadece THY? Devlet eliyle yaratılan bu tekel sizin de mi hoşunuza gidiyor? THY'nin Ankara için bir şey yapmayacağı ortada... O yüzden diğer havayollarını bu işe bulaştırmak zorundasınız... Hatta neden Ankara'nın kendine ait bir havayolu yok? Öncelikle bu tekel'in ortadan kaldırılması lazım... Biz de her yere direkt uçmak istiyoruz... Ama biz GERÇEKTEN UÇMADIK YER KALMASIN istiyoruz!!!!

Aydın, Vali Alaaddin Yüksel’in geçen haftaki yönetim kurulu toplantılarına  katılarak, kentin sorunlarının takibinde TÜGİAD Ankara’nın daha etkin görev almasını istediğini anımsattı.

Rekabet koşullarının son derece ağırlaştığı günümüzde, Ankaralı genç işadamları olarak rakipleriyle eşit koşullarda yarışmak istediklerini kaydeden Aydın, şunları söyledi:

‘’Bu kentin işadamları artık dünyaya açılmak istiyor. Ancak önümüzde çözmemiz gereken önemli sorunlar var. Bu sorunların çözümü, kentin ortak akılda buluşması ve takım çalışması ile mümkün olabilir. Sayın Vali ile bu konuda hemfikiriz.  Ankara’yı yönlendirme, stratejik başlıkları belirleme konusunda girişimlerimizi destekleyeceğini ifade etti. Biz de hızla çalışmalara başladık.

Başkentte turizmin gelişmesi, ihracatçı işadamlarının dünya ile entegrasyonu için havayolu ulaşımı hayati önem taşıyor.

Acımasız rekabet ortamının yaşandığı günümüzde zaman her zamankinden çok daha değerli.’’

Üçüncü havaalanının yerinin tartışıldığı İstanbul'dan dünyanın her yerine havayoluyla ulaşımın mümkün olduğunun altını çizen Aydın; şöyle devam etti:

‘’Ankara’da ise hala sadece 3‘ü yurtdışı olmak üzere 24 noktaya direkt uçuş yapılabiliyor. Yurt içi uçuşlarda da dezavantajımız sürüyor. Başkent’ten direkt uçuş sayısının az olması yüzünden rekabette maça hep 1-0 yenik başlıyoruz. TÜGİAD Ankara olarak bu sorunun çözümü için gerekli adımları atmaya başladık. Başkent’ten yurt içi ve yurt dışı uçuş noktası sayısının artırılması için THY’ye resmi yazıyla başvurduk. Ankara’dan direkt uçuş yapılan destinasyon sayısının 24’ten 50’ye çıkarılmasını istedik.’’

Aydın, TÜGİAD Ankara olarak bu sorunun çözümü konusunda kararlı olduklarını, değişik platformlarda girişimlerini sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

TÜGİAD Ankara Başkanı Barış Aydın imzasıyla Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğü’ne gönderilen resmi yazıda, sadece TÜGİAD Ankara’nın 220 üyesinin iş hacminin 15 milyar dolara ulaştığı, bunun büyük bölümünün yurt dışı pazarlardan elde edildiği vurgulandı.

Hava ulaşımının, rekabette büyük önem taşıdığı kaydedilen yazıda, Esenboğa Havalimanı'nın kapasitesinin, Başkent’in iş dünyası ve diğer unsurların potansiyelinin, uçuş destinasyonunun en az 50 noktaya çıkarılmasını hak ettiğinin altı çizildi.

Resmi yazıda, TÜGİAD Ankara'nın bu konuda her türlü işbirliğine hazır olduğu da bildirildi.

THY'YE ANKARA'DAN ÇAĞRI VAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Sayin ~ 5 yıl önce
Basbakan Kutahya icin verdigi gibi bir talimatla bu isi halleder. Sayin komsular bu konuya bir el atarmisiniz? Saka degil haa! Saygilar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Başkentli ~ 5 yıl önce
Ankaraya baskent deyilde bir taşra gibi bakan yöneticilerin hepsi utanması lazım Turkiyenin baskentinden direk ucuş olmaması veya cok az olması sessiz kalan tum başkentlilerin hatasıdır . Umarım Ankara birgun hak ettiği degeri bulur,seferlerde arz olursa talepte olur Turkiyeye gelen her yabancının oncelikle Ankara ya gelmesinide sağlamak lazım yerel yöneticilerde artık asvalt kazmayı bırakıp yerli yabancı turisti Ankaraya nasıl getireceklerini dusunsunler biraz göve baksınlar istikbal göklerdedir boşa dememiş ATA mız uyanın artık Ankarada yasayanlar Ankarayı sevenler lutfen uyanın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
arz-talep dengesi ~ 5 yıl önce
iktisadin temel kuralidir; bu konunun arz-talep dengesi icerdigini kabul etmek gerekir. oncelikle, ankara'nin gercek kapasitesini gostermesinde fayda var. ote yandan, thy yerine lufthansa'nin neden tercih edildiginin de arastirilmasi ve bu tercihin ankaralilara sorulmasi gerekir; ist aktarmali ucuslarla, herhangi bir avrupa kentine neredeyse 24 saate varan indi-bindilerle ulasiyorsunuz. lufthansa ise cok daha medeni saatlerde ve munih ya da frankfurt'tan cok daha esnek ve konforlu bir aktarma imkani sunuyor. bunu da gormemezlikten gelmeyelim. eger esb cikisli onemli bolge kentlerine dogrudan ucus soz konusu olursa, ben cevremdeki dostlarimin thy'yi sececeklerinden eminim. dolayisiyla sarmalin basina donelim: arz olmadan talep de gelismez (ki thy'nin son donem uyguladigi saldirgan stratejisinin arkasinda bu vardir) -- bir diger deyisle gerektiginde talebi de olusturmak/yaratmak soz konusudur. sucu salt ankaralilara yuklemek yerine, birakalim thy bu kapasiteyi olustursun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cok dogru ~ 5 yıl önce
Hem AHL de asiri yuklenme var rotar var diye sikayet edeceksiniz hem de memleketin baskentini ve Anadolunun tam bagrindaki bir havaalanini sozde bayrak tasiyici olarak gormezden geleceksiniz. Gunluk 1 frekans olarak Avrupada 10 noktaya sefer koyun bakin bakalim musteri var mi yok mu, bakin bakalim AHL de tikaniklik kalir mi??? Butun mesele tarafsizca aklinizi basiniza devsirmede. Yani dogru planlama, verdigi kararin sonuclarini takip etmededir marifet.
??? ~ 5 yıl önce
Ankara'dan Istanbul aktarmalı Avrupa'nın herhangı bır kentıne 24 saat??? Hocam senın lısede cografya dersını beden hocası mı verıyordu, yoksa sen hıc ucaga mı bınmedın?
NEDEN THY? ~ 5 yıl önce
Evet söyleyin, neden THY'ye başvuruyorsunuz? Pegasus da uçabilir, AtlasJet de uçabilir, Onur Air da uçabilir... Neden sadece THY? Devlet eliyle yaratılan bu tekel sizin de mi hoşunuza gidiyor? THY'nin Ankara için bir şey yapmayacağı ortada... O yüzden diğer havayollarını bu işe bulaştırmak zorundasınız... Hatta neden Ankara'nın kendine ait bir havayolu yok? Öncelikle bu tekel'in ortadan kaldırılması lazım... Biz de her yere direkt uçmak istiyoruz... Ama biz GERÇEKTEN UÇMADIK YER KALMASIN istiyoruz!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000