26 Ocak 2011, Çarşamba 15:59:26

THY'NİN ÜÇ JULIET'Lİ UÇAĞI GELDİ

Türk Hava Yolları, 12 adet Boeing 777-300ER tipi uçağından 6’ncısını da filosuna kattı. THY yeni kuşuna ‘Erzurum’ adını verdi.
  • TURK HAVA YOLLARINI, AMERIKA'NIN EN KALABALIK EYALETI (37 MILYON ) OLAN CALIFORNIA'DA , SAN FRANCISCO' YA DA BEKLIYORUZ. LOS ANGELES 'TAN SONRA , IKINCI HAT ACMASINI VE SAN FRANCISCO (SFO )' DA EN KISA ZAMANDA GORMEK ISTIYORUZ. IST - SFO - IST (NON STOP ). TESEKKURLER THY. SAYGILAR.
  • tek katlı ve cift koridorlu ucakların ıcınde bircok krıtere gore degerlendirme yapılırsa uzun menzıllı en ıyı ucak 777-300er olarak cıkıyor.a330 diyenler ucus menzillerini de dıkkate alsınlar ltf.
  • arkadasim sehitlerinin isimleri bitince baska seylerin isimlerini koyarsin bu kadar duz mantik inanamiyorum.o zaman sehit isimleri bitince ucak almayalim oldu olacak.birde sen yasadigin topraklari ne saniyorsun burada sehit ismi bitermi ecdadimizin kaniyla sulanmis bu topraklar
  • bu uçaklar gerçekten çok güzel boşken bindik inşallah seyahat etme imkanımızda olur bir gün allah kazasız belasız hayırlı yolculuklar nasip etsin binenler rahatlığını anlayacaktır 380 ide görmek ümidi ile :)

2010 yılının son aylarından itibaren yeni sipariş ettiği geniş gövdeli Airbus 330 ve Boeing 777 tipi uçaklarını filosuna katmaya başlayan Türk Hava Yolları, siparişlerini teslim almaya devam ediyor.

Bugüne kadar Topkapı, Konak, Kapadokya ve Şanlıurfa adlı 4 adet Airbus 330-300 tipi uçağını Fransa’dan İstanbul’a getiren Türk Hava Yolları, 6 adet Boeing uçağını da teslim aldı.

TC-JJE tescilli Dolmabahçe, TC-JJF tescilli Beylerbeyi, TC-JJG tescilli Yıldız, TC-JJH tescilli Rumeli ve TC-JJI Ege adlı uçaklardan sonra TC-JJJ tescilli Erzurum adı verilen uçak da Türk Hava Yolları filosundaki yerini aldı.

TC-JJJ ile ‘üç juliet’ çağrı kodunu alan uçak, Amerika’daki Boeing tesislerinden işte bu uçuşu yaparak İstanbul’a ulaştı.

©AirportHaber.com ÖZEL

THY'NİN ÜÇ JULIET'Lİ UÇAĞI GELDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

Misafir ~ 7 yıl önce
TURK HAVA YOLLARINI, AMERIKA'NIN EN KALABALIK EYALETI (37 MILYON ) OLAN CALIFORNIA'DA , SAN FRANCISCO' YA DA BEKLIYORUZ. LOS ANGELES 'TAN SONRA , IKINCI HAT ACMASINI VE SAN FRANCISCO (SFO )' DA EN KISA ZAMANDA GORMEK ISTIYORUZ. IST - SFO - IST (NON STOP ). TESEKKURLER THY. SAYGILAR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
tek katlı ve cift koridorlu ucakların ıcınde bircok krıtere gore degerlendirme yapılırsa uzun menzıllı en ıyı ucak 777-300er olarak cıkıyor.a330 diyenler ucus menzillerini de dıkkate alsınlar ltf.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
arkadasim sehitlerinin isimleri bitince baska seylerin isimlerini koyarsin bu kadar duz mantik inanamiyorum.o zaman sehit isimleri bitince ucak almayalim oldu olacak.birde sen yasadigin topraklari ne saniyorsun burada sehit ismi bitermi ecdadimizin kaniyla sulanmis bu topraklar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
bu uçaklar gerçekten çok güzel boşken bindik inşallah seyahat etme imkanımızda olur bir gün allah kazasız belasız hayırlı yolculuklar nasip etsin binenler rahatlığını anlayacaktır 380 ide görmek ümidi ile :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000