25 Ağustos 2010, Çarşamba 08:41:04

"THY'NİN ETİ GİTMELİ"

Striptizci Bakan Twitter'da THY'nin etini çok pişmiş bulduğunu söyledi.
  • Ona menü denmez. Mönü denir. Doğru Türkçeye devam hannovere selam.
  • Burada THY ikramını hiç tadına bakmadan körü körüne savunanlar. Allah rızası için gidin bir Atlas ile uçun ve sandviç yiyin. Arada ki farkın ne kadar olduğunu o zaman anlayacaksınız. Demek ki isteyince yapılabiliyor. Not: AtlasJet personeli falan da değilim.
  • USAŞ tan sonra ne yazık ki ikram düzelemedi. Lokantacılar bu işi beceremediler.
  • THY ile ben İstanbul' dan Hannovere uçarken menüde tavuk almıştım. Hannoverden İstanbul'a dönerkende köfte almıştım. Yemekler olağanüstü lezzetli ve güzel. Beğenmemek için zevksiz biri olmak lazım...
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) evsahipliğinde gerçekleşen Türkiye-Hindistan-Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) İş Forumu’na katılmak üzere Türk Hava Yolları ile İstanbul’a gelen Gürcistan’ın ‘striptizci’ olduğu gerekçesi ile gündeme gelen 29 yaşındaki Ekonomi Bakanı Vera Kobalia, sosyal paylaşım sitesi Twitter’a THY ile uçuşu sırasında ikram edilen eti çok pişmiş bulduğunu yazdı.

Ekonomi Bakanı olduğu 2 Temmuz 2010’dan itibaren kendisini göreve getiren Gürcistan Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili’nin muhalefet tarafından eleştirilmesine yolaçan Kobalia’nın Kanada’da yaşarken striptiz yaptığı iddiaları medyada yeralmıştı.

İlk mesajında “İş Forumu’na katılmak üzere İstanbul’a şimdi indim, kızmasınlar ama Türk Hava Yolları’nın bifteği gitmeli” şeklinde yorum yapan Kobalia Hürriyet’in bu konudaki sorularının hemen ardından dün Twitter’a yeni bir mesaj yazarak, “Biftek ile ilgili yorumun dışında THY’nin servisi mükemmeldi” şeklinde kendisini affettirmeye çalıştı. THY’nin business class’ında uçtuğunu belirten Kobalia’nın konu ile ilgili görüşleri ise şöyle: “Aslında lüks düşkünü değilim. Sadece etin mikro dalgada pişmemesi gerektiğini düşünüyorum. Bana göre uçaktaki ikramlar ön pişirmeden sonra mikro dalgada ısıtılabilir. Ama özellikle şunu söylemeliyim genel olarak servis çok iyiydi, hosteslerin yaklaşımı profesyoneldi” diye konuştu.(Hürriyet)
"THY'NİN ETİ GİTMELİ"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

Misafir ~ 8 yıl önce
Ona menü denmez. Mönü denir. Doğru Türkçeye devam hannovere selam.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Burada THY ikramını hiç tadına bakmadan körü körüne savunanlar. Allah rızası için gidin bir Atlas ile uçun ve sandviç yiyin. Arada ki farkın ne kadar olduğunu o zaman anlayacaksınız. Demek ki isteyince yapılabiliyor. Not: AtlasJet personeli falan da değilim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
USAŞ tan sonra ne yazık ki ikram düzelemedi. Lokantacılar bu işi beceremediler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
THY ile ben İstanbul' dan Hannovere uçarken menüde tavuk almıştım. Hannoverden İstanbul'a dönerkende köfte almıştım. Yemekler olağanüstü lezzetli ve güzel. Beğenmemek için zevksiz biri olmak lazım...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000