04 Haziran 2014, Çarşamba 10:20:40

THY'NİN PİLOT ADAYLARINA SKANDAL UYGULAMA!

AirportHaber yazarlarından Murat Herdem, bu hafta köşesinde Türk Hava Yolları'nın pilot alımında uyguladığı sistemi köşesine taşıdı.
  • Yok dilin önemi yokmuş ,yok eksiklerimiz varmış eee ,thy alacakmış efendim 20tl maaş verecekmiş hem de beyfendiyi egitip eksiklerini giderecekmis :) gerçekten pesss ,sen bu bakışacisiyla devam edersen ...
  • Seni bilmem. Ama ben halk çocuğuyum. Sorunun cevabı bu. Ayrıca yazış tarzından asıl senin nasıl bir ezik olduğun ortaya çıkmış. Bazı gerçekler buraya yazılınca içinize sindiremediniz. Milletin hakkını yiye yiye biryerlere gelip haram yiyorsunuz. Bunca işsiz pilot hakkıyla beklerken üst tiplere geçirilen, öncelikli kaptan yapılan, her yerde kollanan kişiliksiz tiplersiniz. Helal olmayacak. Ve mutlaka çıkacak. Ama çoluğunuzdan ama çocuğunuzdan. Yüce Allah yediğiniz hakları çıkaracaktır. İlaç parası, doktor parası olsun.
  • Milli havayolu şirketimiz THY'nin anlamsız ve mantıksız bir yabancı hayranlığı sonucunda lise mezunu standart altı yabancı pilotlar peşinde koşup,Türk ailelerinin yemeyip-içmeyip evlatlarının geleceği için verdikleri paralarla ve ülkenin kıt kaynaklarıyla eğitim gören yerli pilotları işe almamak için bin bir engel koyması en hafif tabiriyle vicdansızlıktır.Üniversitelerin pilotaj bölümünü yada uçuş okullarını bitirip pilot lisansı almış yabacı dili yeterli her pilotun (çok pilot açığım var diyen) THY'de işe alınması gerekir. Eğer bu pilotlardan bazılarının ufak-tefek eksiklikleri varsa ,THY'nin vereceği eğitimle bunların giderilmesi ve hepsinin işe alınması gerekir.Aksi bir tutum, pahalı ve meşakkatli bir eğitim gerektiren pilotlukla ilgili bütün maddi ve manevi kaynakların çöpe atılmasıdır,vicdansızlıktır,mantıksızlıktır.Lafla değil , milli davranışlarla ve milli uygulamalarla milli olunur!!
  • Anlamadığım olay şu buraya yazanlar neden kendisine hiç bakmıyor? THY açıkca şartlarını belirtmiş bunları sağladıktan sonra neden almasınki ben kendinize bi bakın derim aglıyarak sızlanarak bu iş olmaz. Kendini geliştirerek olur. Saygılar

AirportHaber yazarlarından Murat Herdem, bu hafta köşesinde Türk Hava Yolları'nın pilot alımında uyguladığı sistemi köşesine taşıdı.

Herdem, THY'nin kokpite alımda yerli-yabancı ayrımı yaptığını ifade ederek bazı çarpıcı gerçekleri köşesinden açıkladı. İşe alım sürecinde adaylara yabancı pasaport bile sorulduğunu belirten Herdem, torpil mekanizmasına da vurgu yaptı. 

Pek THY, yerli-yabancı ayrımını nasıl yapıyor, sistem tam olarak nasıl işiliyor ve üniversite ile İngilizce durumu hangi şartlara göre belirleniyor? 

İşte Murat Herdem'in kaleminden pilot alım süreci ve Aydın Çıldır'da verilen eğitimde skandal gibi uygulamaya dair şaşırtan gerçekler...

THY'NİN PİLOT ADAYLARINA SKANDAL UYGULAMA!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (35)

pilot ~ 4 yıl önce
Yok dilin önemi yokmuş ,yok eksiklerimiz varmış eee ,thy alacakmış efendim 20tl maaş verecekmiş hem de beyfendiyi egitip eksiklerini giderecekmis :) gerçekten pesss ,sen bu bakışacisiyla devam edersen ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ezikler e ~ 4 yıl önce
Seni bilmem. Ama ben halk çocuğuyum. Sorunun cevabı bu. Ayrıca yazış tarzından asıl senin nasıl bir ezik olduğun ortaya çıkmış. Bazı gerçekler buraya yazılınca içinize sindiremediniz. Milletin hakkını yiye yiye biryerlere gelip haram yiyorsunuz. Bunca işsiz pilot hakkıyla beklerken üst tiplere geçirilen, öncelikli kaptan yapılan, her yerde kollanan kişiliksiz tiplersiniz. Helal olmayacak. Ve mutlaka çıkacak. Ama çoluğunuzdan ama çocuğunuzdan. Yüce Allah yediğiniz hakları çıkaracaktır. İlaç parası, doktor parası olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mustafa ÖZDEMİR ~ 4 yıl önce
Milli havayolu şirketimiz THY'nin anlamsız ve mantıksız bir yabancı hayranlığı sonucunda lise mezunu standart altı yabancı pilotlar peşinde koşup,Türk ailelerinin yemeyip-içmeyip evlatlarının geleceği için verdikleri paralarla ve ülkenin kıt kaynaklarıyla eğitim gören yerli pilotları işe almamak için bin bir engel koyması en hafif tabiriyle vicdansızlıktır.Üniversitelerin pilotaj bölümünü yada uçuş okullarını bitirip pilot lisansı almış yabacı dili yeterli her pilotun (çok pilot açığım var diyen) THY'de işe alınması gerekir. Eğer bu pilotlardan bazılarının ufak-tefek eksiklikleri varsa ,THY'nin vereceği eğitimle bunların giderilmesi ve hepsinin işe alınması gerekir.Aksi bir tutum, pahalı ve meşakkatli bir eğitim gerektiren pilotlukla ilgili bütün maddi ve manevi kaynakların çöpe atılmasıdır,vicdansızlıktır,mantıksızlıktır.Lafla değil , milli davranışlarla ve milli uygulamalarla milli olunur!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Anlamadığım olay şu buraya yazanlar neden kendisine hiç bakmıyor? THY açıkca şartlarını belirtmiş bunları sağladıktan sonra neden almasınki ben kendinize bi bakın derim aglıyarak sızlanarak bu iş olmaz. Kendini geliştirerek olur. Saygılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000