23 Mart 2011, Çarşamba 13:47:40

THY'NİN MARMARA'SI GELDİ

Türk Hava Yolları şova devam ediyor. Şirket, 12 uçaklık siparişinden 9'uncusunu da Türkiye’ye getirdi.
  • Airporthaber en son gelen TC-JNM ve TC-JNL tescilli A330-300 Ucaklarini THY teslim aldi, ama hicbir haber okuyamadik sizden. Her yeni ucak icin Haber yapiyordunuz?
  • Teknik hangar önünde uçuşlarını bekliyor jilet gibi sıfır tertemiz aslan parçası yürü THY kim tutar seni... Durmak yok nisan da uçmak ümidiyle marmara
  • BU UCAKLARI KIMLER,NASIL,HANGI MESAI TALIMATI ILE UCURUYOR?BILEN VARMI?
  • Basbakan SAWdan Malezyaya direkt sefer istemisti. Alsinlar bu ucaklardan birini base etsinler SAWda.
Geçtiğimiz yılın son aylarından itibaren sipariş ettiği geniş gövdeli uçakları bir bir filosuna dahil eden Türk Hava Yolları, Airbus A330 siparişlerinin yanı sıra B777-300ER siparişlerini de teslim almaya devam ediyor.
 
Türk Hava Yolları, içinde bulunduğumuz Mart ayının başında 12 uçaklık B777-300ER siparişinden 8’incisi olan TC-JJL kuyruk tescilli “Karadeniz” adlı uçağı Türkiye’ye getirmişti. Şirket, bugün 13:30'da yine aynı sipariş dahilinde olan 9’uncu uçağı da Sabiha Gökçen Havalimanı’na indirdi.
 
Filoya yeni katılan uçağın, “TC-JJM” kuyruk tesciliyle göklerdeki yerini alacağı ve adının da “MARMARA” olacağı öğrenildi. Türk Hava Yolları’nın ünlü futbol kulübü Barcelona’nın renklerine boyanan  ve Jet Airways’ten kiralanan TC-JJB kuyruk tescilli uçağının da ismi de Marmara’ydı.
 
Öte yandan,  Türk Hava Yolları, 12 uçaklık siparişten geri kalan 3 uçağını da bu yıl içerisinde Boeing’ten teslim alacak. 

THY'nin Airbus'tan sipariş ettiği TC-JNM kuyruk tescilli Airbus 330 tipi uçağın da yarın Sabiha Gökçen Havalimanı'na inmesi planlanıyor.
 
İŞTE MARMARA İSİMLİ O UÇAK

©AirportHaber.com ÖZEL
THY'NİN MARMARA'SI GELDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (33)

Misafir ~ 7 yıl önce
Airporthaber en son gelen TC-JNM ve TC-JNL tescilli A330-300 Ucaklarini THY teslim aldi, ama hicbir haber okuyamadik sizden. Her yeni ucak icin Haber yapiyordunuz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Teknik hangar önünde uçuşlarını bekliyor jilet gibi sıfır tertemiz aslan parçası yürü THY kim tutar seni... Durmak yok nisan da uçmak ümidiyle marmara

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
BU UCAKLARI KIMLER,NASIL,HANGI MESAI TALIMATI ILE UCURUYOR?BILEN VARMI?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Basbakan SAWdan Malezyaya direkt sefer istemisti. Alsinlar bu ucaklardan birini base etsinler SAWda.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000