12 Haziran 2012, Salı 09:08:51

THY'NİN SEÇİMİ NE OLACAK?

Çin'in Pekin şehrinde yapılan 68. IATA Dünya Hava Ulaştırma Zirvesi'nde konuşan Temel Kotil, Airbus veya Boeing'ten “motoru yenilenmiş orta menzilli jet uçağı” alımı olasılığına ilişkin çalışmalar yürüttüklerini söyledi.
  • Ben soyliyim size. THY yonetim kurulunda ucak alimlarindan komisyon alan cetenin isine gelmez de ondan. Bir Boeing, bir Airbus 80-100 milyon dolar. Embraer dedigin 40-50 milyon dolarcik.
  • Markasi FETO olsun bak nasilda yok satiyor.
  • neo seçimi en doğru karar olacaktır, çünkü hali hazırda yeni motor için Airbus CFM ve Pratt ile çok sıkı çalışıyor, 2014 sonunda ilk neo uçuş testlerine başlayacak.
  • Sanırım Yönetim Kurulu kararına göre, Yönetimdekiler her uçak alımında bilmem ne kadar oranında bilmem ne primi alıyorlar... Prim zamanı gelmiş anlaşılan.. Yeyin efendiler... Allah Büyük.

THY CEO'su Temel Kotil, Airbus veya Boeing'ten motoru yenilenmiş orta menzilli jet uçağı alımı olasılığına ilişkin çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Kotil, "Bu konu üzerinde çalışıyoruz ancak alınmış bir yönetim kurulu kararı bulunmuyor. Büyümeye devam etmemiz gerekiyor, çünkü hala küçük bir havayolu şirketiyiz" dedi. Airbus ve Boeing 737 modellerinden oluşan karışık bir yolcu uçağı filosuna sahip olan THY, bu üretici şirketlerle yakıt tasarrufu sağlayan motorlarla yenilenmiş versiyonları için görüşmeler yürütüyor.

Hatırlanacağı üzere Brezilya Meclis Başkanı Marco Maia da geçtiğimiz günlerde filodaki Airbus ve Boeing uçakların yerine THY'nin kısa mesafeli uçuşlarda Embraer kullanılması ile ilgili görüşmelerin devam ettiğini açıklamıştı.

Hürriyet

THY'NİN SEÇİMİ NE OLACAK?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Neden Embraer olmaz? ~ 6 yıl önce
Ben soyliyim size. THY yonetim kurulunda ucak alimlarindan komisyon alan cetenin isine gelmez de ondan. Bir Boeing, bir Airbus 80-100 milyon dolar. Embraer dedigin 40-50 milyon dolarcik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yerli ucak olsun bekleyin yaw ~ 6 yıl önce
Markasi FETO olsun bak nasilda yok satiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
neo #1 ~ 6 yıl önce
neo seçimi en doğru karar olacaktır, çünkü hali hazırda yeni motor için Airbus CFM ve Pratt ile çok sıkı çalışıyor, 2014 sonunda ilk neo uçuş testlerine başlayacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Primman ~ 6 yıl önce
Sanırım Yönetim Kurulu kararına göre, Yönetimdekiler her uçak alımında bilmem ne kadar oranında bilmem ne primi alıyorlar... Prim zamanı gelmiş anlaşılan.. Yeyin efendiler... Allah Büyük.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000