21 Haziran 2008, Cumartesi 13:42:33

THY'nin kararı soğuk duş etkisi yaptı!

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı Celal Sönmez, THY Bursa Şatış Müdürlüğü'nün kapatılması yönünde alınan kararın, kendileri için soğuk duş etkisi yaptığını söyledi.
  • THY nin Bursa ofisini kapatip kapatmamasi kendi bilecegi istir, luzumunu gorurse tekrar gelir, Yurtdisinda bir turizimci ve Bursali olarak boyle dusunuyorum Bursamizda yeterli IATA acentalari ve THY bileti duzenleyen yetkili acentalar vardir, boylelikle hizmeti onlar daha iyi verirler.Asil soylemek istedigim sudur Bursamizda kesin yeterli kapasite var Bursali is adamlarina sesleniyorum lutfen kendi ucak sirketinizi kurun bence once pervaneli ucaklar ile baslanabilir cunku yolcusu yogun olan sehirler cok uzak degildir ve bu ucaklarin masraflari diger ucaklara gore daha dusuktur, arastirma yapildiginda bunun boyle oldugu gorulecektir.
  • Koparılan gürültüyü anlayamıyorum. THY satış ofisinin kapatılması Bursalılara ne zarar verecek? Internetten, call centerdan, alandan, acenteden bilet alabiliyorlar zaten. THY satış ofisi bilet satmazsa dünya mı yıkılacak?

Bursa ekonomisinin lokomotif kuruluşu konumunda olan BTSO'nun Yönetim Kurulu Başkanı Sönmez, THY Bursa Satış Müdürlüğü'nün 30 Haziran'da kapatılma kararını değerlendirdi. BTSO olarak yıllardan beri ellerinden gelen herşeyi yaptıklarını söyleyen Celal Sönmez, "Bugün kentimizin havayolu ulaşımı konusunda istenilen noktaya varabildiğini söylememiz ne yazık ki mümkün değil. Yenişehir Havaalanı'nı bir iki bağlantı dışında bir türlü etkin bir şekilde kullanamıyoruz. Bütün bunların üstüne 30 Haziran'dan itibaren THY Bursa Satış Müdürlüğü'nün kapatılma kararı alınması, bizim için soğuk duş etkisi yaptı diyebiliriz. Kentlerin oluşturduğu katma değerler düşünülmeden, alınan kararlar üzüntü meydana getiriyor. Uygulamanın sadece Bursa'yı değil, tüm illeri kapsaması da çok önemli değil. Çünkü Bursa hem yaz, hem kış turizminde büyük potansiyeli olan, 2 milyondan fazla nüfusa sahip ve bu ülkenin İstanbul'dan sonra en çok ihracat yapan 2. ili konumundadır. Hem alınan son kararın gözden geçirilmesini, hem de kentin havayolu ulaşımı sorununun bir an önce ele alınmasını bekliyoruz" dedi.

THY'nin kararı soğuk duş etkisi yaptı!

Facebook Yorum

Yorumlar

Turkijeonline ~ 10 yıl önce
THY nin Bursa ofisini kapatip kapatmamasi kendi bilecegi istir, luzumunu gorurse tekrar gelir, Yurtdisinda bir turizimci ve Bursali olarak boyle dusunuyorum Bursamizda yeterli IATA acentalari ve THY bileti duzenleyen yetkili acentalar vardir, boylelikle hizmeti onlar daha iyi verirler.Asil soylemek istedigim sudur Bursamizda kesin yeterli kapasite var Bursali is adamlarina sesleniyorum lutfen kendi ucak sirketinizi kurun bence once pervaneli ucaklar ile baslanabilir cunku yolcusu yogun olan sehirler cok uzak degildir ve bu ucaklarin masraflari diger ucaklara gore daha dusuktur, arastirma yapildiginda bunun boyle oldugu gorulecektir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yorumcu ~ 10 yıl önce
Koparılan gürültüyü anlayamıyorum. THY satış ofisinin kapatılması Bursalılara ne zarar verecek? Internetten, call centerdan, alandan, acenteden bilet alabiliyorlar zaten. THY satış ofisi bilet satmazsa dünya mı yıkılacak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000