19 Mart 2013, Salı 12:25:20

THY’NİN İKİ PİLOTUNA GASP ŞOKU!

Türk Hava Yolları’nda görev yapan iki pilot Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nin başkenti Kinsaşa’da önce tartaklandı sonra da gasp edildi.
  • öyle farklı noktalara uçuyoruz ki,Türk Bayrağını buralarda dalgalandırmak,gerçekten çok güzel ve gurur verici.ancak can güvenliğimiz var mı?hayır yok.Biz bunu biliyor muyuz?evet biliyoruz.bazılarınız diyor ki,çıkmayın ozaman efendim orada dışarı.o öyle olmuyor işte,bir bayan olarak basınçtan dolayı,her ay olması gereken hastalıklarınız bir anda değişe biliyor ve otelde bulamadığınız hijyen malzemesini dışardan almanız gerekiyor.orada kaptanların başına gelmiş bu durum,çok geçmiş olsun ama bu 2 hostes kızımızın başına gelseydi,hem darp ediliceklerdi,hem kaptandan hem amirlerinden azar işiteceklerdi,hemde döndüklerinde şirketten uyarı alıcaklardı.madem ki imkan var keşke daha iyi bir otele en başından geçilseydi.sorun dışarı çıkanda değil,sorun oraya uçuş yapmakta değil.Asıl sorun yönetimin tedbirsizliğnde.
  • Tek yorumum tasaruf yapmayi dusunen ( yalaka ) kendini yonetim onunde sirketi extra giderlerden koruyan mudur sonradan daha guvenli bolgeden hotel ayarlayabilen yoneticiye daha onceden niye boyle organizasyonu yapmadigi icin sorgulamak. Pilotlarin riskli ulke olan bir ulkede (kendileri de bunu bilmektedir) sokaklarda eglence aramalarinda sakincali oldugunu ( bildiklerine ragmen ) hatirlatmalari da ucus brifing dosyalarinda yer almasi sagliklidir.
  • Daha güvenlisi vardı neden başta ayarlanmadı. 3 kuruş için ekibini riske atmaya deger mı? Yolcu görmezimi ekibine verdiğin degeri ? Ya cana zarar gelse ya kızlarımıza bişey olsa ?
  • Yahu beni ne cok dikkate aliyosunuz. Salagin tekiyim iste.

Türk Hava Yolları’nın Ağustos ayında sefer başlattığı 200’üncü uçuş noktası Kinsaşa’da THY pilotları sokak serserileri tarafından önce tartaklandı sonra da üzerlerindeki para ve değerli eşyaları gasp edildi.

THY’nin Boeing filosunda görevli kaptan ve ikinci pilot, Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nin başkenti Kinsaşa’daki şehir turunda ölümle burun buruna geldi. Kongolu bir grup sokak serserisi, otellerinden çıkarak etrafı dolaşmak isteyen iki pilotun yolunu kesti.

Polis olduklarını söyleyerek Türk pilotların pasaportlarını isteyen Kongolu grup, pilotların pasaportlarının üzerlerinde olmaması üzerine bu kez para istedi. Pilotların itiraz etmesi üzerine sokak ortasında iki Türk pilotu darp etmeye başlayan Kongolular, zorla üzerlerindeki para ve değerli eşyaları gasp ederek hızla olay yerinden uzaklaştı.

Pilotlar otele döndüklerinde olayla ilgili Türk Hava Yolları yetkililerine bilgi verdi. THY Uçuş İşletme Başkanlığı, yaşanan bu üzücü olayı bütün pilotlara duyurarak özellikle Afrika’nın güvenlik sıkıntısı yaşanan ülkelerine gerçekleştirilen uçuşlarda mecburi olmadıkça otel dışına çıkmamalarını istedi.

Öte yandan Airporthaber’e gelen bilgilere göre, Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nin başkenti Kinsaşa’da yaşanan bu olay sonrası, personelin konakladığı otelin değiştirilerek daha güvenli sayılabilecek bir bölgede ekiplerin konaklanması için bir başka otel ayarlandığı öğrenildi.

  ©Airporthaber ÖZEL  

THY’NİN İKİ PİLOTUNA GASP ŞOKU!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (50)

yönetim ~ 5 yıl önce
öyle farklı noktalara uçuyoruz ki,Türk Bayrağını buralarda dalgalandırmak,gerçekten çok güzel ve gurur verici.ancak can güvenliğimiz var mı?hayır yok.Biz bunu biliyor muyuz?evet biliyoruz.bazılarınız diyor ki,çıkmayın ozaman efendim orada dışarı.o öyle olmuyor işte,bir bayan olarak basınçtan dolayı,her ay olması gereken hastalıklarınız bir anda değişe biliyor ve otelde bulamadığınız hijyen malzemesini dışardan almanız gerekiyor.orada kaptanların başına gelmiş bu durum,çok geçmiş olsun ama bu 2 hostes kızımızın başına gelseydi,hem darp ediliceklerdi,hem kaptandan hem amirlerinden azar işiteceklerdi,hemde döndüklerinde şirketten uyarı alıcaklardı.madem ki imkan var keşke daha iyi bir otele en başından geçilseydi.sorun dışarı çıkanda değil,sorun oraya uçuş yapmakta değil.Asıl sorun yönetimin tedbirsizliğnde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tasaeuf ~ 5 yıl önce
Tek yorumum tasaruf yapmayi dusunen ( yalaka ) kendini yonetim onunde sirketi extra giderlerden koruyan mudur sonradan daha guvenli bolgeden hotel ayarlayabilen yoneticiye daha onceden niye boyle organizasyonu yapmadigi icin sorgulamak. Pilotlarin riskli ulke olan bir ulkede (kendileri de bunu bilmektedir) sokaklarda eglence aramalarinda sakincali oldugunu ( bildiklerine ragmen ) hatirlatmalari da ucus brifing dosyalarinda yer almasi sagliklidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yuh ~ 5 yıl önce
Daha güvenlisi vardı neden başta ayarlanmadı. 3 kuruş için ekibini riske atmaya deger mı? Yolcu görmezimi ekibine verdiğin degeri ? Ya cana zarar gelse ya kızlarımıza bişey olsa ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dc3 ~ 5 yıl önce
Yahu beni ne cok dikkate aliyosunuz. Salagin tekiyim iste.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
FRAK ~ 5 yıl önce
onu fark ettik de , keşke sadece salak olsan ; ona üzüldük biraz..

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000