18 Ağustos 2011, Perşembe 17:50:02

THY'NİN "KARADENİZ" UÇAĞI GİDİYOR

Türk Hava Yolları’nın Jet Airways’ten 2008 yılında kiraladığı TC-JJC tescilli B777-300ER “Karadeniz” isimli uçağı gidiyor.
  • yolc gözüyle konuşcağım karadeniz uçağı ile seyahet ettim business koltkarı harikaydı ve geçenlerde yeni gelen thy nin kendine ait 777 si ile business da gttim koltukları beyenmedim açıkçası eski business koltkları aşırı güzel rahat ve havalıydı yeni uçakların business koltkları aynen çiftli koltuk gib cam kenarlarında 2 li sıra ortada yanyana 3 lü sıra eğer cam kenarında otruyorsanız ve yanınızdaki insan uyuyorsa kalkıp tvalete gitmeniz sonderece zor adamın üzerinden atlayarak geçiyorsn resmen, thy yetkilileri lütfen bu konuya el atsın eski business koltklarını istiyoruz lütfen !!
  • Hic kimse first class olayina girmemis. Gonderilen ucaklarda fclass servis veriliyordu ve bu buyuk reklamlarla duyuruldu. Aşçı bile kondu bu ucaklara. Ancak siparis edilenlerde business ve premium economy var (ki bana kalirsa da en dogrusu). O kadar reklam bosuna mi yapilmis oldu?
  • ben configuration ile alakalı sanıyordum. meger direk şirketle alakalıymış. neyse en azından yeni bişey ogrendim, sağolasın arkadaşım, eline sağlık.
  • Kimse bilemedi, açıklayayım o zaman. Boeing uçaklarında model tipinden sonraki iki hane gönderi kodudur. Satın alan firmaya göre verilir. Kodunun donanım ya da uçak konfigürasyonu ile alakası yoktur. THY'nin kodu da F2'dir. Mesela Pegasus'un da 2R'dir. Eğer Pegasus ve THY tamamen aynı uçağı sipariş etsin birisi 2R diğeri F2 olur. Keza THY'nin 737leri B737-8F2 ama 777leri ise B777-3F2'dir. Detaylar: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Boeing_customer_codes
Türk Hava Yolları’nın son zamanlarda en çok sipariş verdiği uçaklardan olan B777-300ER’ler filoya katılmaya başladıkça kiralık olan B777-300ER tipi uçakları göndermeye devam ediyor.

2008 yılının sonunda Jet Airways’ten kiralandığında VT-JEE tescilli B777-300ER tipi uçak boyamasının ardından gönderileceği tarihi beklemeye başladı.

Son uçuşunu Salı günü yapan “Karadeniz” isimli uçağı Jet Airways’e teslim edileceği ve VT-JEL tescilini alacağı belirtildi.

THY’nin kiralık olan diğer Boeing 777 tipi uçaklarından TC-JJB'nin de Eylül ayının ilk haftası, TC-JJD tescilli uçak da Kasım ayının ilk haftasında iade edileceği belirtildi.©AirportHaber.com ÖZEL
THY'NİN "KARADENİZ" UÇAĞI GİDİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

Misafir ~ 7 yıl önce
yolc gözüyle konuşcağım karadeniz uçağı ile seyahet ettim business koltkarı harikaydı ve geçenlerde yeni gelen thy nin kendine ait 777 si ile business da gttim koltukları beyenmedim açıkçası eski business koltkları aşırı güzel rahat ve havalıydı yeni uçakların business koltkları aynen çiftli koltuk gib cam kenarlarında 2 li sıra ortada yanyana 3 lü sıra eğer cam kenarında otruyorsanız ve yanınızdaki insan uyuyorsa kalkıp tvalete gitmeniz sonderece zor adamın üzerinden atlayarak geçiyorsn resmen, thy yetkilileri lütfen bu konuya el atsın eski business koltklarını istiyoruz lütfen !!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Hic kimse first class olayina girmemis. Gonderilen ucaklarda fclass servis veriliyordu ve bu buyuk reklamlarla duyuruldu. Aşçı bile kondu bu ucaklara. Ancak siparis edilenlerde business ve premium economy var (ki bana kalirsa da en dogrusu). O kadar reklam bosuna mi yapilmis oldu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
ben configuration ile alakalı sanıyordum. meger direk şirketle alakalıymış. neyse en azından yeni bişey ogrendim, sağolasın arkadaşım, eline sağlık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Kimse bilemedi, açıklayayım o zaman. Boeing uçaklarında model tipinden sonraki iki hane gönderi kodudur. Satın alan firmaya göre verilir. Kodunun donanım ya da uçak konfigürasyonu ile alakası yoktur. THY'nin kodu da F2'dir. Mesela Pegasus'un da 2R'dir. Eğer Pegasus ve THY tamamen aynı uçağı sipariş etsin birisi 2R diğeri F2 olur. Keza THY'nin 737leri B737-8F2 ama 777leri ise B777-3F2'dir. Detaylar: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Boeing_customer_codes

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000