13 Ekim 2015, Salı 17:32:30

THY'nin yeni uçağı test uçuşlarına başladı

Türk Hava Yolları'nın Airbus'tan sipariş ettiği TC-JTD tescilli A321 tipi yeni uçağı Hamburg'daki tesislerde ilk test uçuşunu gerçekleştirdi.
  • Bilen var mi; bu ucaklarda yeni nesil ince koltuklar mi kullaniliyor?
  • şu güzelliğe bak thy pirlantasin. maşallah
  • Bu ucaklardan once teslim edilen 777 lerde LJ. 332 lerde LN. ile basladi. Oysa ki ozellikle LJA nin mayista teslim edildigini dusunursek o tarihte JT. tescili tamamen bostu. Acaba son gelen LJ serisi 777lerin kiralik oldugu yonundeki soylentiler dogru mu? Bu konusa net bilgi sahibi olanlar varsa paylasi
  • tgs ye alım ne zaman

Türk Hava Yolları (THY), filosundaki uçak sayısını artırmaya devam ediyor. Avrupalı uçak üreticisi Airbus'tan sipariş ettiği yeni A321 tipi uçağı test uçuşlarına başladı.

TC-JTD kuyruk tescilini alan uçak, THY boyaması yapıldıktan sonra ilk uçuşunu geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdi. Cuma günü test uçuşunu sorunsuz bir şekilde gerçekleştiren THY'nin yeni uçağı, önümüzdeki günlerde filoya katılacak.

Test uçuşları devam eden TC-JTD tescilli yeni uçak, THY filosundaki 55'inci Airbus A321 olacak.

TC-JTB VE TC-JTC FİLODA OLMAYACAK
Öte yandan 1988 yılında kurulan ve 1996 yılında iflas eden Sultan Air'de bulunan TC-JTB ve TC-JTC tescilleri nedeniyle THY filosundaki A321 tescilleri TC-JTD ile devam edecek.

©AirportHaber

THY'nin yeni uçağı test uçuşlarına başladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (28)

Kurt ~ 3 yıl önce
Bilen var mi; bu ucaklarda yeni nesil ince koltuklar mi kullaniliyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 3 yıl önce
şu güzelliğe bak thy pirlantasin. maşallah

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tescil ~ 3 yıl önce
Bu ucaklardan once teslim edilen 777 lerde LJ. 332 lerde LN. ile basladi. Oysa ki ozellikle LJA nin mayista teslim edildigini dusunursek o tarihte JT. tescili tamamen bostu. Acaba son gelen LJ serisi 777lerin kiralik oldugu yonundeki soylentiler dogru mu? Bu konusa net bilgi sahibi olanlar varsa paylasi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
7-77 ~ 3 yıl önce
çokta şey yapma ya
Kat 14 ~ 3 yıl önce
Gelen tüm 777-300ER'ler, (öncekiler, sonra TC-JJY, TC-JJZ, TC-LJA, vs), hepsi THY'nin Boeing'ten kendi siparis ettigi uçaktır. TC-JJE-JJP ilk onikilik sipariş. TC-JJR-LJC ve devamı, yirmi uçaklık ikinci sipariş. Bunlar hepsi THY'nin F2 kodunu taşıyan 777-3F2ER modelidir.
tgs ~ 3 yıl önce
tgs ye alım ne zaman

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000