21 Aralık 2008, Pazar 08:35:13

"THY'nin hiç mi suçu yok?"

Sabah Gazetesi yazarı Yavuz Donat, Türk Hava Yolları'nın iptal edilen seferlerinden dolayı yolcuların mağdur edildiğini ve bu durumda THY'nin kendisini sorgulaması gerektiğini belirtiyor...
  • keyf! KALİTEN YAZDIĞIN KADARDIR! SENİN SEVİYENE DÜŞEMEM İSTESEM DE!
  • Bu EUROVISION gerzeğine niye söz verirsiniz burada anlamam.Pilotlarımıza laf atılınca ilkeler unutuluyor galiba sevgili airport haber?!!!Bu arada bu gerzekten kar ve sisin bir doğal afet(!) olduğunuda öğrendik!Hem gerzek hem cahil,adam duble defolu!
  • Asiavision! Rus uçaklarını öven yok burda. Olayı rayından çıkarıp farklı yerlere getirmeye çalışma. Rus uçaklarının düşme sebebi pilot hatası değil uçakların boeing airbus gibi kaliteli olamamasıdır.
  • bir havayolu için önemli olan ilk şey uçuş güvenliğidir. Kaptanlara kalsa belki uçağı sağ sağlim indirebilirler ama bu işte risk alınmaz. İnsanların varacakları yere hiç gidememesindense bir kaç saat sonra gitmeleri daha makuldür. Bir gazateci yazarıdan böyle bir yaz... hiç yakışmıyor...

İstanbul'dan gelenler "uçak saatlerce rötar yaptı, perişan olduk" dediler. Ankara'dan gelenler "ne mutlu size, halinize şükredin" diye tepki verdiler.
İstanbul'dan gelenlerin içinde "örneğin" Fenerbahçe 2'nci Başkanı Nihat Özdemir de vardı. Ankara'dan gelenlerin içinde "örneğin" AK Parti Milletvekili Tahir Öztürk de.

Saat 14.25'te yapılması gereken Ankara-Elazığ uçuşu "iptal." Yolculara denildi ki: "Malatya'ya uçacaksınız... Oradan otobüsle Elazığ'a geçeceksiniz"
16.30'da "Malatya'ya uçuldu."Malatya Erhaç Havaalanı'ndan Elazığ'a gidiş 138 kilometre. THY otobüsünü beklemedik. Otomobille gittik. Elazığ'a, 19.30'da gelebildik.

Her zaman olduğu gibi elbette THY'nin en ufak "ihmali, kusuru" yok. THY "sütten çıkmış ak kaşık." Suçlu "olumsuz hava koşulları" falan filan. "Tek soru" soralım:
- Son 10 günde Elazığ seferleri kaç kez gecikti, kaç kez iptal edildi ve hep mi hava koşulu olumsuzdu?

THY'nin "aynaya bakmaya, özeleştiri yapmaya" ihtiyacı var.


Yavuz Donat / Sabah

"THY'nin hiç mi suçu yok?"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

EUROVISION ~ 9 yıl önce
keyf! KALİTEN YAZDIĞIN KADARDIR! SENİN SEVİYENE DÜŞEMEM İSTESEM DE!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
keyf ~ 9 yıl önce
Bu EUROVISION gerzeğine niye söz verirsiniz burada anlamam.Pilotlarımıza laf atılınca ilkeler unutuluyor galiba sevgili airport haber?!!!Bu arada bu gerzekten kar ve sisin bir doğal afet(!) olduğunuda öğrendik!Hem gerzek hem cahil,adam duble defolu!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
EUROVISION ~ 9 yıl önce
Asiavision! Rus uçaklarını öven yok burda. Olayı rayından çıkarıp farklı yerlere getirmeye çalışma. Rus uçaklarının düşme sebebi pilot hatası değil uçakların boeing airbus gibi kaliteli olamamasıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
havacı ~ 9 yıl önce
bir havayolu için önemli olan ilk şey uçuş güvenliğidir. Kaptanlara kalsa belki uçağı sağ sağlim indirebilirler ama bu işte risk alınmaz. İnsanların varacakları yere hiç gidememesindense bir kaç saat sonra gitmeleri daha makuldür. Bir gazateci yazarıdan böyle bir yaz... hiç yakışmıyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000