24 Ocak 2012, Salı 17:01:12

"THY'NİN LOT'U ALMASI MANTIKSIZ"

Financial Times, THY'nin Polonya'nın Lot havayolu şirketini alma olasılığı ile ilgili bazı analistlerin böyle bir dönemde zarar eden bir şirketi satın alınmasını "pek mantıklı bulmadığı"nı yazdı THY'nin, Polonya'nın zarardaki Lot havayolu...
  • lotu alip varsova rize seferleri yapilacakmis
  • bazi arkadaslar italyada batan gemiyi diyolar sanirim...
  • orta avrupaya ayak basarsa THY cok büyük avantaj hele LUFTHANSA ya karsi!!
  • bazıları yazmış her ne koşulda olursa olsun batıya inat alalım lot'u diyorlar.böyle saçma bir mantalite mi olur?siyasi çıkarlarla ekonomik ve ticari çıkarları karıştırmamak gerekir.olay bu kadar basit değil. siz avrupalılardan daha mı akıllsınız?eger zaten polonya havayollarını almak çok karlı ve iyi bir yatırım olacaksa da kesinlikle thy'ye bırakmazlar,yedirmezler,kendileri kaparlar. mali durumu çok kötü olan lot'a sadece 2 tane teklif gelmiş olup, bir tanesi thy'den.alım için cazip bir şirket olsaydı çok teklifler yağardı lot'u almak için.dünyada sizden daha akıllısı,paralısı yok mu bunları düşünecek kadar ?lütfen geniş ve detaylı düşünelim.
Financial Times, THY'nin Polonya'nın Lot havayolu şirketini alma olasılığı ile ilgili bazı analistlerin böyle bir dönemde zarar eden bir şirketi satın alınmasını "pek mantıklı bulmadığı"nı yazdı THY'nin, Polonya'nın zarardaki Lot havayolu şirketini alma olasılığı, yurt dışında da ilgi uyandırdı. Financial Times gazetesi, böyle bir dönemde zarar eden bir şirketi satın almanın "pek mantıklı bulmadığı"nı belirtirken, gazeteye konuşan Polonya Hazine Sözcüsü Magdalena Kobos da, konunun Aralık ayında THY temsilcileriyle Varşova'da görüşüldüğünü, Lot için potansiyel bir diğer alıcının bulunduğunu söyledi.

Son Dakika'nın haberine göre; ekonomi gazetesi Financial Times, THY'nin, Lot'un özelleştirme süreci ve yatırım potansiyeline ilişkin bir "ön inceleme"nin yapılacağı yönündeki açıklamasına dikkat çekerek, "Ancak bazı analistler, zarar eden Polonyalı hava yolu şirketinin kontrolünü ele almaya yönelik bir anlaşmayı pek mantıklı bulmadı" diye yazdı.

"THY HIZLA BÜYÜDÜ, REKLAMDA REKOR HARCAMA YAPTI"

THY'nin hızlı büyüdüğünü, son 3 yılda 50 uçak daha alarak filosunu 180 uçağa çıkarttığını, "profilini yükseltme amacıyla reklamlarda rekor bir harcama yaptığı"nı kaydeden gazete, THY'nin açıklamasının ardından şirketin hisselerinin değerinin yükseldiğini ancak bazı analistlerin bir birleşmeden sonra borç düzeyleri, potansiyel karlılığı ve yönetim ile ilgili kaygılarına işaret etti.

"BU ZOR DÖNEMDE BÖYLE BİR ALIM GEREKLİ DEĞİL"

İngiliz gazetesi, bu bağlamda BGC Partners'den Erdem Hafızoğlu'nun "Bu zor dönemde böyle bir alım gerekli olduğunu düşünmüyorum" değerlendirmesini yansıttı. Haberde Polonyalı devletin birkaç yıldır Lot'u özelleştirmeyi amaçladığını, Lot'un geçen yıl 15 milyon dolar zarar ettiğini de vurguladı.

POLONYALI SÖZCÜNÜN AÇIKLAMALARI

Bu arada haberde Polonya Hazine Bakanlığı Sözcüsü Magdalena Kobos'un Financial Times'e yaptığı açıklamalara da yer verildi. Kobos, THY temsilcilerinin geçen Aralık Ayında konuyu Varşova'da görüştüklerini belirtirken, Lot için diğer bir potansiyel alıcının da bulunduğunu ancak, bu alıcının adının açıklanmasını istemediğini söyledi. Magdalena Kobos ayrıca, satışın büyüklüğü konusunda henüz bir karar alınmadığını da belirtti.

Financial Times, görüşmeler için henüz bir takvim belirlenmemiş olsa da Polonya'nın anlaşmayı bu yılın sonuna kadar sonuçlandırmak istediğini kaydetti. Gazete, Polonya'nın, Lot'un yüzde 50'isinden fazlasını satabilmek için şirketi stratejik önemi olan şirketler listesinden çıkartması gerekeceğine dikkat çekti.
"THY'NİN LOT'U ALMASI MANTIKSIZ"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Misafir ~ 6 yıl önce
lotu alip varsova rize seferleri yapilacakmis

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
bazi arkadaslar italyada batan gemiyi diyolar sanirim...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
orta avrupaya ayak basarsa THY cok büyük avantaj hele LUFTHANSA ya karsi!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
bazıları yazmış her ne koşulda olursa olsun batıya inat alalım lot'u diyorlar.böyle saçma bir mantalite mi olur?siyasi çıkarlarla ekonomik ve ticari çıkarları karıştırmamak gerekir.olay bu kadar basit değil. siz avrupalılardan daha mı akıllsınız?eger zaten polonya havayollarını almak çok karlı ve iyi bir yatırım olacaksa da kesinlikle thy'ye bırakmazlar,yedirmezler,kendileri kaparlar. mali durumu çok kötü olan lot'a sadece 2 tane teklif gelmiş olup, bir tanesi thy'den.alım için cazip bir şirket olsaydı çok teklifler yağardı lot'u almak için.dünyada sizden daha akıllısı,paralısı yok mu bunları düşünecek kadar ?lütfen geniş ve detaylı düşünelim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000