22 Aralık 2010, Çarşamba 10:56:07

THY'NİN YENİ CHARTER NOKTASI NERESİ?

Türk Hava Yolları'nın (THY), 25 Mart 2011 tarihinde 20'inci yılına girecek olan Bakü hattının açılışını özel etkinliklerle kutlayacak.
  • Güzel kardeşim, Bakü ye geleli daha 1 ay oldu. Ne çok iş yapmışsın. Biz Bakü de hangi ilişkileri gerdiğini çok iyi biliyoruz. Kul hakkı efendi unutma cezası çok ağır
  • zamanında babaları enişteleri makam şöförü olup, genel müdüre 7 sülalesini işe aldıranları bilmediğimizi mi zannediyorsunuz. Bu şirket sizin zamanınızda kaç defa kar etti, ne yaptınız, okeye dönüp 51 oynayanları da biliyoruz. Hey gidi, çıkmışlar nasıl atandı, kimin tıorpillisi diyorlar. Ya Allah aşkına siz nasıl girdiniz?Konsolos çocuğu muyduınuz yoksa asker çocuğu muydunuz? Türkiye ne zaman siyasi atamalrın etkisinden kurtuldu da çıkıp ahkam kesiyorsunuz. Adama bıyığı Allah vermiş,napsın, istediği gibi bırakır, sana mı soracak.
  • eee normaldir ağababası da vip den geçerken takunya ile geçmişti..imam cemaat hesabı...balık baştan kokar hesabı...hey gidi ülkem ve thy kimlerin eline kaldın...
  • Genel Müdürlükte "Takunya" yok mu ki Terlikle dolasiyor ???? Bakudaki ofis için birkaç Takunya götürsün orda bulamaz.
THY Bakü Müdürü Mehmet Akkaya, 25 Mart'ta 20'inci yılına girecek olan Bakü hattının tanıtımı amacıyla İstanbul'dan bir grup basın mensubunu Bakü'de ağırladı.

Akkaya, iki kardeş ülke arasında 20 yıl önce başlayan uçak seferlerini kısa sürede büyük ivme kazandığını ve hızla geliştiğini belirterek, ''Bu anlamlı yılı özel etkinlerle kutlayacağız'' dedi.

Azerbaycan havayolları ile iyi bir işbirliği içinde olduklarını ifade eden Akkaya, THY'nin İstanbul- Bakü arasındaki uçak seferlerinin ortalama yüzde 80 dolulukla gerçekleştirildiğini kaydetti. 

Akkaya, ''Artan talebi karşılamak üzere, günde 3 olan karşılıklı seferlerin sayısını yaz tarifesinde 4'e çıkarılacak. Antalya-Bakü arasında da yaz aylarında charter seferlerine başlayacağız. İki ülke arasında yaklaşık 80 charter seferi yapılacak'' dedi. 

Bakü hattında da bu yıl yaklaşık 240 bin yolcuyu taşıdıklarını ve bunun yüzde 40'ını transit yolcuların oluşturduğunu ifade eden Akkaya, ''Bakü hattında taşıdığımız yolcu sayısını 2011 yılında yüzde 20-30 artırma hedefindeyiz'' diye konuştu. 

Akkaya, Azerbaycan'da petrol ile ilgili şirketlerde çalışanların transit yolcuların önemli bir bölümünü oluşturduğunu belirtti. 

Türkiye ve Azerbaycan halkının bir birini daha iyi tanıması gerektiğini vurgulayan Akkaya, ''Yabancı bir ülkeye gitme tedirginliği yaşamadan kendi ülkenize geliyormuş gibi vize soru yaşamadan gelebilirsiniz. Bakü, son yıllarda önemli gelişmeler kaydeden son derece modern ve kültürel etkinliklere sahip bir şehir'' dedi. 

Akkaya, THY'nin Bükü ofisinde bu önemli görevi 5'i Türk 18'i Azeri 23 personelle yerine getirdiklerini belirterek, ofisin restorasyon çalışmalarının tamamlanmasıyla modern bir görünüme kavuşacağını söyledi.©AirportHaber.com
THY'NİN YENİ CHARTER NOKTASI NERESİ?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

Misafir ~ 7 yıl önce
Güzel kardeşim, Bakü ye geleli daha 1 ay oldu. Ne çok iş yapmışsın. Biz Bakü de hangi ilişkileri gerdiğini çok iyi biliyoruz. Kul hakkı efendi unutma cezası çok ağır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
zamanında babaları enişteleri makam şöförü olup, genel müdüre 7 sülalesini işe aldıranları bilmediğimizi mi zannediyorsunuz. Bu şirket sizin zamanınızda kaç defa kar etti, ne yaptınız, okeye dönüp 51 oynayanları da biliyoruz. Hey gidi, çıkmışlar nasıl atandı, kimin tıorpillisi diyorlar. Ya Allah aşkına siz nasıl girdiniz?Konsolos çocuğu muyduınuz yoksa asker çocuğu muydunuz? Türkiye ne zaman siyasi atamalrın etkisinden kurtuldu da çıkıp ahkam kesiyorsunuz. Adama bıyığı Allah vermiş,napsın, istediği gibi bırakır, sana mı soracak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
eee normaldir ağababası da vip den geçerken takunya ile geçmişti..imam cemaat hesabı...balık baştan kokar hesabı...hey gidi ülkem ve thy kimlerin eline kaldın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Genel Müdürlükte "Takunya" yok mu ki Terlikle dolasiyor ???? Bakudaki ofis için birkaç Takunya götürsün orda bulamaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000