01 Haziran 2012, Cuma 13:56:18

THY'NİN TAKSİM OFİSİNDE OLAY

Taksim'e bulunan Türk Hava Yolları'nın (THY) ofisine giren yaklaşık 20 kişilik grup eylem yapıyor.
  • bunun sadece 305 kabin memuru ve teknik persnelinin sorunu olmadığını bunun tüm işçi sınıfının sorunu olduğunu ne zaman anlayacaksınız acaba. ileri demokrasi diyerek. sunni gündemler yaratarak yaptıkları işleri ne kadar daha görmezden geleceksiniz. artık kendinize gelin ancak birlikte kazanacağımızı bilin. nedir sizin bu deve kuşluğunuz. SDP bugün işçi sınıfına destek vermiş ve arkadaşlarımıza sahip çıkmıştır. aman siz kafanızı sakın çıkarmayın. rahminize yatak odanıza ekmeğinize onurunuza çocuklarınıza dokunsunlar aman sakın dur demeyin. DURMAK YOK YOLA DEVAM....
  • Destek için teşekkürler SDP
  • bu arada sendıkanın eylemden sonra tgs ye gucumuzu gordunuz gelın uye olun sızde dıye bır mesaj atma lafı dolasıyor ortada,konu hakkında bılgısı olan varsa paylasabılırse sevınırım.cunkı buda kabıncıler kendı canlarıyla ugrasırken bu elım olayın ustundn sendıkanın hala rant ve reklam pesınde kostugunun ıspatıdırki bu kabul edilemez.hos ters tepti gerci basiretsizlikleri ortaya cıktı.acilen bir secim sendıka yonetımının degısmesi icin harakete gecmeliyiz bence.
  • Rezilliğin boyutunu saptırmaya çalışan sendika, işinden olanlara ne yapacak? Üyelerden topladığı paraları yeni yılda pahallı hakiki deri cüzdan eşantiyonuna çevirip eriten sendika, işsizlere ve onların yakınlarına ne kadar yakın olacak? Önümüzdeki haftadan itibaren Ayçin ortadan kaybolur, olanlar unutulur... Gaza gelen bir avuç insan, artık yalnızsınız... Ama isterseniz sendika size parasını ödemeniz kaydıyla, bir ahbap-çavuş avukat adresi verir.

Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) üyesi bir grup, Türk Hava Yolları’nın (THY) Taksim’de bulunan bilet satış ofisini işgal etti. Göstericilere müdahale eden polis, 14 kişiyi gözaltına aldı.

SDP üyesi yaklaşık 20 kişilik bir grup, THY’nin bilet satış ofisine gelerek içeri girdi. Binanın üst katına da çıkan göstericiler, “Grev hakkı engellenemez. Havayolu işçisi yalnız değildir” pankartı açtı. ‘Direne direne kazanacağız’ şeklinde slogan atan grup, ofisin kapısının önünde de pankart açarak içeriğe girişleri engelledi.

İçeride bulunan THY çalışanları ise eylem üzerine dışarı çıktı.

İhbar üzerine olay yerine gelen çevik kuvvet ekipleri, çatıya çıkarak göstericileri etkisiz hale getirdi.

Göstericileri gözaltına alan polis, açtıkları pankartı da keserek indirdi. Polis daha sonra bina içindeki eylemcilere yöneldi.

Ancak grup kapıyı kapatarak polisin içeri girmesini engelledi. Ardından içeri girmeyi başaran göstericilere müdahale etti. Polis göstericileri gözaltına aldı. Gözaltına alınan 14 gösterici emniyete götürüldü.

THY'NİN TAKSİM OFİSİNDE OLAY

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

sosyal medya ~ 6 yıl önce
bunun sadece 305 kabin memuru ve teknik persnelinin sorunu olmadığını bunun tüm işçi sınıfının sorunu olduğunu ne zaman anlayacaksınız acaba. ileri demokrasi diyerek. sunni gündemler yaratarak yaptıkları işleri ne kadar daha görmezden geleceksiniz. artık kendinize gelin ancak birlikte kazanacağımızı bilin. nedir sizin bu deve kuşluğunuz. SDP bugün işçi sınıfına destek vermiş ve arkadaşlarımıza sahip çıkmıştır. aman siz kafanızı sakın çıkarmayın. rahminize yatak odanıza ekmeğinize onurunuza çocuklarınıza dokunsunlar aman sakın dur demeyin. DURMAK YOK YOLA DEVAM....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teşekkürler SDP ~ 6 yıl önce
Destek için teşekkürler SDP

Yanıtla

Kalan karakter 1000
misafir2 ~ 6 yıl önce
bu arada sendıkanın eylemden sonra tgs ye gucumuzu gordunuz gelın uye olun sızde dıye bır mesaj atma lafı dolasıyor ortada,konu hakkında bılgısı olan varsa paylasabılırse sevınırım.cunkı buda kabıncıler kendı canlarıyla ugrasırken bu elım olayın ustundn sendıkanın hala rant ve reklam pesınde kostugunun ıspatıdırki bu kabul edilemez.hos ters tepti gerci basiretsizlikleri ortaya cıktı.acilen bir secim sendıka yonetımının degısmesi icin harakete gecmeliyiz bence.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hava-İş Yeter ~ 6 yıl önce
Rezilliğin boyutunu saptırmaya çalışan sendika, işinden olanlara ne yapacak? Üyelerden topladığı paraları yeni yılda pahallı hakiki deri cüzdan eşantiyonuna çevirip eriten sendika, işsizlere ve onların yakınlarına ne kadar yakın olacak? Önümüzdeki haftadan itibaren Ayçin ortadan kaybolur, olanlar unutulur... Gaza gelen bir avuç insan, artık yalnızsınız... Ama isterseniz sendika size parasını ödemeniz kaydıyla, bir ahbap-çavuş avukat adresi verir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000