28 Şubat 2013, Perşembe 12:09:04

THY'NİN SONDAN 6. OLMASININ SORUMLUSU KİM?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e, Arabistan uçuşlarında yapılan dualar ve güvenlik sıralamasında sondan 6. olması ile ilgili soru yöneltti.
  • thy nin herseyi rezil derecede kotu...torpil had safhada, haksizlik desen almis yurumus, liyakat yerle bir, calisanlar ozellikle de eski calisanlar kusturulmus, yildirilmis, aidiyet duygusu bitirilmis, is sevki yok edilmis bir de ustune guvenlikte sondan 6. olunmus ise bunun sorumlulari kimlerdir ??? sari cizmeli mehmet aga midir yoksa thy yi son 10 yildan bu yana ozellikle de son donem yonetenler midir ???
  • olabilirdi.Ne var bunda büyütecek.
  • Kazaları, teknik eksiklikleri, sondan 6. oluşumuzu, bunları yaratan yönetimsel hataları bırakmışız, neler konuşuyoruz ?? Ayrıca ne demiş Umut Oran ? "Dua, Allah ile kul arasındaki bir eylem değil midir, THY niçin buna karışıyor?" burası anayasal LAİK bir ülke değil mi ? Bayrak taşıyan bir hava yolunun herkese eşit uzaklıkta olması gerekmez mi ? o zaman Tel Aviv uçuşlarında da ibranice dualar, hrıstiyan ülkelere yapılan uçuşlarda da incilden bölümler koyalım ?? nedir bu şov merakı, mesaj gönderme antipatikliği ?? benim anadolu insanım zaten duasını ediyor oralara uçarken ya da her hangi bir yere uçarken, dudakları kıpır kıpır...bırakın şovu!!!
  • 100 senelik sirketin son sıralarda bulunmasının nedenini son 10 yıllık yonetime suclamak kafasının ustunde saksı tasıyanların isidir ancak.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e, “Suudi Arabistan uçuşlarında Türkçe, İngilizce, Arapça dillerinden sesli ve koltuk arkalarındaki bilgi ekranlarından yazılı dua uygulaması başlatılmasının gerekçesi nedir? Dua uygulaması ile THY’nin güvenli havayolu şirketleri liginde sondan 6. olması arasında bir ilişki var mıdır?” diye sordu.

"THY NEDEN SONDAN 6. SIRADA?"

Oran, Maliye Bakanı’nın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, merkezi Almanya’da bulunan Alman Uçak Kazaları Veri Değerlendirme Merkezi’nin JACDEC, (Jet Airliner Crash Data Evaluation Centre) istatistik sonuçlarına göre THY’nin, Avrupa’da “en güvenli havayolları” sıralamasında 60 şirket arasında 54. sırada yer aldığını belirterek şu soruları yöneltti:
“Dünya devleriyle yarışan THY’nin güvenlik bakımından, sondan 6. sıraya düşmesinin sorumluları kimlerdir?
THY filosundaki uçakların sayısı 1 Ocak 2003 tarihinden itibaren yıllar itibariyle kaçtır? Bunların uçak modeli ve türlerine göre dağılımı nedir?

THY filosundaki uçak sayısının 3 kat artmasına rağmen teknik ve uçucu personel ihtiyacının aynı şekilde artırılmadığı, hatta bu personel sayısının düşürüldüğü bilgisi doğru mudur?

THY’nin güvenlikte küme düşmesi ile Mayıs 2012’de 305 kişinin işten çıkartılması arasında bir ilişki var mıdır?
THY’de personele tanınan yıllık ve haftalık izinlerin asgariye çekilmesi ve eldeki personelden optimalin üzerinde yararlanma girişimleri nedeniyle kazaların arttığı duyumu doğru mudur?

DUA SORUSU

Suudi Arabistan uçuşlarında Türkçe, İngilizce, Arapça dillerinden sesli ve koltuk arkalarındaki bilgi ekranlarından yazılı dua uygulaması başlatılmasının gerekçesi nedir? Dua, Allah ile kul arasındaki bir eylem değil midir, THY niçin buna karışıyor?
Dua uygulaması ile THY’nin güvenli havayolu şirketleri liginde sondan 6. olması arasında bir ilişki var mıdır?”

THY'NİN SONDAN 6. OLMASININ SORUMLUSU KİM?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

sorumlu kim ?? ~ 5 yıl önce
thy nin herseyi rezil derecede kotu...torpil had safhada, haksizlik desen almis yurumus, liyakat yerle bir, calisanlar ozellikle de eski calisanlar kusturulmus, yildirilmis, aidiyet duygusu bitirilmis, is sevki yok edilmis bir de ustune guvenlikte sondan 6. olunmus ise bunun sorumlulari kimlerdir ??? sari cizmeli mehmet aga midir yoksa thy yi son 10 yildan bu yana ozellikle de son donem yonetenler midir ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sonuncu da ~ 5 yıl önce
olabilirdi.Ne var bunda büyütecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vay be.. ~ 5 yıl önce
Kazaları, teknik eksiklikleri, sondan 6. oluşumuzu, bunları yaratan yönetimsel hataları bırakmışız, neler konuşuyoruz ?? Ayrıca ne demiş Umut Oran ? "Dua, Allah ile kul arasındaki bir eylem değil midir, THY niçin buna karışıyor?" burası anayasal LAİK bir ülke değil mi ? Bayrak taşıyan bir hava yolunun herkese eşit uzaklıkta olması gerekmez mi ? o zaman Tel Aviv uçuşlarında da ibranice dualar, hrıstiyan ülkelere yapılan uçuşlarda da incilden bölümler koyalım ?? nedir bu şov merakı, mesaj gönderme antipatikliği ?? benim anadolu insanım zaten duasını ediyor oralara uçarken ya da her hangi bir yere uçarken, dudakları kıpır kıpır...bırakın şovu!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Poland ~ 5 yıl önce
100 senelik sirketin son sıralarda bulunmasının nedenini son 10 yıllık yonetime suclamak kafasının ustunde saksı tasıyanların isidir ancak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Son on yil ~ 5 yıl önce
Son on yilda yine ucak dustu.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000