25 Aralık 2008, Perşembe 00:03:11

THY'nin yeni kuşu Türkiye'de

Türk Hava Yolları’nın (THY) filosuna katılacak ve first class hizmeti sunacağı yolcu uçağı olan Boeing 777-300ER’nin ilki bugün saat 20.25'te İstanbul Atatürk Havalimanı’na indi.
  • Gelen ucaklar Hintli Jet Airways`ten kiralandi ve Hindistan bayragi tasimasi dogaldir cunku aletin mulkiyeti sizin degil,fazla dert etmemek gerekir,olaya duygusal yaklasmis cogu arkadas.Eger birgun THY boeing`den direk olarak siparis verir ve kendi ucaklarini teslim alirsa onlarda Turk Bayragimiz olur merak etmeyin. Su andaki yonetimi begenirsiniz begenmezsiniz ya da ayni politik gorusu paylasirsiniz ya da paylasmazsiniz(ki ben de paylasmiyorum) ama yigidi de oldurup hakkini vermeniz gerekir arkadaslar. Sadece yolcu sayisindaki artislara ve su kriz doneminde acikladiklari karlara baksaniz yeter. Ha dersiniz ki daha birsuru aksaklik var,evet vardir ama her firmada vardir Luftisinde de vardir KLM de de vardir,British Air de de vardir. Kabin icinde onca egitimden sonra bile yuzune bir gulumseme koyamayan hostes Leyla`dan Temel Kotil sorumlu degildir artik.Bilmem anlatabildimmi,biraz da elinizi vicdaniniza elinizi mantiginiza koyun da ondan sonra yazin burada.
  • YorRUMUZ KOD ADLI ARKADAŞIMI SADECE ÇOK MERAK EDİYORUM.umunuz...
  • Yorumcuların çoğu yönetim savunucusu ve THY nin reklam elemanı.Gözlerini kapatıp Methiye yazıyorlar.En takıldığım laf ta THY nerelerden nerelere geldi.Thy sıradan bir havayolumuydu.Koskoca THY nı asıl sizler kötülüyorsunuz. Nerelerden nerelere gelmesi ise deve kurbanı,terlikli genel müdürü,yamyamistan seferleri.Ayrıca 777 ler sizlerin dediği gibi Göklerde Bayrağımızı değil Hindistan bayrağını dalgalandıracak.Belki bir süre.
  • ya bunları kim uçuracak?ben 737lerden zevk almıyorum buna geçsem süper olur:)

Hintli havayolu şirketi Jet Airways şirketinden ekibiyle birlikte kiralanan uçak, ilk seferini 29 Aralık’ta yapacak. THY yeni uçaklarını Singapur, Hong Kong ve Londra hatlarında kullanacak.

THY Genel Müdürü Temel Kotil ve THY Basın Müşaviri Ali Genç'in karşıladığı Boeing 777-300ER'nin 312 yolcu kapasitesi bulunuyor.

Uçağı karşılamaya gelen THY Genel Müdürü Temel Kotil, "Hayırlı olsun böyle bir uçak ilk defa Türkiye'ye geliyor. Cumartesi törenle açılacak ve pazartesi günü servise girecek" dedi. Uçağın bayan ikinci kaptanı Diana Aleksandra, "Türkiye'ye bu şekilde geldiğimden dolayı çok memnunum. THY'ye uçaklar hayırlı olsun" diye konuştu.

Menzili 14 bin 685 kilometre olan uçak, İstanbul çıkışlı duraksız ABD’de Los Angeles’a gidebiliyor.

GALERİ İÇİN TIKLAYIN

THY B777-300ER

THY B777-300ER

THY B777-300ER

THY'nin yeni kuşu Türkiye'de

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (32)

PPL ~ 9 yıl önce
Gelen ucaklar Hintli Jet Airways`ten kiralandi ve Hindistan bayragi tasimasi dogaldir cunku aletin mulkiyeti sizin degil,fazla dert etmemek gerekir,olaya duygusal yaklasmis cogu arkadas.Eger birgun THY boeing`den direk olarak siparis verir ve kendi ucaklarini teslim alirsa onlarda Turk Bayragimiz olur merak etmeyin. Su andaki yonetimi begenirsiniz begenmezsiniz ya da ayni politik gorusu paylasirsiniz ya da paylasmazsiniz(ki ben de paylasmiyorum) ama yigidi de oldurup hakkini vermeniz gerekir arkadaslar. Sadece yolcu sayisindaki artislara ve su kriz doneminde acikladiklari karlara baksaniz yeter. Ha dersiniz ki daha birsuru aksaklik var,evet vardir ama her firmada vardir Luftisinde de vardir KLM de de vardir,British Air de de vardir. Kabin icinde onca egitimden sonra bile yuzune bir gulumseme koyamayan hostes Leyla`dan Temel Kotil sorumlu degildir artik.Bilmem anlatabildimmi,biraz da elinizi vicdaniniza elinizi mantiginiza koyun da ondan sonra yazin burada.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kaptan1 ~ 9 yıl önce
YorRUMUZ KOD ADLI ARKADAŞIMI SADECE ÇOK MERAK EDİYORUM.umunuz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ipek320 ~ 9 yıl önce
Yorumcuların çoğu yönetim savunucusu ve THY nin reklam elemanı.Gözlerini kapatıp Methiye yazıyorlar.En takıldığım laf ta THY nerelerden nerelere geldi.Thy sıradan bir havayolumuydu.Koskoca THY nı asıl sizler kötülüyorsunuz. Nerelerden nerelere gelmesi ise deve kurbanı,terlikli genel müdürü,yamyamistan seferleri.Ayrıca 777 ler sizlerin dediği gibi Göklerde Bayrağımızı değil Hindistan bayrağını dalgalandıracak.Belki bir süre.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pilot26 ~ 9 yıl önce
ya bunları kim uçuracak?ben 737lerden zevk almıyorum buna geçsem süper olur:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000