14 Aralık 2012, Cuma 13:35:04

THY'NİN TIRMANIŞI DEVAM EDİYOR

Türk Hava Yolları (THY), bu yılın 11 aylık dönemini kapsayan rakamlarını açıkladı. Açıklanan rakamlara göre THY her alanda patlama yaşadı...
  • Konu ilealakası yok ama,yakında THY de büyük çaplı bir ROTASYON(tasfiye) yaşanacak. Türkiyenin en büyük cemaati ile başbakancılar arasında hesaplaşmalar yaşanacak,cemaatciler,başbakancıları ROTASYON adı altında tasfiye edecekler.
  • Ben Fransızca bilen bir Kabin amiriyim agıtasyon Fransızca kökenli bir kelimedir ve Agıtatıon diye yazılır yani sen cevap verirken cehaletinden komik duruma düşmüsün ! ilk yazan doğru yazmış sende boşyere ahkam kesmişsin ! dostum :)
  • *2 yıl önce pilot adaylığı için mulakata girdiğimde , şirketin 159 uçağı vardı. Şimdi 200. uçağı kutluyoruz. *Dünyada en çok meydana uçan şirket olmuşuz. *Personel sayısı artmış, karlılık artmış. *Aydın'da koca meydan kiralanmış, taksi yolları , hangar vb tesisler ihale edilmiş inşaa edilmekte. KAP'a rakam açıklanmasına gerek yok, bu şirket kar ediyor. Sizler hiç birşeye inanmazsınız, bildiğiniz ettiğiniz herşeyin yalan olduğu. Bende rizeliyim, torpilliyim, utilizasyondan anlamam etmem, motor meslekten çıktım ameleyim, siz biliyorsunuz , tüm dünya yalan. Hey allam ya :)
  • bu işi sadece sizin bildiğiniz belli.o yüzden biz burada gece gündüz birbirimize yorum yetiştirirken yabancı bankalar thy hisselerinden kazandıkları milyonları saymakla meşgul.2011'de çıkan parayı boşver de sene başında 2,00 lira olan senet fiyatının şimdi neden 5,88 olduğunu düşün.bütün borsaya alıcı geldiği doğru ama senelik bazda en fazla yükselen 3 hisseden biri neden thy bir de bunu düşün.ortadaki rakamlar açık.siz kabul etmiyorsunuz diye birşey değişmez.yabancılar bütün planlarını önümüzdeki yıllarda thy'nin milyar lira seviyesinde gelecek karlarına göre yapıyorlar.

Türk Hava Yolları'nın , yolcu sayısı Ocak-Kasım döneminde yüzde 19.5 artışla 35.9 milyona yükseldi.

THY'nin KAP'a açıkladığı trafik verilerine göre:

Dış hatlarda business/comfort class ve dıştan dışa transfer yolcu sayılarında da sırasıyla yüzde 36.4 ve yüzde 43.3 artış gerçekleşti.

Yolcu doluluk oranı ise 5.2 puan artışla yüzde 77.9 oldu.

Arz edilen koltuk kilometre (AKK) yüzde 18.2 artarak 87.9 milyara, ücretli yolcu kilometre(ÜYK) yüzde 26.6 artarak 68.4 milyara yükseldi.

Konma sayısı, yüzde 13.6 artışla 277,066'ya, kargo-posta, yüzde 24.6 artışla 418,419 tona ulaştı.

THY'NİN TIRMANIŞI DEVAM EDİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (37)

TASFİYE ~ 6 yıl önce
Konu ilealakası yok ama,yakında THY de büyük çaplı bir ROTASYON(tasfiye) yaşanacak. Türkiyenin en büyük cemaati ile başbakancılar arasında hesaplaşmalar yaşanacak,cemaatciler,başbakancıları ROTASYON adı altında tasfiye edecekler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
İnşallah olur da THY kurtulur..... Başbakancılar sanırım olsa gerek (Hamdi Topçu ve Sülalesi ile Başbakan müsteşar ve Müşavirlerin akrabaları) memleketi sadece Rizeliler ve Trabzonlulardan ibaret sanıyorlar.. Diğer illerden olanlara hayat hakkı bile tanımıyorlar.. Hiç tecrübesi olmayan bir karadenizli (ilkokul mezunu olsa bile) 10 tecrübeli ve iyi olan personele (üniversite mezunu olsa bile) bedel muamele görmekte THY ve iştiraklerinde.. özellikle TGS de..
trusta cevaba cevap ~ 6 yıl önce
Ben Fransızca bilen bir Kabin amiriyim agıtasyon Fransızca kökenli bir kelimedir ve Agıtatıon diye yazılır yani sen cevap verirken cehaletinden komik duruma düşmüsün ! ilk yazan doğru yazmış sende boşyere ahkam kesmişsin ! dostum :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bir siz... ~ 6 yıl önce
*2 yıl önce pilot adaylığı için mulakata girdiğimde , şirketin 159 uçağı vardı. Şimdi 200. uçağı kutluyoruz. *Dünyada en çok meydana uçan şirket olmuşuz. *Personel sayısı artmış, karlılık artmış. *Aydın'da koca meydan kiralanmış, taksi yolları , hangar vb tesisler ihale edilmiş inşaa edilmekte. KAP'a rakam açıklanmasına gerek yok, bu şirket kar ediyor. Sizler hiç birşeye inanmazsınız, bildiğiniz ettiğiniz herşeyin yalan olduğu. Bende rizeliyim, torpilliyim, utilizasyondan anlamam etmem, motor meslekten çıktım ameleyim, siz biliyorsunuz , tüm dünya yalan. Hey allam ya :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
borsacı ~ 6 yıl önce
bu işi sadece sizin bildiğiniz belli.o yüzden biz burada gece gündüz birbirimize yorum yetiştirirken yabancı bankalar thy hisselerinden kazandıkları milyonları saymakla meşgul.2011'de çıkan parayı boşver de sene başında 2,00 lira olan senet fiyatının şimdi neden 5,88 olduğunu düşün.bütün borsaya alıcı geldiği doğru ama senelik bazda en fazla yükselen 3 hisseden biri neden thy bir de bunu düşün.ortadaki rakamlar açık.siz kabul etmiyorsunuz diye birşey değişmez.yabancılar bütün planlarını önümüzdeki yıllarda thy'nin milyar lira seviyesinde gelecek karlarına göre yapıyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000