08 Mart 2016, Salı 00:31:10

THY'nin yeni B777'si Atatürk Havalimanı'na indi

Türk Hava Yolları (THY) Kenya Airways'in almaktan vazgeçtiği Boeing B777-300ER tipi uçakların ilkini İstanbul'a getirdi.
  • thy izmire 15-20 uçağını kaydırsa bence hem tutar hemde rahatlar ,sabiha gökçen gibi kullanması gerek izmir i , ekiplerin izmir e hayır diyeceğini zannetmiyorum
  • AHL'den Ordu-Giresun'a slot sorunu büyük. Gerek daha uygun fiyat gerekse kendi programlarına göre daha uygun saatlerde uçak bulabildikleri için insanlar hala Samsun veya Trabzon'dan uçmak zorunda kalıyorlar. Hiç olmazsa arada bir versinler bir 777'de hiç olmazsa biraz ucuz uçmaya faydası olsun. Hem de günde 2 sefer varmış kadar yolcu taşınır :)) Gerçi bizim yetkililer yine uyuyordur, Allah bilir apron uygun değildir 777'ye...
  • Piyasada ne kadar boşa çıkan uçak varsa Türkiş talip oluyor. Kenya rantabl kullanamadığı için çıkarıyor elden. Türkiş'in bu genişleme stratejisi eğlenceli halini koruyor. Unutmamak gerekiyor ki bu uçaklar hep operasyonel leasingle alınıyor, ciddi miktarda bedel ödeniyor.
  • Dün (07.03) saat 14 civarı beylikdüzü üstünde gördüm sağa dönüp iniş sırasına giriyordu. Kenya uçağının ne işi var burada diye şaşırmıştım.

Türk Hava Yolları (THY) Kenya Airways'in bir dönem kullandığı 3 adet Boeing B777-300ER tipi uçak için GECAS ile anlaşmıştı.

Hollanda'nın Amsterdam kentinde test ve kabul işlemleri tamamlanan uçaklardan ilki İstanbul Atatürk Havalimanı'na teker koydu.

Eski kuyruk tescilleri 5Y-KZY, 5Y-KZX ve 5Y-KZZ olan uçaklardan 5Y-KZX tescilli uçak dün Atatürk Havalimanı'na geldi. Diğer iki uçağın da önümüzdeki günlerde filoya katılması bekleniyor.

THY'nin yeni B777'si Atatürk Havalimanı'na indi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (36)

us yolcusu ~ 2 yıl önce
thy izmire 15-20 uçağını kaydırsa bence hem tutar hemde rahatlar ,sabiha gökçen gibi kullanması gerek izmir i , ekiplerin izmir e hayır diyeceğini zannetmiyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
one yaa ~ 2 yıl önce
izmir ne yahu? samsung un yeni modeli mi?
OGU :)) ~ 2 yıl önce
AHL'den Ordu-Giresun'a slot sorunu büyük. Gerek daha uygun fiyat gerekse kendi programlarına göre daha uygun saatlerde uçak bulabildikleri için insanlar hala Samsun veya Trabzon'dan uçmak zorunda kalıyorlar. Hiç olmazsa arada bir versinler bir 777'de hiç olmazsa biraz ucuz uçmaya faydası olsun. Hem de günde 2 sefer varmış kadar yolcu taşınır :)) Gerçi bizim yetkililer yine uyuyordur, Allah bilir apron uygun değildir 777'ye...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Görmemiş ... ~ 2 yıl önce
Görmemişin OGU'su olmuş , çekmiş apronunu koparmış ...
GÖRMEMİŞ... ~ 2 yıl önce
Senin gibi havalimanı olan ilde doğup büyümedik biz. Tabi ki o manada "görmemişiz" Senin gibi görmüş olacağıma benim gibi görmemiş olmaya razıyım zaten...
Meka ~ 2 yıl önce
Piyasada ne kadar boşa çıkan uçak varsa Türkiş talip oluyor. Kenya rantabl kullanamadığı için çıkarıyor elden. Türkiş'in bu genişleme stratejisi eğlenceli halini koruyor. Unutmamak gerekiyor ki bu uçaklar hep operasyonel leasingle alınıyor, ciddi miktarda bedel ödeniyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bilemedim ~ 2 yıl önce
Dün (07.03) saat 14 civarı beylikdüzü üstünde gördüm sağa dönüp iniş sırasına giriyordu. Kenya uçağının ne işi var burada diye şaşırmıştım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bildim ~ 2 yıl önce
Tuhafsınız gerçekten, AHL Uluslararası bir havalimanı. Normalde de operasyon gerçekleştiremez mi Kenya Airways ? Her ülkeden uçak iniyor.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000