01 Mayıs 2013, Çarşamba 09:18:27

THY'NİN HEDEFİ EN BÜYÜK OLMAK

Türk Hava Yolları rekorlar kırarak büyüyor, Avrupa'nın lider hava yolu olmak için atılımlarını sürdürüyor.
  • Sirket degil sen bitmissin sacmaliyon ...
  • Ne ictin sen kardes:)
  • uyduruk dediğimiz ryanairin bile seferde 310 uçağı var bakın sadece ryanair dedim diğerlerini yazmadım henüz biraz zor olursunuz en büyük filo
  • Sonuna kadar haklisin.anlatmak istedigimi belki ben yanlis ilettim belki eksik kaldi. Bu donemde olanlar kiyaslarsak esi benzeri olmayan cinsten.kiyim olsun ah alma olsun vs. amaclar baska buna isyanimiz.ekranin onunde oynanan oyun aslinda en hafifi.ekran arkasi daha urkutucu.vurgulamak istedigim buydu.. Suni gundemlerle milleti oyala-uyut taktigi bu. asil sinsi plan geri planda ve daha buyuk :(+

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, TRT Haber’de yayınlanan Gündem programında bugünü ve geleceği anlattı.

Türk Hava Yolları büyük uçak filosu ve uçuş ağı ile göz dolduruyor.

Uçak filosunu artırmak için Türk sivil havacılık tarihinin en büyük uçak siparişini veren havayolu şirketi gözünü zirveye dikti.

Avrupa'daki hava yolları yerinde sayarken Türk Hava Yolları büyümesi ile rakiplerine parmak ısırtıyor.

Temel Kotil, ''Şu anda 218 uçağı olan bir hava yoluyuz. Teslimatı da bekleyen 277 uçağımız var. 2020 yılında tabi ki bazı uçaklarımızı kira süresi dolunca geri vereceğiz, 408 uçağımız olacak. Bu da Avrupa'daki en büyük filodan daha büyük olacak'' dedi.

150 milyon kapasiteli yeni havalimanı inşa edilmesi ile dünyanın yeni ağırlık merkezi İstanbul olacak. Türk Hava Yolları da bu kapasiteyi karşılamak için kolları sıvadı.

Temel Kotil, "Dolayısıyla İstanbul dünyanın havacılık merkezi oluyor, 2050 gelmeden inşallah burası dünyanın havacılık merkezi olarak ilan edilecek. Yeni havalimanında bizim planladığımız 2020'ye kadar günde 200 bin yolcuyu konuk edeceğiz. Transfer yolcu bu bir o kadarını da içeri alacağız İstanbul'a… 2020 yılında 100 milyon yolcuyu geçmeyi planlıyoruz, bu yıl 46 milyondayız" diye konuştu.

Hava taşımacılığı alanında dünyada yeni "nüfuz" mücadelesinin Afrika'da olduğunu vurgulayan Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, bu bölgede de başarılı olduklarını belirtiyor.

Kotil, "Somali Mogadişu'ya bir yıldan beri uçuyoruz, tek uçan hava yolu biziz. Ve bundan dolayı Somali’yi dünyaya bağladık diye çok prestijimiz oldu. İyi de para kazanıyoruz. Afrika deyip geçmeyin Afrika'da her şey var'' dedi.

Temel Kotil, Türk Hava Yolları'nın şu an 2 bin 500 olan pilot sayısını 2020 yılında 5 bine, 6 bin olan kabin personeli sayısını ise 12 bine çıkarak Dünyanın en büyük hava yolu olacağını söyledi. 

THY'NİN HEDEFİ EN BÜYÜK OLMAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

crew ~ 5 yıl önce
Sirket degil sen bitmissin sacmaliyon ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
1Mayis 10:41'e ~ 5 yıl önce
Ne ictin sen kardes:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ayran ~ 5 yıl önce
milli içeceğimiz olan ayran içtim yandaş koçum benim :)
isim rumuz ~ 5 yıl önce
uyduruk dediğimiz ryanairin bile seferde 310 uçağı var bakın sadece ryanair dedim diğerlerini yazmadım henüz biraz zor olursunuz en büyük filo

Yanıtla

Kalan karakter 1000
~ ~ 5 yıl önce
400 > 310 temel matematik, hangi kısmını anlayamadınız?
sade vatandas'a ~ 5 yıl önce
Sonuna kadar haklisin.anlatmak istedigimi belki ben yanlis ilettim belki eksik kaldi. Bu donemde olanlar kiyaslarsak esi benzeri olmayan cinsten.kiyim olsun ah alma olsun vs. amaclar baska buna isyanimiz.ekranin onunde oynanan oyun aslinda en hafifi.ekran arkasi daha urkutucu.vurgulamak istedigim buydu.. Suni gundemlerle milleti oyala-uyut taktigi bu. asil sinsi plan geri planda ve daha buyuk :(+

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000