07 Haziran 2014, Cumartesi 14:01:41

THY'NİN YILDIZLARI EMİRATES'E FARK ATTI

Türk Hava Yolları'nın Kobe-Messi'li reklamından sonra Emirates de Pele-Ronaldo'lu reklamla tanıtım yapmıştı. Reklam filmlerinde yaşayan efsaneleri kapıştıran iki şirketin reklam rekabetinden galip çıkan taraf THY oldu.
  • Bırakın şu arapları ya. Bizim onlarla bir işimiz olmaz. Meraklısı gider dubai de yaşar.
  • Emirates candır gerisi heyecandır:)
  • Bizim reklamımız çok daha iyi ve bu büyük bir gurur fakat hersey reklam değil. Bence hickimse kendi milli havayolunu yerdenyere vurmak istemez,insanlarin anlattiklari eksiklikler gercekten olan seyler. Diger tarafta ise messiyi biz oynattik demekki en iyisi biziz diyen goygoycu boş ifadeler.
  • Arkadaslar bu kadar birbirimize dusman olmayalim. Bizim reklam ek ninkinden iyi. Ek dan daha iyi bir reklam cektik ama ek dan cok daha iyi bir sirketiz demedik. Ek iyi bir rakiptir. LH hem ek dan hem tk dan cok korkar. Ek da buyusun tk da. Yeni dunya duzeninde yeni ouncular var. Biz de variz cok sukur. Yolumuz acik olsun

Türk Hava Yolları'nın dünyaca ünlü NBA yıldızı  Kobe Bryant ve Barcelona'nın Arjantinli yıldızı Lionel Messi ile çekilen reklam filmine karşılık Emirates de Real Madrid'in Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo ve Brezilyalı Futbol Efsanesi Pele'yi reklam filminde oynatmıştı. İki havayolu şirketinin 'Yıldız Savaşları'nda THY, Emirates'e büyük fark attı.

THY’nin reklamında dünyanın iki büyük spor yıldızı Messi ve Kobe aralarında bir şöhret rekabeti yaşarken Emirates de son reklam filminde aynı temayı işledi.

Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi olan YouTube'daki izlenme oranlarına göre; Türk Hava Yolları'nın 'Widen Your World' sloganının da lanse edildiği reklam filmi bugüne kadar 137 milyondan fazla kişi tarafından izlenirken, Emirates'in Pele ve Cristiano Ronaldo'nun rol aldığı reklam filmi 2 ayda yalnızca 6,5 milyon kişi tarafından izlendi.

Öte yandan Türk Hava Yolları'nın söz konusu reklam filmi yayınlandığı ilk 10 günde 110 milyon milyondan fazla kişi tarafından izlenerek bu alanda YouTube'un "ilk 10 günde en çok izlenen" videolarından biri olmuştu.

THY'NİN YILDIZLARI EMİRATES'E FARK ATTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bırakın şu arapları ya. Bizim onlarla bir işimiz olmaz. Meraklısı gider dubai de yaşar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Emi ~ 4 yıl önce
Emirates candır gerisi heyecandır:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bizim reklamımız çok daha iyi ve bu büyük bir gurur fakat hersey reklam değil. Bence hickimse kendi milli havayolunu yerdenyere vurmak istemez,insanlarin anlattiklari eksiklikler gercekten olan seyler. Diger tarafta ise messiyi biz oynattik demekki en iyisi biziz diyen goygoycu boş ifadeler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Arkadaslar bu kadar birbirimize dusman olmayalim. Bizim reklam ek ninkinden iyi. Ek dan daha iyi bir reklam cektik ama ek dan cok daha iyi bir sirketiz demedik. Ek iyi bir rakiptir. LH hem ek dan hem tk dan cok korkar. Ek da buyusun tk da. Yeni dunya duzeninde yeni ouncular var. Biz de variz cok sukur. Yolumuz acik olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000