12 Temmuz 2013, Cuma 11:43:04

THY'NİN ÖZELLEŞTİRMESİNDE SICAK GELİŞME

Türk Hava Yolları'nın kamuya ait hisselerinin özelleştirilmesi çalışmaları çerçevesinde McKinsey ile danışmanlık anlaşması imzalanacak...
  • % 100 özelleşmiş bir kurum nasıl bir şey...hangi ekonomik kuramın içine giriyor...bizde girer çünkü muhtemelen hissedarları çok özel olacak...!!!
  • satılırsa 3. bir kişiye satılacak diye düşünenler çok saf olmalı.. ya yine eşe dosta satılacak ne sandınız?
  • Arkadaslar suna dikkat edin 3 martta biten bir sozlesmeyi. Yeni danismanlik sirketiyle yeniledi. Herhangi bir karar yok. Ve en az 5 sene bu surer.
  • Hamdi Topçu'nun işten atılması gündeme geleceği gibi artık kuyruk acısı başlamakla birlikte TGS'deki ve THY deki Fettullah ve Rizeli tayfanında yaprak dökümü birer birer başlayacak!

Türk Hava Yolları'nın (THY) kamuya ait yüzde 49.12  hissesinin özelleştirme çalışmaları kapsamında, Mc Kinsey Danışmanlık ile danışmanlık hizmet alımı sözleşmesi imzalanacak.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Borsa İstanbul'a yaptığı açıklamada, THY ve iştiraklerinin idari, mali, hukuki durumlarının, maliyet yapılarının analizi, operasyonel performanslarının belirlenmesi, büyüme stratejilerinin izlenmesi ve gerektiğinde özelleştirme stratejilerinin belirlenmesine yardımcı olmak amacıyla danışmanın seçildiğini belirtti.

Yüzde 49.12 oranındaki kamu payı özelleştirme kapsam ve programında bulunan THY'de, özelleştirme çalışmalarına yönelik daha önce imzalanan danışmanlık hizmet alım sözleşmesi 3 Mart'ta sona ermişti.

THY'nin yüzde 49.12 hissesi ÖİB'in elinde bulunurken, yüzde 50.88 hisse ise halka açık.

THY'NİN ÖZELLEŞTİRMESİNDE SICAK GELİŞME

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

devlet korumasında ~ 5 yıl önce
% 100 özelleşmiş bir kurum nasıl bir şey...hangi ekonomik kuramın içine giriyor...bizde girer çünkü muhtemelen hissedarları çok özel olacak...!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
komik ~ 5 yıl önce
satılırsa 3. bir kişiye satılacak diye düşünenler çok saf olmalı.. ya yine eşe dosta satılacak ne sandınız?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Arkadaslar suna dikkat edin 3 martta biten bir sozlesmeyi. Yeni danismanlik sirketiyle yeniledi. Herhangi bir karar yok. Ve en az 5 sene bu surer.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY Uzman ~ 5 yıl önce
Hamdi Topçu'nun işten atılması gündeme geleceği gibi artık kuyruk acısı başlamakla birlikte TGS'deki ve THY deki Fettullah ve Rizeli tayfanında yaprak dökümü birer birer başlayacak!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
asil ~ 5 yıl önce
öncelikler rizelilerı tgs ye aldılar mantıgını unutun kendi adamalrını yerleştirdiler türkiyenın heryeırnden var bende bir rizeli oalrak ki havacılıkta 10 yılım var deneyimse deneyim ama alınmıyorum sebepse işlerine gelmiyorum siyasi düşünce farklılığı!! dilerim hak yerini bulur

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000