17 Eylül 2012, Pazartesi 13:24:14

THY’NİN PARİS UÇAĞINDA ARIZA

İstanbul-Paris seferini yapan THY uçağı, hidrolik arızası sebebiyle kalkıştan sonra Atatürk Havalimanı’na geri döndü.
  • Ucağın tüm kanat,burun,gövde ve kuyruğa ait parçaların ismini mi yazacak bi hal sezdim?!Başlayalım mı..flaplar slatlar ...of çok sıkıcı :)
  • sanırım ilk defa uçağa biniyorsun.havada kalacak halin yok herhalde ,bir şekilde zaten aşağıya ineceksin..bak bu uçak bunlar kanatları buda kuyruğu...
  • demekki kötü ki herkes yorum yazıyor..sende kafanı kumdan çıkar artık :))
  • Evet, ben de ucaginbir yolcusu olarak endiselendim ancak thy ve ekibi sorunsuz bir sekilde profesyonelce inis yapti ve bizleri vakitkaybetmedenbaskabir caganakletti. Bun da sadece thy yapabilirdi. Gurur duyuyorum.

 

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Paris seferini yapan uçağı Charles De Gaulle Havalimanı’na gitmek üzere saat 11.44’te havalandı.

Uçağın kaptan pilotu, kalkıştan kısa süre sonra uçakta hidrolik arızası olduğunu farketti ve Atatürk Havalimanı’na geri dönme kararı aldı. Uçak önce Atatürk Havalimanı’na iniş için emergency deklare etti ancak son anda pilot fikrini değiştirdi ve inişini sorunsuz gerçekleştirdi.

Uçakta bulunan 160 yolcu terminale alınırken, TC-JRG kuyruk tescilli uçak bakım için hangara çekildi.

Yolcuların, TC-JRZ kuyruk tescilli bir başka uçakla Paris’e gönderileceği kaydedildi.
 

Airporthaber.com ÖZEL

THY’NİN PARİS UÇAĞINDA ARIZA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

evrencel e cevap'a cevap ~ 6 yıl önce
Ucağın tüm kanat,burun,gövde ve kuyruğa ait parçaların ismini mi yazacak bi hal sezdim?!Başlayalım mı..flaplar slatlar ...of çok sıkıcı :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Evrencel e cevap ~ 6 yıl önce
sanırım ilk defa uçağa biniyorsun.havada kalacak halin yok herhalde ,bir şekilde zaten aşağıya ineceksin..bak bu uçak bunlar kanatları buda kuyruğu...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz yazana ~ 6 yıl önce
demekki kötü ki herkes yorum yazıyor..sende kafanı kumdan çıkar artık :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Evrencel ~ 6 yıl önce
Evet, ben de ucaginbir yolcusu olarak endiselendim ancak thy ve ekibi sorunsuz bir sekilde profesyonelce inis yapti ve bizleri vakitkaybetmedenbaskabir caganakletti. Bun da sadece thy yapabilirdi. Gurur duyuyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000