18 Mart 2015, Çarşamba 12:25:40

THY'NİN LONDRA UÇUŞUNDA SEFER DUASI

THY’nin önceki gün İstanbul-Londra uçuşunda,koltuk arkası ekranlardan Peygamberin sefere çıkarken okuduğu ‘’Sefer duası’’ yayınlandı, ortalık karıştı.
  • Ne olmuş okunsun. Allah kabul etsin.
  • %99 müslüman olan memlekette %99 unun arapça bilmediğini ve arap-suud hayranı olduğunu, bir o kadarının da kuranı türkçe bile okumadığını, ama gerçek islam bu değil diye ahkam kestiğini biliyor musunuz...ya da namaz surelerinden birinde neden ebu leheb ellerin kurusun diye beddua ettiklerini namaz kılan kaç kişi bilir.
  • gavurun yaptığı uçağa bin, arapça dua et, sonucu cennet-cehenneme bağla sonra da burada ahkam kes, ne güzel bir dünya yaratmışsınız siz de o işler öyle değil. ahlaklı olmak ve insanlık da benim için değerlidir; gerisini anlamam da ilgilenmem de, varsın cennet sizin olsun, böyle olacaksa oralarda da işim olmaz.
  • egyptair her uçuşunda sefer duası okutuyor eleştirilmesi gereken bir durum yok bir ateist bile sizin kadar rahatsız olmaz bundan yol boyunca dinletmediler 1 dakikadan kimseler rahatsız olmaz tabi bizim milletten başka

THY’nin önceki gün İstanbul-Londra uçuşunda,koltuk arkası ekranlardan Peygamber'in sefere çıkarken okuduğu ‘’Sefer duası’’ yayınlandı, ortalık karıştı.

11.15’te kalkan TK 1963 sefer sayılı uçakta, koltuk arkasında bulunan ekranlarda Hz. Muhammed’in sefere çıkmadan önce okuduğu dua, tekbir ve sureler yayınlandı, hoparlörlerden de dua okutuldu. Yolcuların şikayeti üzerine yayın kesildi ancak kısa süre sonra yayın tekrar devreye girdi. Bunun üzerine kabin amiri gelerek yolculardan özür diledi.

THY yetkilileri Sözcü’ye yaşananları doğrulayarak “Olay teknik bir arızadır” dediler. Daha önce umre ve hac uçuşlarında dua okunduğunu belirten THY yetkilileri, “Aynı uçak Londra seferine de gidince sistem arızası nedeniyle yanlış bir giriş olmuş’’ dediler. (Sözcü)

THY'NİN LONDRA UÇUŞUNDA SEFER DUASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (102)

Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Ne olmuş okunsun. Allah kabul etsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
%99 ~ 3 yıl önce
%99 müslüman olan memlekette %99 unun arapça bilmediğini ve arap-suud hayranı olduğunu, bir o kadarının da kuranı türkçe bile okumadığını, ama gerçek islam bu değil diye ahkam kestiğini biliyor musunuz...ya da namaz surelerinden birinde neden ebu leheb ellerin kurusun diye beddua ettiklerini namaz kılan kaç kişi bilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Agnostik ~ 3 yıl önce
Türkiye'nin %99'u müslüman değil her yeni doğana sormadan kimliğine islam yazılırsa böyle bir istatistiğin konuşulması normal.
uçak ~ 3 yıl önce
gavurun yaptığı uçağa bin, arapça dua et, sonucu cennet-cehenneme bağla sonra da burada ahkam kes, ne güzel bir dünya yaratmışsınız siz de o işler öyle değil. ahlaklı olmak ve insanlık da benim için değerlidir; gerisini anlamam da ilgilenmem de, varsın cennet sizin olsun, böyle olacaksa oralarda da işim olmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
egyptair her uçuşunda sefer duası okutuyor eleştirilmesi gereken bir durum yok bir ateist bile sizin kadar rahatsız olmaz bundan yol boyunca dinletmediler 1 dakikadan kimseler rahatsız olmaz tabi bizim milletten başka

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000