03 Mayıs 2011, Salı 10:30:48

THY'NİN SKANDAL YABANCI PİLOTLARI!

AirportHaber Haber Koordinatörü Murat Herdem, Türk Hava Yolları pilotlarının nasıl usulsüzlük yaptığını kaleme aldı. Peki, Herdem nelere değindi? İşte o yazı...
  • geçti o senin dediğin günlerrrr....biliyorsun artık paşa paşa yatıyorlar :))
  • İçimizdeki yabancılar kendilerine YABANCI olanlara der ki: "Senin batılı bir ülkede bu mesleği icra etmen gerekir. Burda yapamazsın." Niye? Kardeşim bizim söğüşümüze mani olursun. Seni bile bile işinden etmek durumunda kalırız. Sen git ABD' ye. Şimdi ben diyorum ki, THY' nda çalışan yabancı pilotlarda geçmişinde en az T.C' nde ikamet etme mecburiyeti getirelim. Çalışabilmesi için. Nasıl? Size bir şeyler hatırlattı mı?
  • Onca işsiz pilot varken devletin kurumu yabancı pilot istihdam ediyor, kimsenin sesi çıkmıyor, itiraz etmiyor, protesto etmiyor, durmak yok, koyun gibi yaşamaya devam.
  • Pilotlar isterlerse demokrasiyi bile geri getirirler.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Uçucu Ekip Uçuş Görev ve Dinlenme Süreleri ile Uygulama Esasları Talimatı’na göre, uçucu ekiplerin görev süreleri belirli bir saat esasına dayandırılmıştır.

Buna göre,  her bir uçuş ekip üyesi için, uçuş süresi bir takvim ayında 110 saati, birbirini takip eden üç takvim ayında 300 saati, bir takvim yılı içinde 1000 saati aşamaz.

Dinlenme süreleri de, günlük uçuşlar sonrası en az 8 saat kesin dinlenme süresi, uçuş saati sekiz saati geçtiğinde, dokuz saat uçuş için 10 saat, 10 saatlik uçuş için ise en az 11 saat kesin dinlenme süresi olarak belirlenmiştir.  Bu sürelerin kesilerek uçucu personele görev verilmesi ise kesinlikle yasaklanmıştır.

AirportHaber Haber Koordinatörü Murat Herdem'in kaleme aldığı yazının tamamı için TIKLAYIN

THY'NİN SKANDAL YABANCI PİLOTLARI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 7 yıl önce
geçti o senin dediğin günlerrrr....biliyorsun artık paşa paşa yatıyorlar :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
İçimizdeki yabancılar kendilerine YABANCI olanlara der ki: "Senin batılı bir ülkede bu mesleği icra etmen gerekir. Burda yapamazsın." Niye? Kardeşim bizim söğüşümüze mani olursun. Seni bile bile işinden etmek durumunda kalırız. Sen git ABD' ye. Şimdi ben diyorum ki, THY' nda çalışan yabancı pilotlarda geçmişinde en az T.C' nde ikamet etme mecburiyeti getirelim. Çalışabilmesi için. Nasıl? Size bir şeyler hatırlattı mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Onca işsiz pilot varken devletin kurumu yabancı pilot istihdam ediyor, kimsenin sesi çıkmıyor, itiraz etmiyor, protesto etmiyor, durmak yok, koyun gibi yaşamaya devam.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Pilotlar isterlerse demokrasiyi bile geri getirirler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000