18 Aralık 2011, Pazar 15:18:25

THY'YE 1 MİLYON DOLARLIK DAVA AÇTI

Türk Hava Yolları ’nın 2009 ’da Hollanda’nın Amsterdam şehrinde düşen 1951 sefer sayılı uçağında hayatını kaybeden kabin görevlisi Ulvi Murat Eskin’in ailesi, THY’ye tazminat davası açtı.
  • Avukat acemiliği olarak niteleyen, bilgi sahibi olmadan boş fikir sahibi sahibi olan arkadaş; hukukta herşey bir stratejidir ve herşeyin bir sebebi vardır, bırakın onu da bu işi yapanlar düşünsün. Bilmediğiniz konular hakkında boş yorum yapmayın ve yorumlarınızda daha saygılı olun.
  • Emekli oldum gidiyorum...elinizi vicdanınıza koyun!Diyarbakır,Adana kazasında da mı ?Emine Lim vardı ???ne alakası var çözemedim.Ama su gercekki 10 yilimi doldurduğumda Nilüfer hanım vardı.Saygı ile aniyorum.Gümüş rozetimi zarfla elime verdiler.20 yilim doldu,gitti altın rozetimi Emine hanım törenle eli ile taktı..kimseyi susturmadı,azarlamadı.Emine hanım Nilüfer Hanımı saygıyla andım.Ama sizi hem saygı hem de sevgi ile anıcam..verdiginiz deger için..
  • Hem Chicago'da Boeing'e dava açacaksın, sonra da İstanbul'da THY'na dava açacaksın. Herkes biliyorki, Boeing Chicago'daki davada yetki itirazında bulunda, Murat'ın avukatları da diğerleri de Boeing'in Chicagodaki davada yaptığı yetki itirazını reddetmeye çalışıyor. Boeing'in avukatları İstanbulda açılmış olan davanın dökümanını Chicago'daki mahkemeye sunarsa o hakim kolaylıkla yetkisizlik kararı verir, ve rahmetli Murat'ın davası tazminat cenneti ABD'den tazminat cimrisi Türkiye'ye gelir. Ankaradaki yarali kurtulan yolcunun 2 milyon dolar aldığı yerde Murat'ın yakınlarına 1200TL ( 634.000USD) tazminatla yetinirsin. Pazarlık rakamında da sınırı aleyhe belirlemiş olursun. Bir de bu haberi medyaya verip, gülünç duruma düşmeyin avu
  • aihm' ne doğrudan başvuramıyorsunuz öncelikle ülkenizdeki hukuk sisteminden bir sonuç alamamanız gerekiyor ondan sonra başvurabiliyorsunuz sonra aihm konu hakkında dava açıp açamayacağınıza karar veriyor..unutmadan söyleyeyim ne büyük utanç ki türkiye aihm de aleyhine dava açılan ülke sıralamasında rusya nın arkasında 2.sırada ve bu davaların hepsini kaybetti...ülkemizde hukuk,kanun,adalet olmadığının maalesef acı bir kanıtı...
Türk Hava Yolları ’nın 2009 ’da Hollanda’nın Amsterdam şehrinde düşen 1951 sefer sayılı uçağında hayatını kaybeden kabin görevlisi Ulvi Murat Eskin’in ailesi, THY’ye tazminat davası açtı.  

Ulvi Murat Eskin’in annesi Fethiye Feruhe Eskin ve babası Süleyman Bülent Eskin, avukatları Süreyya Yiğitbaş aracılığı ile Bakırköy Asliye Hukuk Mahkemesine açtıkları tazminat davasında oğullarının ölümüne karşılık 200 bini maddi, toplam 1 milyon TL istedi.

Yaşanan üzücü kazanın hiçbir şekilde telafisinin mümkün olmadığını savunan avukat Yiğitbaş, Hollanda Sivil Havacılık yetkililerinin yaptıkları inceleme sonundakazada THY ’nin ihmal ve hatasının olduğunu ileri sürdü.

Kazanın ardından kazazedeler ABD’nin Chicago eyaletinde bulunan ‘Boeing’ firması hakkında milyon dolarlık tazminat davası açmıştı. Kazada yüzde  80 oranında kusurlu bulunan ‘Boeing’ firması hakkında kazada ölen 9 yolcunun yakınları dahil toplam 135 kişi tazminat davası açmıştı.

Davanın ilk duruşmasını erteleyen Chicago Eyalet Mahkemesi ‘Boeing’ firması ile yolcuların anlaşma yoluna gitmesi için süre tanımıştı.

Vatan

THY'YE 1 MİLYON DOLARLIK DAVA AÇTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (28)

Misafir ~ 6 yıl önce
Avukat acemiliği olarak niteleyen, bilgi sahibi olmadan boş fikir sahibi sahibi olan arkadaş; hukukta herşey bir stratejidir ve herşeyin bir sebebi vardır, bırakın onu da bu işi yapanlar düşünsün. Bilmediğiniz konular hakkında boş yorum yapmayın ve yorumlarınızda daha saygılı olun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Emekli oldum gidiyorum...elinizi vicdanınıza koyun!Diyarbakır,Adana kazasında da mı ?Emine Lim vardı ???ne alakası var çözemedim.Ama su gercekki 10 yilimi doldurduğumda Nilüfer hanım vardı.Saygı ile aniyorum.Gümüş rozetimi zarfla elime verdiler.20 yilim doldu,gitti altın rozetimi Emine hanım törenle eli ile taktı..kimseyi susturmadı,azarlamadı.Emine hanım Nilüfer Hanımı saygıyla andım.Ama sizi hem saygı hem de sevgi ile anıcam..verdiginiz deger için..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Hem Chicago'da Boeing'e dava açacaksın, sonra da İstanbul'da THY'na dava açacaksın. Herkes biliyorki, Boeing Chicago'daki davada yetki itirazında bulunda, Murat'ın avukatları da diğerleri de Boeing'in Chicagodaki davada yaptığı yetki itirazını reddetmeye çalışıyor. Boeing'in avukatları İstanbulda açılmış olan davanın dökümanını Chicago'daki mahkemeye sunarsa o hakim kolaylıkla yetkisizlik kararı verir, ve rahmetli Murat'ın davası tazminat cenneti ABD'den tazminat cimrisi Türkiye'ye gelir. Ankaradaki yarali kurtulan yolcunun 2 milyon dolar aldığı yerde Murat'ın yakınlarına 1200TL ( 634.000USD) tazminatla yetinirsin. Pazarlık rakamında da sınırı aleyhe belirlemiş olursun. Bir de bu haberi medyaya verip, gülünç duruma düşmeyin avu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
aihm' ne doğrudan başvuramıyorsunuz öncelikle ülkenizdeki hukuk sisteminden bir sonuç alamamanız gerekiyor ondan sonra başvurabiliyorsunuz sonra aihm konu hakkında dava açıp açamayacağınıza karar veriyor..unutmadan söyleyeyim ne büyük utanç ki türkiye aihm de aleyhine dava açılan ülke sıralamasında rusya nın arkasında 2.sırada ve bu davaların hepsini kaybetti...ülkemizde hukuk,kanun,adalet olmadığının maalesef acı bir kanıtı...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000