04 Kasım 2010, Perşembe 10:21:27

THY'NİN UÇUŞ KRİZİ ÇÖZÜME KAVUŞTU

Aeroflot'a İstanbul'a 3. uçuş izni çıktı, THY'nin Rusya krizinde düğüm çözüldü.
  • size ne oluyor a-330 gidiyorsa izmir'e ne olmuş.Talep fazlaysa tabi uçucak uçak, hem zaten ara uçuşlar bunlar, uçak yerde yatcağına 2-3 saat gitsin gelsin. Çok güzel para kazanıyor thy iç hattan siz merak etmeyin.
  • lufthansa ic hatlarda 747-400 kullaniyor.senden baska ohha varmi??
  • Bu THY ancak bir yıldız alır diyen arkadaş yıldızı neye göre veriyorsun. THY havacılığın başlangıcından beri uçuyor ve uçak bakımı ,motor ve komponent revizyonu yapıyor. Asla tek yıldıza düşmedi.Daima dünya ortalamasından iyi oldu.Bilançoda gerçeği biliyorsan rakkamlarla yaz . Bildiğini delillerle yazman gerekir. Aksi halde yazdıkların inandırıcı olmaz gerçek dışı olur.
  • Acaba????

THY'nin Moskova-İstanbul hattında yaptığı bazı seferlerin iptaline neden olan krizde "mutlu sona" gelindi.

TürkRus'un haberine göre; krizin en önemli nedeni olarak görülen "Aeroflot'a İstanbul'a üçüncün tarifeli uçuş izni" çıktı. İstanbul Devlet Havacılık Meydanları İşletmesi'nden bu konuda kararın Moskova'ya resmi kanaldan bildirildiği, bu durumda THY'nin Moskova çıkışlı seferlerinin de bugünden itibaren yine "normale" döneceği belirtiliyor. Sadece bu sabah 08.25 uçuşunda aksama bekleniyor.

Yalnız Rusya değil Ukrayna ve Azerbaycan dahil diğer bazı ülkelerin de İstanbul'a ek sefer talebinin karşılandığı öğrenildi. THY dün uçakları büyüterek Moskova-İstanbul yolcularını gecikmeli de olsa taşıdı, mağduriyet yaşanmadı.

THY Rusya Müdürü Mefail Deribaş, "Karşılıklı anlayış çerçevesinde sorun çözüme kavuşuyor.  Geçici bir sıkıntıyı aşmış olduk. Yüzde 100 demek için yarını (bugünü) bekliyoruz ama zorlukları aştığımızı söyleyebilirim. Aeroflot'un da daha sık uçması sevindirici bir olay, bu Türkiye'ye Rus halkının ilgisinin, sevgisinin, talebinin daha da arttığının işareti. Umarız tüm uçaklar dolu gidip gelir" dedi.

THY Moskova-İstanbul uçuşlarında 31 Ekim'den itibaren sorunlar yaşanmaya başlamıştı. MSİ ile sabah 08:25'de Şeremetyevo havalimanından İstanbul Atatürk havalimanına uçuşu iptal olunan THY, İstanbul'dan akşam TSİ 18:50 Moskova seferini de yapamıyordu.

THY'nın haftada dört kez uçuş gerçekleştirdiği Moskova Domededova-İstanbul Sabiha Gökçen seferleri de iptal edilmişti. THY'nin günlük Moskova-İstanbul arasındaki toplam dört uçuşu böylece ikiye indirilmişti. Krizin çözülmesinin ardından günlük Moskova-İstanbul arası seferler yeniden dörde çıktı.

THY'NİN UÇUŞ KRİZİ ÇÖZÜME KAVUŞTU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 8 yıl önce
size ne oluyor a-330 gidiyorsa izmir'e ne olmuş.Talep fazlaysa tabi uçucak uçak, hem zaten ara uçuşlar bunlar, uçak yerde yatcağına 2-3 saat gitsin gelsin. Çok güzel para kazanıyor thy iç hattan siz merak etmeyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
lufthansa ic hatlarda 747-400 kullaniyor.senden baska ohha varmi??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bu THY ancak bir yıldız alır diyen arkadaş yıldızı neye göre veriyorsun. THY havacılığın başlangıcından beri uçuyor ve uçak bakımı ,motor ve komponent revizyonu yapıyor. Asla tek yıldıza düşmedi.Daima dünya ortalamasından iyi oldu.Bilançoda gerçeği biliyorsan rakkamlarla yaz . Bildiğini delillerle yazman gerekir. Aksi halde yazdıkların inandırıcı olmaz gerçek dışı olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Acaba????

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000