16 Aralık 2008, Salı 07:51:06

"THY'nin karizması çizildi!"

Hürriyet Gazetesi yazarlarından Cengiz Semercioğlu, AirportHaber'in gündeme getirdiği Temel Kotil'in VIP salonundaki terlikli halini değerlendirmiş...
  • leo , birde Türkçe bilseydin çok güzel olacaktı.Ne yazmışsın anlamak mümkün degil!
  • BU KADAR TÜRK HAVA YOLLARI DÜSMANLIGIDA FAZLA OLUYOR ARTIK. SIZ NE BICIM HAVACISINIZ: TERBIYESIZLIK ETMEYIN. SÖZÜM "HAVACI" YA. DÜNYANIN BASKA BIR ÜLKESINDE VARMI ACABA BU KADAR KENDI INSANINI VEYA MILLI KURULUSLARINI ASAGILAYAN? YAZIKLAR OLSUN SIZE. AIRPORT HABER DE KENDINE BIRAZ CEKIDÜZEN VERSIN VE HERKESIN HAVACILIK SITESI OLSUN.
  • Genel Müdür terlikle ortalıkta ayağını şıpırtdatmaz arkadaşlar.Eşini de ayıbı varmış gibi arkasından sürüklemez.
  • Ne güzel yazmışsınız. THY nerelere geldi diye. Aynen öyle. İşte bu insanlarla o hallere geldi. Yoksa THY parmakla gösterilen bir kuruluştu. Şimdi ise mecbur kalındıkça uçulması gereken havayolu olmuş. Nerelere getirdiler hakikaten.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil'in hac dönüşü havaalanında çekilmiş terlikli fotoğrafına bakıyorum.

Eleştirmek istemiyorum. Anlamaya çalışıyorum. Belki uzun uçuşta kabinde rahat etmek için giydi. Dini vecibesini yerine getirmenin huzuruyla kılığına kıyafetine dikkat etmedi. Belki pasaportta geçmeden önce ihramını değiştirirken ayağında unuttu. Hepsi olabilir. Bir insanlık hali deyip geçebilirim.

Ama geçemiyorum. Gözüm terliğine, çorabına, elindeki çantasına taklıyor. Ne koşulda olursa olsun, ister dini vecibeden dönsün, ister tatilden   o koltukta oturuyorsan eğer giyim kuşamına dikkat edeceksin.

Temel Kotil sıradan biri değil ki havaalanında adım başı bulunan onlarca personelin tamamının Genel Müdürü.

Genel Müdür ayağında şıpıdık terlikle personelin karşısına çıkarsa o personel apronda deve de keser, gün gelir sarıkla işe gelme cesareti de gösterir.

Bu fotoğraf sokakta ya da Kotil'in evinin önünde çekilse hir bir itirazım olmaz. Ama orası sıradan bir yer değil, havaalanı; yani Genel Müdür'ün iş yeri.
 
Hangi Genel Müdür iş yerine bu kıyafetle gidiyor.

İnsanlık hali de, dalgınlık da olsa dikkatsizlik de olsa bu yüzden farketmez.

Genel Müdür hem kendi hem de THY'nin karizmasını fena halde çizdirmiştir.Cengiz Semercioğlu / Hürriyet 

"THY'nin karizması çizildi!"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Rumuz ~ 9 yıl önce
leo , birde Türkçe bilseydin çok güzel olacaktı.Ne yazmışsın anlamak mümkün degil!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Göktürkler ~ 9 yıl önce
BU KADAR TÜRK HAVA YOLLARI DÜSMANLIGIDA FAZLA OLUYOR ARTIK. SIZ NE BICIM HAVACISINIZ: TERBIYESIZLIK ETMEYIN. SÖZÜM "HAVACI" YA. DÜNYANIN BASKA BIR ÜLKESINDE VARMI ACABA BU KADAR KENDI INSANINI VEYA MILLI KURULUSLARINI ASAGILAYAN? YAZIKLAR OLSUN SIZE. AIRPORT HABER DE KENDINE BIRAZ CEKIDÜZEN VERSIN VE HERKESIN HAVACILIK SITESI OLSUN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 9 yıl önce
Genel Müdür terlikle ortalıkta ayağını şıpırtdatmaz arkadaşlar.Eşini de ayıbı varmış gibi arkasından sürüklemez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havacı ~ 9 yıl önce
Ne güzel yazmışsınız. THY nerelere geldi diye. Aynen öyle. İşte bu insanlarla o hallere geldi. Yoksa THY parmakla gösterilen bir kuruluştu. Şimdi ise mecbur kalındıkça uçulması gereken havayolu olmuş. Nerelere getirdiler hakikaten.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000