30 Mayıs 2014, Cuma 10:12:01

THY'NİN YENİ DURAĞI BELLİ OLDU

Türk Hava Yolları, Bulgaristan'ın en gözde turizm şehirlerinden biri olan Varna'ya uçak seferlerini bugün başlatıyor. Peki, THY İstanbul-Varna arasında haftada kaç gün uçucak? İşte ayrıntılar...
  • Topçu Avrupa'da uçmadığımız yer yok diyor.Oysa Slovakya ve İzlanda'ya uçmuyor.Hadi Bratislava Viyana'ya yakın diye uçmuyorsun anlarım da İzlanda nereye yakın ya da Avrupa'da değil de başka kıtada mı?
  • Bratislava'ya neden sefer düzenlenmiyor?
  • Uçağın varnaya inişi ile IST'e dönüşü arasında yaklaşık yedi saat var. Acaba sefer Köstence'yemi bağlanıyor. 4-5 saat turn around biraz uzun.
  • Böyle hatlar açılacağına Sydney,Melbourne,Seattle,Vancouver,Atlanta,Philedelphia,Montreal,St.Marteen,Barbados,Reykjavik gibi yerlere hat açsalar,bunun yanında gereken şekilde filoya B777-200LR,B787,A350 de girse thy nin tadından yenmez günün birinde yaparlar herhalde

Dünyanın ne çok noktasına uçan havayolu şirketi unvanına sahip Türk Hava Yolları, uçuş ağına bugün bir noktayı daha ekliyor. THY'nin yeni durağı Bulgaristan'ın Varna şehri olacak.

Sofya ve Filibe'den sonra Bulgaristan'ın en büyük üçüncü şehri olan Varna'ya İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan haftada karşılıklı 4 sefer düzenleyecek Türk Hava Yolları, aynı zamanda Varna'yı dünyaya bağlayacak.

Türk Hava Yolları'nın12:55'te İstanbul Atatürk Havalimanı kalkış yapacak yolcu uçağının 13:40 sularında Varna Havalimanı'na teker koyması planlanıyor. Varna'dan havalanacak uçak ise 21:10'da Atatürk Havalimanı'na iniş yapacak.

İstanbul-Varna-İstanbul seferleri Salı, Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri gerçekleştirilecek.

THY seferleri hakkında geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Bulgaristan Ekonomi Bakanı Yardımcısı Branimir Botev, THY'nin uçuşları ile Varna'nın İstanbul üzerinden dış hatlara açılacağını ifade etmişti.

Öte yandan Varna, Türk Hava Yolları'nın Sofya'dan sonra Bulgaristan'daki ikinci uçuş noktası oldu.

VARNA'YI TANIYALIM

Varna, Bulgaristan'ın kuzeydoğusunda, Karadeniz'e sahili olan bir ildir. İlin merkezi Varna'dır. 3.818 km2 yüzölçümüne sahip ilin nüfusu 460 bin civarındadır. Varna ilinin 12 ilçesi vardır.

Bulgaristan'ın en gözde turizm şehri olan Varna'nın nüfusu, her yaz yurtdışından ve yurtiçinden konuk ettiği turistler sayesinde yaz dışındaki nüfusun 4 katını geçmektedir. Bu sayede turizmin gözdesi olan Varna aynı zamanda Bulgaristan'ın en pahalı ve Sofya'dan sonra en büyük şehridir.

Varna'da toplam 6 adet üniversite bulunmakta ve bu üniversiteler birçok yabancı öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Aynı zamanda Bulgaristan Askeri Denizcilik Akademisi, Bulgaristan Bilim Merkezi'ne bağlı olan gemi hidrodinamik enstitüsü, okeloji enstitüsü de Varna'da bulunmaktadır. Bu sayede şehrin gelir kaynağı turizm sektörü, üniversiteler ve gemi inşa sanayidir.

©AirportHaber.com

THY'NİN YENİ DURAĞI BELLİ OLDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Icelandair ~ 4 yıl önce
Topçu Avrupa'da uçmadığımız yer yok diyor.Oysa Slovakya ve İzlanda'ya uçmuyor.Hadi Bratislava Viyana'ya yakın diye uçmuyorsun anlarım da İzlanda nereye yakın ya da Avrupa'da değil de başka kıtada mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bratislava'ya neden sefer düzenlenmiyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Uçağın varnaya inişi ile IST'e dönüşü arasında yaklaşık yedi saat var. Acaba sefer Köstence'yemi bağlanıyor. 4-5 saat turn around biraz uzun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Böyle hatlar açılacağına Sydney,Melbourne,Seattle,Vancouver,Atlanta,Philedelphia,Montreal,St.Marteen,Barbados,Reykjavik gibi yerlere hat açsalar,bunun yanında gereken şekilde filoya B777-200LR,B787,A350 de girse thy nin tadından yenmez günün birinde yaparlar herhalde

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000