25 Kasım 2010, Perşembe 09:32:08

THY'NİN YENİ REKLAM YÜZÜ BELLİ OLDU

Son zamanlarda imzaladığı önemli sponsorluklarla kendinden daha fazla söz ettiren THY, Uzakdoğu reklamlarının yüzü olarak önemli bir isimle anlaştı.
  • yerel argumanları kullanmak mantıklı dunya devi şirketler bunu hep yapıyor neden olmasın
  • Yabancı hayranı olduklarından...Audi arabalarının amblemini kullansınlar kendilerini tanıtıcı anlamda...
  • ülkemizin tanıtımı konusunda çok faydalı olacaktır. Ama THY ticari bir kuruluştur. ticari kuruluşlarda harcamalarına özellikle reklam harcamalarına dikkat eder. ve ençok kar edeceği yerlere harcama yapmak isterler. sorarım size THY bu reklamla uzakdoğu oazarınamı girmek istiyor. shangai dan nerelere ne sıklıkla uçuyor. ben söylüyeyim günde 1 defa oda haftanın bazı gönlerinde belli yerlere. oralara zaten onların firmaları cathay mesela nerdeyse her yarımsaatte üstelik daha lüks ve daha ucuza uçuyor. insanlar neden THY ye ile uçsunki. önce o firmalarla eşit seviyeye çık sonra reklam ver. aynı olay avrupa uçuşlarındaki barça ve MU içinde geçerli. aksi takdirde verdiğin reklamda bir işe yaramaz. sadece ülke tanıtımı olur o kadar.
  • aşağıdaki 2 yorum dışında yorumları okumadım belki benim yazdığım gibi yazanlarda vardır. affınıza sığınarak söylüyeyim; yorumcularımızın bazıları nedendir bilinmez iyide olsa kötüde olsa THY düşmanı gibiler. sanırım rakip havayolu firmaları. rötar falan diyorlar. ben bu hafta turkuazla ankaradan-antalyaya 10 saatte uçanlardanım. üstelik uçuş 16 saat rötarla başladı ve rötar hariç seyehat süresi 10 saat. böyle bir durumda bile değil thy anadolujetin yarım saati bulmayan rötarlarına yabancı havayollarında da rastlamak mümkündür. deve olayındada thy teknik %100 haklıdır. o uçaklardan kurtulduğumuza değil 1 deve 100 deve bile kessek yeridir. haberin konusuna gelince reklamın kötüsü olmaz derler. ben thy nin işine yaramasa bile ülkemizin
Türk Hava Yolları Şangay Genel Müdürü Gayret Yüksel THY'nin Uzakdoğu reklam kampanyalarında dünyaca ünlü film yıldızı Jackie Chan'in boy göstereceğini söyledi.

THY olarak Uzakdoğu pazarı için Jackie Chan ile ilgili bir reklam çalışması içinde olduklarını belirten Yüksel, konuyla ilgili şu bilgileri verdi: “Bu çalışmayı merkezimizdeki reklam müdürlüğü ile birlikte yapıyoruz. Kevin Costner ile bir hayli ses getirmiştik. Şimdi her bölgenin kendine özgü bir starı olsun istiyoruz. Biz de Uzakdoğu’da Çinlilerin sevdiği isim olarak Jackie Chan'i seçtik. Şu anda merkez ofisimizdeki görüşmelerimiz sürüyor. İnşallah kısa zamanda sonuçlanacak. Kendisi tüm dünyada tanınan bir aktör ve Türkiye’de film yapmak istiyor. Biz onlara en iyi mekanı sunabilirsek Türkiye'de bir kung-fu filmi dey apmak istiyor. Umarız bu temennisi de gerçekleşir.”

THY'NİN YENİ REKLAM YÜZÜ BELLİ OLDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

Misafir ~ 7 yıl önce
yerel argumanları kullanmak mantıklı dunya devi şirketler bunu hep yapıyor neden olmasın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Yabancı hayranı olduklarından...Audi arabalarının amblemini kullansınlar kendilerini tanıtıcı anlamda...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ülkemizin tanıtımı konusunda çok faydalı olacaktır. Ama THY ticari bir kuruluştur. ticari kuruluşlarda harcamalarına özellikle reklam harcamalarına dikkat eder. ve ençok kar edeceği yerlere harcama yapmak isterler. sorarım size THY bu reklamla uzakdoğu oazarınamı girmek istiyor. shangai dan nerelere ne sıklıkla uçuyor. ben söylüyeyim günde 1 defa oda haftanın bazı gönlerinde belli yerlere. oralara zaten onların firmaları cathay mesela nerdeyse her yarımsaatte üstelik daha lüks ve daha ucuza uçuyor. insanlar neden THY ye ile uçsunki. önce o firmalarla eşit seviyeye çık sonra reklam ver. aynı olay avrupa uçuşlarındaki barça ve MU içinde geçerli. aksi takdirde verdiğin reklamda bir işe yaramaz. sadece ülke tanıtımı olur o kadar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
aşağıdaki 2 yorum dışında yorumları okumadım belki benim yazdığım gibi yazanlarda vardır. affınıza sığınarak söylüyeyim; yorumcularımızın bazıları nedendir bilinmez iyide olsa kötüde olsa THY düşmanı gibiler. sanırım rakip havayolu firmaları. rötar falan diyorlar. ben bu hafta turkuazla ankaradan-antalyaya 10 saatte uçanlardanım. üstelik uçuş 16 saat rötarla başladı ve rötar hariç seyehat süresi 10 saat. böyle bir durumda bile değil thy anadolujetin yarım saati bulmayan rötarlarına yabancı havayollarında da rastlamak mümkündür. deve olayındada thy teknik %100 haklıdır. o uçaklardan kurtulduğumuza değil 1 deve 100 deve bile kessek yeridir. haberin konusuna gelince reklamın kötüsü olmaz derler. ben thy nin işine yaramasa bile ülkemizin

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000